Rozmaznané deti od susedov

monika1279
14. máj 2012

Ahojte!Nasťahovali sme sa do rodinného domu, a o rok neskor sa do vedľajšieho nasťahovali naši susedia.A tu je ten problém.Ich deti su strašne rozmaznané, hádžu sa o zem ked niečo nedostanú.Čo maju 5 ročného chlapca tak ten päsťami bije svojho otca aj mamu do brucha(keby len tam) a oni nič.A nehovorím o tom aký majú slovník....sama nadávka ako keby boli niekde v krčme, proste tie najhoršie slová, a je to len 5 ročný chlapec.A rodičia nič na to, akože nič sa nedeje.Moja dcérka rastie a nepotrebujem aby rozprávala v 4 rokoch slová ktoré hovoria chlapi kdesi na pive...Nemôžem dať dcérku spať na dvor ked su von oni, ako viem deti sa hrajú kričia to je normálne ale nie tak ako deti našich susedov.Aj ked vidia že ju uspavam tak kričia o milion krat viac ako naschval, a ich mama povie že tichšie lebo teta uspava malu a oni že nie!A hulákajú, pištia a naschval plačú s celej sily.Proste su také rozmaznané že až, a toto je len kúsoček z toho ako su tie deti vychované.Ja neviem či som ja divná alebo čo 🙂 Poradte čo s tým, lebo ked ja tým deťom niečo poviem tak neposlúchnu ked zvýšim hlas tak suseda že čo po nich kričím (a to ma ešte nepočula kričať)

dada1212
14. máj 2012

a to si predstav, čo bude, ked budú starší...
sorry za tú prvú vetu, asi ti to nepomôže, ale ťažko radiť.
rodičov majú zjavne na "háku" a ty, prípadne tvoj muž im podľa toho čo píšeš dohovoriť nemôžete. bohužial krikom asi nič nevyriešiš, nakoľko deti majú podporu v rodičoch a dobre vedia, že ich ochránia a ty nič nemôžeš. len si pokazíš vzťahy aj s rodičmi, nakoľko zjavne na nich nikto kričať nemôže a ani im dohovárať.
čo už taká doba, na jednej strane nie som proti tomu, aby deti mali svoje práva, boli chránené, ale niektorý rodičia vidia len svoje deti a nikomu nevadí, že tie deti spôsobujú neprijemnosti širokému okoliu a to nielen tým čo píšeš, ale koľko krát ubližujú aj svojim rovesníkom a rodičia im na to nič nepovedia a trpia práve tie "slušné" deti.

monika1279
autor
18. máj 2012

no ved to je to....dcérka rastie a ked vidím čo robia iným deťom tak mi je zle....a ich mama akože nič, nič sa nedeje.....no budeme to musieť nejako zvládnuť, alebo dáme betónový múr 😀

ematko29
18. máj 2012

stým betonovym murom je dobry napad asi najlepší 🙂

ematko29
18. máj 2012

moja sestra má takých susedou čo maju uplne rozbyty plot ktory by ich mal deliť,plod patry susedom atí maju tiež velmi nevvychované deťi,aku tomu psa kvlčiaka ktory im par krat už presiel na sestrin dvor.hadky nepomáhajú asúdy sú drahe náročné,čo stakymy susedmi ?ktomu tie deti lamu všetko čo im príde do cesty no katastrofa,keby sa takí ludia viac zaujímali o deti hned by to bolo ine ale ich nechajú kade tade pobehovať aani nevedia čo robia ☹

miskakyska
18. máj 2012

@monika1279 ak sú aspoň rodičia normálni mali by ste sa rozumne porozprávať a dohodnúť sa na kompromisoch...poznám par takych prípadov,že rodičia sa môžu aj poskladať a deti su ako urvaté z reťaze...

maminuska
18. máj 2012

@monika1279 ja by som sa snažila tie deti si naklonit. Pozvi ich k sebe na puding, alebo zmrzlinu a skus sa s nimi stat kamoška. Raz za čas, občas sa im prihovorit cez plot, opýtat sa ako sa maju , dať do ruky nejaký koláčik a tak.
Vlastná skusenosť, dcéra ktorá je sama mentálne postihnutá má kamarátku ktorá hreší ako kočiš, vyzvánala nám a tak , hovorila som s jej mamou , len sa mi ospravedlnovala ale k ničomu to neviedlo.
Raz ked nám tak vyzvánala tak som ju zavolal ana puding, sme sa porozprávali , potom na zmrzku a tak , skecli sme na jej mentálnej úrovni ..... stala som sa jej kamoškou a predsa tej sa zle nerobí no nie ? 🙂