Ročný chlapček neustále plače

27. nov 2022

Ahojte , prajem vám krásny deň chcem sa opýtať pýtať radu pomoc čokoľvek , mám 3 ročného syna ( je neskutočný ) ❤️ počúva , máva ťažké dni ale je dokonalý syn , potom mám syna čo budem mať v decembri teraz rok (vianočný darček ) 🖤 tiež výnimočný a iný , a som tehotná tretíkrát 🖤 tiež chlapček 🙂
Len som už zúfalá neskutočne , a smutná … môj ročný synček neustále plače , nevie sa sám vyhrať áno chvíľu pritom je pri ňom stále starší brat ľúbia sa , pomáha mu, moja pomoc znie .. malý ste ak vy takéto obdobie ? Synov? Malý stále ruky , nestačí si k nemu kľaknúť polubit , alebo sa s ním hrať proste sa bude po mne liepat ( čo je v poriadku ) milujem to radšej nech lezime a tak sa lubime ako by som ho musela nosit ako tehotná , neustále sa mu niečo nepáči vezmem mu niečo z rúk hnevá sa neskutočne pomaly sa o zem hádzať ide , hnevá sa , stále plače , mrnci .. nevšímať si ? Upozorňujem .. ukážem ej ej , no no ..
Nechať ho ? Ja už neviem ako a čo robiť :( aby stále neplákal , nemrncal .. a zúbky máme 4 , dokopy predierajú sa nám ďalšie .. len nemyslím si že od rada do večera je koli tomuto taký každý jeden deň .. vezmem na ruky položím a neskutočný plač .. prejde to keď sa narodí tretie bábätko syn bude mať najmladší 1,5r ..ďakujem za radi , na deti som sama od rana do večera to mi nevadí som s nimi rada len stále plač .. spínkame už 3 deň jeden spánok 2,5h .. takže tak muža mám na mesiac preč v zahraničí určite to poznáte tiež .. staviame domček takže robí to pre nás 😍 len som už unavená a nevládzem 😞 ako a čo robiť .. aby neustále neplakal , nehneval sa , stále si niečo vyžadoval ..

autor
27. nov 2022

A prvý synček bol iný , každé je iné rozumiem len toto je ina liga a kapacita 😔 prvý sa vedel vyhrať , sám krásne neplakal tak stále od rana do večera mne už uši reže 😏🙈

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyci
27. nov 2022

nepotesim ta. nas ma skoro 3 roky a furt je taky. akurat teda uz chodi po vlastnych. aj ked vonku sa casto pyta na ruky. v klude si mozem sadnut vecer o 23

autor
27. nov 2022

@elizabet173 tak aj robím len plače stále kým nedostane čo chce bude sa hnevať hádzať mi cumlíkom … proste sa hnevá a mne už dochádzajú sily :( nemá nie , rodičia sú od rana do večera v práci .. a manžel v robote .. takže som na deti úplne sama čo sa týka starostlivosti a lekárov atd 🙂
Ale ďakujem ide mi len o ten plač .. čo som opisovala inak ich milujem len viete napíšeš o radu na mk a dočkaš sa niekde len kritiky …

autor
27. nov 2022

@lyci moja krásna ja to poznám 🖤 veľmi dobre a ja mám ešte malé vekové rozdiely , len vieš .. ked chceš len možno radu pomoc , podporu .. krásne slova vieš čo sa dockas tu ? Odcudzovanie , ohováranie .. od iných žien alebo načo ste si robili tretie .. a pod narážky.

54tinka54
27. nov 2022

Ťažko radiť, každé dieťatko je iné, tvojho to môže prejsť zo dňa na deň alebo môže byť taký ešte aj rok, dva… možno je taká “povaha”, že ho všetko hnevá a takto sa prejavuje. Ale kľudne to môže byť aj zo zúbkov, niektoré detičky to vie poriadne potrápiť.. skús mu dávať nejaké vychladené hryzadlá, ja som môjmu dávala aj čistú utierku namočenú v studenej vode a tú žužlal (mal to radšej ako hryzadlá). Alebo nám sa osvedčil aj dentinox gél na zúbky. Striedali sme s dologelom, ten je na prírodnej báze.

acer11
27. nov 2022

A to ti kto napísal?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. nov 2022

