Samozaspávanie štvormesačného bábätka

katka533
15. apr 2022

Chcem sa spýtať, kto má reálnu skúsenosť , že naučí 4 mesačné bábätko samé zaspávať. Teraz máme situáciu, že sa nakojí a prenášam ho do postieľky. Celkom nespí, má pootvorené oči a potom zaspí..v noci ale nezaspí bez prsa,.aj keď nie je hladný.chcela by som,aby zaspal sám, keďže cez deň spí tých 40 minút a neprehupne do ďalšieho spánku bez pomoci, resp vôbec, len.v kočíku. Dá sa to reálne docieliť ? Starší syn sa budil 6 krát v noci a bez prsa nezaspal do 2 rokov , tak tomu sa chcem vyhnúť. Ďakujem

katie253
15. apr 2022

@katka533 tiež som tak robila, že som nakojila, odgrgli a dala do postieľky. Väčšinou zaspali, ak sa zobudili, prikryla som, pohladkala a nechala v postieľke. Doteraz ich takto učíme. Starší má 2 roky, mladší rok. Nemajú problém zaspať sami v izbe. Samozrejme niekedy mladší vymýšľa, že ideme k nemu častejšie, ale je to super, keď sami zaspávajú.

ls56
16. apr 2022

Skus spankovu poradkynu 🙂 urcite ti pomoze a bude to mat efekr

katka533
autor
18. apr 2022

@katie253 ďakujem, syn tretí večer zaspal sám v postielke, iba so sem tam pohladkanim, a to iba včera, predtým v pohode. Má teda vedľa seba aj brata. Ale to je večer, keď je tma, hrá melódia. Neviem, či sa dá aj cez deň niečo také dosiahnuť? Ako šťastná by som bola, keby aspoň pri nočnom vstávaní nechcel vždy prsník, ( keď viem, že nie je hladný), ale že by zaspal opatovne bez pomoci 🤨😄

katie253
18. apr 2022

@katka533 skús mu dať napiť čistú vodu. Mne chlapci spia aj cez deň tak, že ich len uložím do postieľky a idem preč.