Ročné dieťa - kočík a pestovanie

25. jún 2024

Ahojte, možno blbá otázka od prvorodičky ale mám už takého chrobáka v hlave. Dcéra (14m) je aktívne dieťa, neposedi, neobľubuje moc fyzicky kontakt s druhými len do istej miery, k hre nás nevyhľadáva, najradšej sa hrá sama ale tak aby sme sedeli v blízkosti, podľa mňa je úplne okej. Svokra však tvrdí že úplne zle vedené dieťa. Vadia jej konkrétne dve veci, že ju nemôže pestovať a kočikovať. Nemôže nie zato žeby sme jej ju nedali ale dcéra nechce, svokra si predstavuje že ju bude hodinu držať v náručí a nosiť po dvore a ukazovať jej všetko, dcére stačia dve minúty na rukách a pýta sa dole, chce behať sama. To isté je s kočíkom, dcéra chodí už 6 mesiacov skoro, kočík už vôbec nepoužívame len fakt nevyhnutne, neobsedí tam, svokra si predstavuje ako ju hodinu vozí po dedine dcéra sedí a obzerá, no toto u nás neexistuje akurát tak vreští v kočíku. Samozrejme je to všetko naša chýba a blbá výchova. Podľa svokry má dcéra nejakú poruchu autizmus alebo čo (čo si ja vôbec nemyslím) ale stále opakuje že každé dieťa čo pozná (máme ich veľmi veľa v rodine) bolo "normálne" a v roku sa dalo pestovať, mojkať a kočikovať len ja mám zas extrem čo si nič nedá.
Je okej keď je už dieťa samostatnejšie? Aké sú vaše deti v tomto veku?Ja si myslím že je to olej ale už s tým toľko otravuje že mi to vŕta v hlave.

viestta
25. jún 2024

Mas normalne dieta a trosku divnu svokru, ktora nie je schopna akceptovat individualitu kazdeho dietata. Nic ine tam nehladaj

lexie321
25. jún 2024

Svokra to preháňa a dúfam, že ona ti netvrdí, že malá je "nenormálna" lebo to by som sa kvôli tebe fest hnevala. Ak malá normálne rastie a spĺňa ostatne míľniky a vy sami čo ste s ňou najčastejšie alebo pripadne pediater nič nepozorujete tak by nemal byť problem. Švagriná má síce už 17m ale tiež. Mojkať nie, ruka nie, kočík nie, telka nie. Najradšej sama alebo max pri mamke. Svokra to tiež trocha riešila, že prvá vnučka chce ju na ruky a neviem, ale vysvetlili si to a už je dobre. Malá je proste taký introvert/ignorant voči dospelým. Iné detičky a zvieratká má ale rada. Vaša?

andrea_82
25. jún 2024

Nas maly je presne taky, ako by si tvoja svokra predstavovala. Tiez ma 14 mesiacov. Ale to neznamena, ze tvoja dcera je cudna alebo nedajboze autista. A vychovou to tiez nebude. Kazde babo je ine a ma ine potreby. Poslala by som svokru kade lahsie, ak sa jej nepaci, nech si najde lepsie vnuca. 🤦‍♀️

autor
25. jún 2024

@lexie321 toto som presne zabudla dopísať, keď sme v herni alebo na ihrisku za deťmi ide hneď, aj v obchode keď vidí iné deti hneď sa berie za nimi, hra sa s nimi. Máme troch psov a koňa a tiež sú to jej najlepší kamaráti, na každé zviera aj na cudzieho psa za bránou sa smeje a kyva im. Presne ako píšeš taký ignorant dospelých. Prospieva super, dokonca na fyzio nám povedali že je vývojovo aj pohybovo veľmi dobre že je šikovná. Svokra je zvyknuta že každé dieťa aj ostatné vnúčatá že sú také že len sa mojkať a nosiť a voziť a neviem čo že ku všetkému chcú dospelého, naša je teda úplný opak odkedy chodí tak kočík ani ruky nechce

autor
25. jún 2024

@andrea_82 má aj vnúčatá podľa svojích predstáv ale podľa nej je každé dieťa rovnaké takže hľadá kde je tá chýba u nás

basulaak
25. jún 2024

Podla mna je tvoja svokra na spektre. 🙃

personality
25. jún 2024

🤣
Povedz jej, že aj Teba to štve, že to dieťa nechce to a ono a že čo svokra navrhuje. Prípadne, že to zdedilo po nej nejaký gen, že všetko chce aby bolo "po jej".

lexie321
25. jún 2024

@basulaak 😂😂😂

personality
25. jún 2024

Prípadne sa tvár, že svokra je problém, že keď tam nie je, tak chce sa aj pestovať hodinu aj kocikovat 🤣

zuzanaete
25. jún 2024

Mozes svokre povedat, ze si si myslela, ze su vsetky babky rovnake a zboznuju vsetky svoje vnucata rovnako. Ale pri nej zistujes, ze to tak nie je. Nikdy neboli, nie su a nebudu deti rovnake.

larena
25. jún 2024

Moja má 15 mesiacov a teda pestovať sa urcite nedá😂keby si ju chcem pestovať akurát ma tak bachne po hlave lebo chce ísť radšej dole utekať a objavovať svet..v kočíku tiež nevydrží bohvie ako dlho..podla nálady.Proste každé dieťa je uplne iné..moja napr neznáša nejaké vodenie za rúčky a taketo..skratka chce robiť veci sama.Nech je babka rada že má aktívne vnúča čo chce objavovať svet neviem či chce nejaký zemiak čo bude len nosiť na rukách a voziť v kočiari

autor
25. jún 2024

@larena áno presne také niečo chce, ako hovorí potrebuje si užiť to že ju deti potrebujú, no naša nepotrebuje nikoho 😃 tiež nebolo žiadne vodenie ani nič také

nwnw
25. jún 2024

Mas sikovne dieta, zvedave a vobec si noc nerob z svokry. Moj starsi detto to iste. Kocik nemusel este ako babo, nosic, satku, trojkolku... Proste cele zle. Tiez mi pindala cela rodina, ze je divny. Chodil od 10m sice potom prestal na mesiac po angine. U nas sa osvedcili odrazadla, neskor bicykel a chvilu aj sedacka na dospelackom bicykli. Inak neznasal aj autosedacku. 30min jazda bola s revom. Cele sa to zlepsilo, ked mohol konecne ist kam chce on. Odrazadlom cez kaluze 🤣. Teraz ma 6r a spi malo,sportuje vela a o vsetko sa zaujima stale.

jaass
25. jún 2024

Divná svokra 🥲 odkaž jej to. Môj synček to iste. Na rukách max 2 minuty aj to je veľa. Hrať sa chce sám. Ale musíme byť v miestnosti aby nás videl. Je jednoducho samostatný 🙏💙 a žiadneho chrobáka si do hlavy nedávaj. Veď každé babatko je iné 🥰

angeli121212
25. jún 2024

Ja nechápem kde tie ženy chodia na to, že takéto povahové črty dieťaťa sú zlé vedenie... Svokre prosím ťa never pol slova a nech sa vyrovná láskavo s povahou malej... Máš normálne zvedavé dieťa.. náš sa sice rád objíma ale teda tiež by sa vykašľal byť niekomu hodinu na rukách...