@acer11 viaceré ženy , v inej skupine som chcela len radu 🙂 s že si zato môžem sama nevadí nejdem to riešiť 🙂 preto som napísala aj anonymne nech ma tu zas neukamenuju 🙂

autor
27. nov 2022

@elizabet173 joj nehovorím teraz že mu niekto písal myslím ina skúpina no asi budem musieť :(

lasoli
27. nov 2022

no je to taka povaha vyzadovacna,no nevsimaj si ho nech si aj poreve,cim skor,tym lepsie,tie ruky ako chces,a neboj sa si bo nevaimat,ty si asi taka makkota sama o sebe a ten vyzadovacnejsi syn to vie.Prvy je samostatnu,druhy vyzadovacny a vyzadovacny bude uz asi navzdy,ale je na tebe ci bo aj nechas vyrevat co si myslim ze by sa aj patrilo vzhladom na to ze reve pre same blboviny

autor
27. nov 2022

@lasoli čo je po vašom jazyku makkota? 😏 tak tiež počúvať ten ten ni vezmem ho radšej .. už nakoniec.

lyci
27. nov 2022

no u nas je to nekonecne zakazovanie, vysvetlovanie, trestanie bez efektu, tak ti neviem poradit. tu istu vec mozem zakazat 100x kazdy den a aj tak to spravi znova. revat dokaze donekonecna, ked nie je po jeho. a ked nieco chce, tak donekonecna ma bude otravovat a tahat, az kym to nespravim. vcera ho chcel muz zobrat do obchodu, nech mam na hodinu pokoj. tak strasne reval, ze chce zostat so mnou, ze sa 2x riadne dogrcal, tak co s nim mam robit, ked zacne za nieco revat tak, ze ho z toho nadrapuje. inak som v 8tt a on ma cez 14kg a normalne ho beriem na ruky niekolkolrat denne. horsie je, ked mi skace po bruchu, musim byt v strehu cely den, lebo on sa kludne rozbehne cez gauc a skoci na mna. a to som po dvoch MA, tak mam stres z najblizsej kontroly

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. nov 2022

Ja sa nesťažujem na to že mám deti na krku keď už to mám takto napísať .. chcela som len vedieť či mi neporadite či ste si tým prešli ďakujem za odpovede a to že som tehotná sťažujem sa nie , veď to moja vec že som len som chcela podotknúť ako to lepšie zvládať toho môjho drobca

lasoli
27. nov 2022

ze si slabsia povaha na deti,nie?Mas problem im ieco zajazat alebo prikazat a radsej budes pocuvat cely den rev rozmaznaneho dietata ako urobit s nim poriadok.Makkys- a s dvojbodkou .

may555
27. nov 2022

Odkial si? Mozes napisat aj do sukromnej spravy 🙂

marzuz89
27. nov 2022

Pises, ze place, kym nedostane co chce. Preco nema nastavene hranice? Jasne, ze place, lebo vie, ze ked bude vytrvaly a bude plakat dostatocme dlho, vsetko mu das. Takto si vobec nebudujes respekt, ziadne pravidla, hranice. Nauc sa povedat jasne NIE a trvaj si na tom. Na deti sme viacere same cely den, ale prave preto budujeme hranice od babatiek. Aby sme sa neskor nezblaznili. A aby deti boli vychovane. Neviem, preco povedat dietatu NIE a stat si za tym je taky strasiak. Ako inak ich vychovas? ❤️

marzuz89
27. nov 2022

@lyci ty nosis 3r dieta na rukach a dovolis mu s rozbehom skakat na tehotenske brucho? Ako ste sa dostali az sem? Vychova je dlhodoby a narocny proces, ale tu nieco zlyhava a velmi, aby takto velke dieta nemalo ziaden respekt, hranice a zabrany. Toto bolo treba riesit ako prve, obavam sa, ze uz do porodu nestihnete, a este len potomnsa zblaznis. Skus este Terapiu hrou, ci sa niekto vo vasom okoli nou zaobera, ale hlavne zmente pristup. Syncek potrebuje doslednost a tiez hranice. Zjavne ich nema. Pouzivaj pozitivnu formulaciu, pochvaly, podakovanie, ak spravi nieco dobre. Tresty nefunguju a agresivitu a odpor len a len podporuju.

