S 2,5 ročným dieťaťom sme ešte neboli v bazéne

christina777
5. jún 2022

Idem po radu...chceme sa ísť kupat s malým, ma 2,5 a este sme neboli s nim v bazéne (choroba,korona)nebola príležitosť. Vody sa nebojí no neviem co mu mám nachystať, keďže pobyt plánujeme 3-4 dni a to budeme vo väčšej miere stále vo vode.Odporucili by ste mi neoprénový overal?ci stačia plavky?koleso?alebo rukávniky?a co Vesta plavecká?neviem vôbec co🤷poraďte z vlastnej skúsenosti aby som zbytočne toho nenakupili a nevyužijete to ďakujem...peknu nedelu🙂

pribinak
5. jún 2022

@christina777 koleso nie. Rukavniky ale kvalitne, nie z Dracika za 2.50
Aj vesta je fajn

mogaa
5. jún 2022

@christina777 s takým malým nemôžeš byť väčšinu dňa vo vode😉krítkodobo byť v bazéne by nemal byť problém, potom ho treba osprchovať a ponatierať...v bazéne je silne chlórovaná voda a ľudia chodia do bazéna aj s kožnými problémami,s rôznymi plesňovými ochoreniami, mykózami.... občas sa tam niekto vymočí...dieťaťu stačia plavky, s takými malými sa chodí do detského bazéna, stačí zobrať loptu, balón do vody....či mu už vezmeš koleso, vestu alebo rukávniky to je na tebe, ale tak či tak ho vo veľkom bazéne musíš mať na rukách a pravdepodobne sa tam bude aj báť.....treba počítať s tým že občas niekto šplechne, nikto vo veľkom bazéne nebude brať ohľad že ste tam s malým dieťaťom - to má byť prioritne v detskom bazéne....

radanna11
5. jún 2022

Tiež som išla napísať,že cely deň vo vode je chabá predstava.
Take malé to ani nevydrží , potrebuje si ísť aj oddýchnuť na deku , ľahnúť do tieňa , a presne ako je vyššie spomenuté , chlórovana voda , ale bolo by mu aj dlho , dostal by úpal.

syslik81
5. jún 2022

pleny do vody a na tom neoprenky ako dvojita ochrana .. capica na hlavu to bola vybava mojej ... rukavniky a ani kolesa nechcela .. clapkala sa bez toho aj skusala plavat ...

didi2102
5. jún 2022

@christina777 cherek rukavniky, mám pre obe deti, je to ozaj dobrá investicia

christina777
autor
5. jún 2022

@christina777 dakujem za radu,asi som to zle napisala samozrejme ze nie cely cas ale tak mame wellness s detskym.bazenom,šmýkačkami..takze budem s nim stale v detskom predpokladám ze stihneme nieco ráno na chvíľku a podvečer keďže je to kryte takze ani čiapku a podobne veci neplánujem skôr sa neviem rozhodnúť ci to vestu alebo koleso..hračky do vody ako loptu to tiez keďže su tam detské šmýkačky bude tam..

didi2102
5. jún 2022

@christina777 ja mám aj vestu aj kolesá , za mňa ozaj toto nie, viem je to lacnejšie ale nakoniec sme skončili pri tých rukavnikoch cherek, dvojročná sa s tým nepotopí vo veľkom bazéne ,dávam ich aj keď idú do detského mám istotu keď sa smyknú , na šmýkačky vodné je to bezpečné , koleso by som ako poistku pre 3r nedávala, a vesta je príšerná 😄 úplne sklamanie , pretaca, zbytočne extrémne madnasa,musí byť presne padnuca , nie väčšia a ani tie lacné

didi2102
5. jún 2022

@christina777 a plavky pre 3r , do krytého bazéna obyčajne, aspoň dvoje, keď vide z bazéna vyzlec , daj na bok, kúp pončo alebo župan a prezliekaj

evkamotka
5. jún 2022

Bola som sa s mojim 2.5r synom kupat 3t dozadu v senci. Mali sme zaplateny vstup na 3hod a vydrzal 1.5hod vratane prestávok na suchu.
Fajn su cherek zelene rukavniky (pozor, nie ina znacka ani farba!) a nasmu sa pacilo aj obycajne koleso. Ak je to dovolene, plastova krhlicka, pohariky na prelievanie v detskom bazeniku. Samozrejme vsetko bavi len chvilu.
Uz pol roka s nim chodim na baby plavanie kazdy tyzden a napriek tomu bol z tej vody v Senci na srot. Chcem ta upozornit, aby si sa s nim dlho nekupala, lebo sa ti hned prvy den odpali. Oni sa bavia, ale voda je pre ne velmi vycerpavajuca. Ta hodina a pol s prestavkami mohla byt aj kratsia, uz som to aj trocha presvihla.

didi2102
5. jún 2022

@evkamotka ja neviem ,moja dcéra má 2r, na plávanie sme s nou nechodili ,rukavniky cherek má uz červené a úplne ok, zelené by nám boli zbytočne ,čo ja viem či pre trojročné dieťa tie zelené 🙄 ale to je len uhol pohľadu no určite cherek

evkamotka
5. jún 2022

@didi2102 farba sa dava podla schopnosti, nie podla veku. Zelene viac nadlahcuju. Ked vobec nechodili k vode, preco cervene? Oboje stoja rovnako a zelene su pre zaciatocnikov. Syn nosi na plavani zelene a je vo vode nadlahcovany tak akurat

didi2102
5. jún 2022

@evkamotka ja sa nehadam ,moja tiež nemala skúsenosti s vodou a má červené , môže hýbať rukami,pohybovať sa atď

evkamotka
5. jún 2022

@didi2102 jasne. Mozno je to viac marketing chereku nez nejaky velky rozdiel :D ale ked uz odporúčajú zelene, nemam dovod radit cervene

christina777
autor
5. jún 2022

@christina777 Mamicky dakujem Vam velmi pwkne za radi urcite ste mi pomohli..

zorkahorka
6. jún 2022

Moj ma koleso,ale som pri nom.natieram len tvar a plecia.stacia obycajne plavky