Ročný syn má už tri dni teploty.

9. mar 2020

Maminky syn ročný ma tretí deň teploty. Zraziť ich viem vždy klesnú po nurofene no ako vyprchá tak je opäť teplota. Väčšinou 38,9.
Ma aj ATB. Myslíte že nás dajú do nemocnice?
Samozrejme ze keď sú dlho teploty je lepšie ísť do nemocnice ale som radšej keď viem co sa bude diať.

mirka807
9. mar 2020

Pozor na to aby sa vám nedehydroval lebo vtom prípade pôjdete isto. Po malých dávkach mu treba dávať piť. Takéto detičky rýchlo stracaju vodu. Ako dlho má ATb?

martinals
9. mar 2020

Ahoj, deti sú rôzne ale nemyslím si, že je to na nemocnicu. Píšeš, že sa teplota zrazí dolu a ma aj ATB, tie zaberajú po 3-4 dňoch ak by si mala pocit, že sa jeho stav ani zajtra nezlepší, skús zavolať následné ráno Dr. Niekedy sa stáva, že ATB nezaberajú a treba predpísať iné. Do nemocnice by ste boli možno hospitalizovaný ak by bola teplota okolo 39,5 - 40 a neklesala by ani po 3 dňoch. Držím palce

eriksonka1234
9. mar 2020

Ak pije a nemá vážnejšie ťažkosti, do nemocnice nepôjdete, môj syn bol teplotovy, bežné cez 40 stupňov, ale nikdy sme s tým v nemocnici neboli, zvládli sme to doma, ale som rada, že sme už za tým obdobím

kp7333
9. mar 2020

Teplota klesne, ked zacnu zaberat ATB. Dovtedy treba zrazat - pozor na intervaly podavania nurofenu, treba sa drzat davkovania podla letaku. Pripadne, ak nestacia doporucene intervaly a teplota rychlo stupa, striedat nurofen s paralenovymi cipkami. Pri teplote nad 39 stupnov pridat zabaly alebo kratky kupel vo vlaznej vode (36 stupnovej).

autor
9. mar 2020

Ďakujem maminky.
Maly ma teploty od piatku, v sobotu sme boli na pohotovosťi tam nám nedali nič také len fenistil Kvapky a od kašľa voľnopredajné lieky. Dnes sme boli u Dr a ta dala cedrox sirup. Zatiaľ mal dve dávky.
Striedam nurofen a paralen.
Cajiku pije práveže dosť len skôr s papanim je bieda dnes zjedol len chlebík a kašu.

pehavcek
9. mar 2020

To je normalne, ze nepapa. Dolezite je pitie. Nasilu nenut papat, len tolko kolko chce. Pri vysokych horuckach je to uplne bezne. Po troch dnoch by sa teplota uz mala zacat lamat a klesat dole. Bude dobre 🙂

miruschkar
9. mar 2020

@pehavcek dievčatá mi mame podobne doma môžem striedat aj nurofen +panadol detský ? Namiesto paralenu

autor
9. mar 2020

@miruschkar môžeš. Hlavne aby neboli hlavne zložky rovnaké.
V tomto prípade je to ibuprofen a paracetamol 🙂 tak to kľudne 🙂

ambruska
9. mar 2020

Ahoj, neboj sa. Teplota klesne...nakoniec budete casovy interval liekmi predlzovat...ak by mu vystupila nad 39, pokojne ho okup vo vanicke, tak ako obycajne...ziadna studena voda, ale prijemna, vzdy bude nizsia ako teplota, ktorú má. Ak ma ant, nic lepšie aj tak nedostane...s jedlom sa netrap, dozenie to, ked mu bude chutit. Pri takych teplotach by sme ani my nejedli. Hospitalizacia je nutna, ak su teploty u takehoto maleho 40°C

ambruska
9. mar 2020

@miruschkar ano, po 4 hodinach

evka258
9. mar 2020

Dobre je dať aj tie prasky Kulisek, pri vysokých teplotách pomaha, aby nedošlo k dehydratácii.