Kedy si mu naposledy podakovala a za co to bolo?

terry658
27. nov 2022

V tomto veku má ešte právo sa tak správať. Odporúčam stiahnuť si knihu Márie Montessori. Na ulozto boli aj zdarma. Je tam pekne vysvetlené, prečo sa deti v tomto veku tak často hnevajú.

pohodacka03
27. nov 2022

Mam 2,5 rocnu a 1,5 rocneho a nonstop nieco chcu. Mrncia a kricia, ale ked poviem nie, tak maju smolu. Sucho im dookola poviem, ze nie. Alebo ze o chvilocku, ked dorobim co potrebujem. Myslim, ze ostava len vydrzat a prezit to. Co u nas pomaha celkom na zabavenie pozornosti je rotovanie hraciek. Vezmem na 3 tyzdne, vratim a maju zrazu "novinku". Vcera som im vratila par hraciek a hodinu ani nepipli, vyskusaj. Mladsi uz chodi? Mozno je frustrovany, lebo starsi bracek chodi a on este nevie, dovodov moze byt mnoho... vela trpezlivosti prajme

autor
27. nov 2022

@pohodacka03 chodí mi najmladší áno 🙂 hračky ho nebavia led vidí mňa ide hneď z rozbehom ku mne 🙂

autor
27. nov 2022

Len starší syn pozná hranice nie je nie 😊 čo on ma ešte čas a budem musieť byt prísnejšia nanho lebo poviem ej aj dostane po prstoch keď chce niečo zle vyparatot ale ide si svoje furt

autor
27. nov 2022

@lasoli niesom mäkkýš som prísna mama a milujúca 🙂 nie je nie , lenže led ti príde mamina moja po celom dni s práce večer alebo víkend jasne že mu da čo chce a ako chce . Čo ku nedám ja ..

autor
27. nov 2022

@marzuz89 viem povedať nie , som prísna .. mama len kebyze vám nahram videá a správu píšete inak 🙂

akbara77
27. nov 2022

Za takú cenu by som ten domček nechcela...sorry, 3 malé deti na krku, manžel v prdeli...nie ďakujem. Manžel je na to, aby bol.manzelke a matke oporou a pomocou ...a nie ujo, ktorý raz za mesiac.donesie vrece peňazí. A po roku- dvoch sa už nevráti....

autor
27. nov 2022

@akbara77 čo ste tým chceli povedať no nevyberá si človek mne muž nedal na výber on si musí určiť priority ja sa o deti starám z láskou …

pohodacka03
27. nov 2022

Urcite by ho nieco zaujalo, mozno nie hracka ale veci z kuchyne? 🤷‍♀️. A ked rad bezi za tebou, tk ho niekde postavit a odstartovat, aby z toho miesta bezal k tebe? To mojich bavi donekonecna a mozem pri tom sediet. Ja tiez skusam, co zabera, casom na nieco prides 😉. Odrazadla ho nebavia?

tiika
27. nov 2022

Mali sme take obdobie, že chcela byt stále na rukách neskutočne vela a často a sledovala, čo robím. Buď som si ju dala do nosiča alebo si ku nej klukla, vzala do náručia, no nevstala. Keď sa začala viac sama hrať, prešlo to. Ak jej išli zúbky, opäť chcela byt na rukách a len sa dojčiť, nič nejedla.
Ak som jej niečo zakázala brat, skúšala som pochopiť, preco to chce.. a nájsť riešenie, ako jej potrebu uspokojiť… dala som jej napríklad čistú handričku, len jeden ustrizok toaletaka, prázdnu fľaštičku a pod… I teraz, keď sa jeduje, že musí napr. niečo vrátiť, poviem to cele za ňu, jej slovami, že chce hodinky, lebo sa jej páčia, chce sa s nimi hrať, ona povie “áno” potom jej vysvetlím, že ich nemôže mat, nie sú naše, v pohode už potom vráti.
Môže to byt u vás aj separácia úzkosť, vraj v tomto obdobi sa zas opakuje.
Keď dieťatko začne byt samostatnejšie, dáš mu väčšiu voľnosť, nebudes všetko zakazovať, začne ti “pomáhať”, budete robiť veci spolu, necháš mu zodpovednosť za nejaké veci, bude sebavedomejšie, bude sa postupne viac hrať samé, prestane sa báť, že sa mu bez teba niečo stane.