S bábätkom mám problém nájsť si podnájom.

alex_zalez
23. okt 2019

Zili by ste docastne (rok-dva) v domacnosti so spolubyvajucimi a babatkom? Vzhladom na to, ze zijem mimo svk, je problem najst tu podnajom, ceny su blsznive a na slovensko sa vratit nechcem. Samozrejme, izba samostatna

dopolbokaodrata
23. okt 2019

@alex_zalez nie, určite by to aj tých spolubývajúcich, hoci len dočasTne, obťažovalo

snehulienka8
23. okt 2019

a mas momentalne na vyber?? znama tak zili a dokonca i spolubyvajuci mali potom male, tak 3 izby, 2 pary a 2 malicke deti...prezili, no bolo to na nervy

petkaaa
23. okt 2019

Určite nie. Ty aj bábätko potrebujete súkromie a spolubývajúci asi nie sú veľmi zvedaví na plače a kriky z vedľajšej izby.

momoika
23. okt 2019

@alex_zalez všetko sa dá, je to o tolerancii spolubýbajucich. Ak už máte fajn zázemie v zahraniči a chýba len ta vlastná domacnost, usojte to! Sem sa ani nevracajte, je to tu otras, zachvilu budeme platit aj za vzduch čo dýchame.

hapipa
23. okt 2019

ako nejaký čas by ste to zvládli, no po čase, by to buď tebe alebo im proste začalo vadiť. buď ich bude malé v noci budiť alebo oni jeho, nie je to najšťastnejšie riešenie

lyci
23. okt 2019

@alex_zalez ak to ani jednej strane neprekaza, tak preco by to mal byt problem? ved kazdemu vyhovuje a vadi daco ine

veronikaszabova
23. okt 2019

@alex_zalez ak to tebe nevadi a najdete tolerantnych spolubyvajucich, tak bez dotoho. Ja osobne by som tak vsak nedokazala existovat.

michaltat
23. okt 2019

@alex_zalez v akej krajine?

danusskaaa
23. okt 2019

Vždy sa to dá, ak sú ľudia ľudskí.... ale ver či nie bude to o drzku. Po pôrode som mala pocit, že aj muž mi vadí a nie to ešte "cudzi" ľudia... každá to poporodne obdobie zvláda inak, tak ako aj kazde bábo je ine... musíte však rátať aj s možnosťou, že bude placlive a teda v byte sa moc nevyspite. Je to risk.

sissy27
23. okt 2019

@alex_zalez tak plánovane by som do tohto nešla. Ale ak už je dieťa na ceste alebo na svete a inú možnosť nemáš, tak sa to bude musieť dať nejako zvládnuť.

deti95060810
23. okt 2019

nie, radšej sami s bábom...žiadny spolubyvajúci...Mne osobne by to riadne vadilo keby že mám tak bývať a vedľa jačí decko...😉

mell_k
23. okt 2019

Nuz ak nemas na vyber tak asi ano. A preco nechces ist na Slovensko? Podla mna je lepsie ked mas svoj klud a sukromie. Ak budes mat uplakanae babatko problemy s kolikou tak ta budu spolubyvajuci respektovat?

lujza123
23. okt 2019

Ja som takto bývala s malou dcérkou (1.5 roka) v podnájme ešte s dvoma študentami. Taky ťuťkovia, večne zalezeny v izbe, v utorok prišli v štvrtok šli domov. Takže byt s veľkou terasou som mala väčšinu času pre seba, za 80 eur mesacne. Ako slobodná matka som si nič iné dovoliť nemohla, v našom meste aj blbá garsónka v pôvodnom stave stojí vyše 300 eur.
Neskôr sme si so známymi prenajali celý dom s tým ze som mala rovno dve izby. Do vlastného sme sa sťahovali až keď mala dcéra 4.5
Spolubyvanie ma svoje výhody aj nevýhody, ale keď je takto človek zvyknuty vie do čoho ide. S dieťaťom je to trochu špecifické a s babetkom ešte viac. Predsa len 2 ročne už toľko neplač, ale keď sú s tým všetci ok prečo nie.
Dobre je prenajať byt/dom na svoje meno a spolubývajúcich si vybrať. A v prípade nejakých vážnych nezhôd mat tu možnosť poslať ich preč. Neviem kde bývaš ale vo veľa krajinách je štandardom že hlavná spálňa ma aj svoju kúpeľňu, ak by sa ti podarilo zohnať také niečo bolo by to ideálne. Kúpiš varič, kanvicu a máš to ako v garsonke

renab
23. okt 2019

My sme tak zili rok a vobec to nebolo az take zle. Boli sme mladi, prisposobili sme sa. Po roku sme isli do vlastneho.