Ročné dieťa sa v noci budí

veronika2409
29. aug 2013

Ahojte maminy, mám jednoročnú dcéru a v noci sa mi budí tak 2 krát a chce mlieko...Prosím poraďte mi. čo mám robiť aby sa nebudila, chcem sa už konečne normálne vyspať...🙂 ďakujem

smoni
29. aug 2013

hehe, náš synátor sa do 2,5roka budil za noc cca každé 2hodiny... skúšali sme všetko čo niekto poradil, pomohlo nám... no to, že z toho vyrástol a sám sa "rozhodol", že už chce spať :D:D:D držím palce aby vám to obdobie tak dlho netrvalo

lubina
29. aug 2013

ma iba rok a budi sa iba 2x..........ved to je super.Nasa starsia sa budila do 17 mes. a mladsia do 2 rokov..........

elienka
29. aug 2013

asi ťa ani ja nepoteším, ale moja má 2r a 4 mesiace a stále sa budí, minimálne raz. ak sa chceš dobre vyspať, tak ju daj na noc niekam varovať, napr. zapoj babky. ja to takto praktizujem od jej cca roka a za tú jednu noc raz za týždeň či dva dobijem baterky a krásne fungujem ďalej.

jul11
29. aug 2013

Nasa spava nastastie celkom dobre.Skusene maminy vravia,ze namiesto prsnika alebo flasky mlieka treba dat vodicku a dieta si potom povie,ze sa mu pre vodu neoplati vstavat 🙂. Aj som parkrat vyskusala ale neviem ci zabralo to,alebo ze jednoducho z toho vyrastla a inak vzdy bola dobry spac.este by som sa urcite snazila aby sa dobre vecer najedla.ale vobec to nemusi byt o mliecku,ale ze chce citit pritomnost mamky,sk napriklad spava v postielke.deti maju velmi rady telesny kontakt,upokojuje ich

monika2606
29. aug 2013

@veronika2409 jeeej tak to ja len ticho závidím 😀 keď sa u nás podarí že sa zobudí len dva krát tak som takáááá super vyspatá 😀 niekedy sme hore v noci aj zo 5krát a to má skoro 17 mesiacov hihi

zuzanockamt
29. aug 2013

@veronika2409 to je uplne v pohode, ze sa budi ... syn sa budil raz az dvakrat do roka a pol, potom s tym sam od seba prestal

tinach
29. aug 2013

Vítaj v klube 😅 ... Len 2-krát a chce len mlieko? Veď to je bomba!!!!!

veronika2409
autor
29. aug 2013

:D no to čo čítam ma dosť prekvapuje...ďakujem Vám za odpovede, aj keď te ma teda nepotešili...:( :D

catherine9786
29. aug 2013

naozaj buď rada, že len 2x za noc 🙂 Moja malá má tiež rok a síce sa na mliečko budí až ráno okolo 4tej -pol 5tej ale zato sa v noci stále mrví, prehadzuje mrnčí, niekedy plače akoby ju z kože drali,takže nosíme na rukách ... väčšinu nocí nespíme s MM ani hodinu v kuse ... tiež nám pomáha moja mamina, niekedy si ju berie k sebe na noc a je to na nezaplatenie ... bez jej pomoci by som bola už asi na dne 🙂

veronika2409
autor
29. aug 2013

@jul11 no len ona cez deň menej toho zje, aj večer sa ju snažím natlačiť kašou ale zje tolko kolko chce ona :D a vypije vždy celú flašku mlieka tak neviem teda v čom to je...len dúfam že to čímskôr prejde :D

veronika2409
autor
29. aug 2013

@catherine9786 to bude zubami...moja cez noc síce spí ale cez deň je na nevydržanie :D v kuse mrnčí a reve 🙂

catherine9786
29. aug 2013

@veronika2409 no neviem, či v našom prípade to budú zuby ona mi to robí už od narodenia 🙂

jonas17
29. aug 2013

@veronika2409 no, moja, ked máš dieťa, už sa tak skoro nevyspíš 🙂 teraz ti nedá spávať kojenie, či fľaška, neskôr budeš vstávať, lebo ti bude chodiť na diskotéky 😀 moja má 3a pol a tiež ešte vstáva 😉

majka99999
29. aug 2013

@veronika2409 nas sa tiez budi rano medzi 4-5, dame mliecko a este pospi 2 hodky. ale teraz napriklad uz mrncal 3x a je len 23 hodin (spi cca od 20tej). tak som mu dala troska napit. idu mu zubky (predvcerom vysla prva dvojka). vtedy je strasne nepokojny, mrnci celu noc, minulu som sa strhla asi 3x na strasny plac. no tak sa ti budi 2x, casom raz a potom to prestane. a mozno nie, su ludia, ktori sa v noci zobudia, idu na WC a napit sa, lebo musia. 😉

veronika2409
autor
29. aug 2013

@jonas17 že diskotéky, nestraš ešte :D budeme chodiť spolu asi :D

tomikejt
29. aug 2013

@veronika2409 moj maly sa tiez casto budieval, aj 4 - 5 krat, skoncilo to asi pred dvoma mesiacmi, cize ked mal rok a pol. obcas sa este zobudi na cajik, alebo si len pomrnka, ale inak uz prespime celu noc 🙂

martini
29. aug 2013

@veronika2409 ja som už celú noc nespala dva roky a predpokladám, že dalšie sa ani nevyspím...moj malý ma 22 mesiacov a celú noc prespal asi tak 2x v živote. A to už dávno nič v noci nepije (ani mlieko, ani vodu). Proste sa zobudí, chce cumel alebo pohladať a sˇpí ďalej. Skúšali sme aj metodu podľa knihy "všetky deti sa vedia naučiť dobre spať" či ako sa to volala, ale akurát tak stratil hlas z toľkého plaču a sme tam kde sme boli...viem, že raz to proste prejde a tak vydržím... držím prsty, aby si bola úspešnejšia ako ja 🙂

mariuskaa
30. aug 2013

@veronika2409 rokom budes kojit bude hore. Alebo to pôjde veľmi ťažko vysvetlit ze v noci ju kojit nebudeš. Take Mamina ani neviem či poznám. Ja som kojila 18 mes a aj v noci 2 krát takisto. Ked som prestávala kojit bolo to len každý večer a potom vôbec. Až potom som sa vyspala neprerusovane. Mala som šťastie ze maly len 2 krát bol pre a len sa nápapal ďalej spal celu noc.

adkasmolka
30. aug 2013

@veronika2409 to mas dobre. Moj syn ma 2,5 roka a to spava sam v detskej a v noci beham ked ma vola alebo place. Ja som posuvala nocne krmenie o hodinu neskor, proste dala som mu cajik alebo vodicku, jasne ze si poplakal tak som prvu noc posunula mliecko o 20min, druhu noc o 30min a na stvrtu noc sa mi sam zobudil o hodinu neskor na mlieko. Takze sme obaja do prveho mliecka potiahli 7 hod neprerusovaneho spanku 🙂 skus si aj takto pomoct.

sante81
30. aug 2013

@veronika2409 moja 14 mes sa do rána dnes zobudila 8x, vonku 13 zub, kludne by som sa s tebou vymenila a to mam ešte starsie dieta. ja neviem čo je to kludne sa vyspat uz 5 rokov

lienockaa
30. aug 2013

Tak ja dam asi rekord..mladsia celu noc spi este len dva tyzdne..ma 2roky a 10mesiacov..a konecne sa rozhodla v noci sa nekojit..

tinki
30. aug 2013

@veronika2409 chápem, že si unavená, ale ak to prejde, v konečnom dôsledku si uvedomíš, že čas ide strašne rýchlo. Prestane sa ti budiť, ak príde čas. Vydrž to..Moja mladšia sa tiež budila dlho..Možno do 20 mesiacov..Potom začali postupne pribúdať noci keď sme celú prespali..až sme si uvedomili, že pekne spíme.A potom sme sa odučili od plienok a zasa sme museli v noci vstávať..🙂
.Ale ak ti môžem poradiť, nedávaj sýte jedlá na noc, lebo čím ťažšie trávi, tým horšie spí..Niekedy môže byť aj smädná..U nás ešte funguje, teraz keď sa zobudí a prosí si čajík..tak jej dávam bez cukru..Lebo sladkého by vypila veľa a potom si zasa žiadala aj v ďalšiu noc, keď ju to napadlo..Potom sme sa zasa budili na cikanie...Tak keď jej dám horký, vypije len od smädu a spinká do rána..Ale to len tak priemerne raz do týždňa..
V podstate ak si matka, už sa nikdy nevyspíš tak normálne, ako kedysi..Lebo najprv je to papanie, potom cikanie..potom príde nejaká choroba, keď chodíš kontrolovať či nemá teplotu, niekedy ti celú noc môže prekašlať..niekedy môže mať nočné mory..Ja už sa kľudne nevyspím ani keď sú náhodou u svokry, lebo stále myslím, či sú ok, či im niečo nechýba a tak..
😉 🙂

lucia006
30. aug 2013

@veronika2409 moj ma vyse10mesiacov a vnoci sa budi min,10krat a nevie spat aj dva hodky vkuse ako tuto noc,len sa prevaluje place a pod. 😒 cize by som bola najstastnejsia keby som to mala take ako mate vy so svojou dcerkou ,ze 2krat za noc a len mlieko a spi dalej,uzasne ,tqke nepoznam 😒

surriana
30. aug 2013

Moja dcéra má 2 roky,a od dvoch mesiacou prespí celú noc,podotýkam každú jednu.

koralinka
30. aug 2013

s tou vodou to bude asi pravda :D moja bola do 8 mes kojena a jedla 2krat za noc, potom prešla na UM to len pred spaním a od roka doteraz mlieko v ustach nemala a spáva aj 10 hod v kuse

skus možno prvý týžden bude robiť čoromoro za mliekom ale potom si hádam zvykne, alebo vydržať 🙂