Ročné dieťa - hyperaktivita verzus neposlušnosť

avery2506
25. dec 2022

Ahojte baby napišem vam moj problem skuste mi prosim povedať vaš nazor. Dcera ma rok, nevie sa sama zahrať, nechce sa ani s inými hrať stále vymyšla nepokojna je neobsedí ani na zemi, ani na stoličke ani na posteli. Prebalovanie je velky horor nechce sa prebalit place vrieska kope otača sa a pri prezliekani to iste. Ja viem ze jej idu zuby ale ona je takato uz aj 3-4 mesiace. Mate tiez niekto taketo neobsedne deticky? Vecsinu co vidim zname maju kludne deti sedia hraju sa stihnu si navarit popri nich no ja veru ked nieco chcem robit musim ju nosit na rukach aby nevrestala.

kaktusik007
25. dec 2022

ma 1 rok! takze encyklopediu si este neotvori, knizku neprecita 🤷🏼‍♀️

dusankomoj
25. dec 2022

Neviem akým smerom pozeráš,ale ročné deti sú neposedné,všetko chytajú,nevedia sa samé hrať a celkovo toho veľa nevedia. Sú to totiž ešte bábatká(trošičku väčšie,ale babatká)😉

avery2506
autor
25. dec 2022

@kaktusik007 ja to chapem a viem len to som chcela vediet ci su aj taketo deti lebo v mojom okoli su vsetky takmer take kludnejsie. Myslela som tym ze dcerka nechce byt v kociku, nechce sa prebalit, nechce sa prezliect a nechce ist ani v aute

1gabriela13
25. dec 2022

@avery2506 prejde to o také 2 roky. A nie,nie si sama čo má také dieťatko

majlo1234
25. dec 2022

Uplne rovnako u nas, vibec sa netrap. Takto sme si to presne odtrpeli.

gabika128
25. dec 2022

@avery2506 plienku dávame už pár mesiacov postojačky, skús, možno to u vás pomôže. Špinavú ritku v umývadle umyjem, lebo po ležiačky by skončilo to hovno doslova všade... V mojom okolí je to asi 50 na 50, veľmi živé a živé až kľudné deti.

jane1987
25. dec 2022

@avery2506 teraz som to pisala jednej maminke, tiez mam divocha a neporovnavaj seba a svoje dietatko s ostatnymi, nikdy nevies, aka je realita doma u nich. A tiez su niektore deticky v jednom roku tichucke a usedene a zo dna na den maju doma malych certikov, to au vsetko obdobia, ktore prejdu a budu sa menit a ver mi, tie zuby deti dokazu riadne potrapit, malemu sli od 4 mesiaca do 15 mesiaca vkuse po jednom a teda vytrpeli sme si vsetci, no hlavne on, lebo jeho to hlavne jedovalo a bolelo. A vlastne bud rada, ze je taka zivotaschopna a podporuj ju v tom, vysvetluj jej, na prechadzke ukazuj, komentuj, ,,citajte" spolu knizky, zapajaj ju do aktivit doma, casom to bude lepsie

marianarem
25. dec 2022

@avery2506 Moze v tom byt vselico, no.prispevok tych zubov by som nepodcenovala. Ked som bola este bezdetna, pocuvala som od kamosiek o obdobiach zubov. Tak som si myslela, ze raz za cas bude par dni. Ale u mojho som mala pocit, ze bol zo zubov v nepohode permanentne od 3m, az dokym nevysiel posledny. Ano, raz za cas sa to vyostrilo, ked sa uz rezali von, ale inac ho dasna otravovali v podstate stale. Ked vysiel posledny zub, bolo vidiet rozdiel.

katkami123
25. dec 2022

Pri prebalovaní dám vždy nejakú zaujímavú vec do ruky a vždy to funguje. Prebalím bez problémov. Fungovalo mi to tak pri staršej dcérke, funguje pri dvojičkách a to sú fakt výmyselničky. Dieťa sa pohrá a pochytá a ja v klude prebalím.

sense
25. dec 2022

Moja ja síce dalaprebalit v kľude, som jej spievala vždy recitovala pri tom ale inak bola ako ty... A nebola za tým ani neposlušnosť ani Hyperaktivität. Prirodzene zvedavé normálne 1 ročne dieťa, sú deti kto sú kľudnejší a aktívnejšie. A v 1 roku naozaj máloktoré dieťa vydrží na mieste a hrať sa ci už samé alebo s niekym....

nikpa
25. dec 2022

@avery2506 ani hyperaktivne ani neposlušné dieťa nemáš ale máš ročne dieťa, to nebude robiť čo si ty želáš. Dcéra je úplne normálna a správa sa bežne na svoj vek. Zmení sa, len to chce trpezlivost.

danulicek
25. dec 2022

Moj, teraz už takmer 10rocny syn bol rovnaky. To dieťa neobsedelo, nezahralo sa viac ako par minut, stale v pohybe, všade ho bolo príliš. Každý to riesil, ja pod vplyvom toho, že isto to tak bude, tiež. Ma 9,5 a je jedno úžasne chlapca, ktoré je vychované, slušne a ma veľa záujmov. Je stále hlučný, stále v pohybe 😂, ale velmi rad číta, je múdry a veľmi rozumný. Veľakrát sa vrátim do obdobia, keď som sa bala, že bude nezvládnuteľny, ako mi povedala naša bezdetna suseda na dôchodku. A on bol len klasické akčne ročne dieťatko 🙂 takze rozumiem ti, ale myslím si, že o par rokov sa budes na svoje dieťa pozerat celkom inak 🙂 ja ti len poradím - neporovnavaj sa s inými maminami, s inými deťmi a tabuľkami. Každé dieťa je iné, keď to ty ako mama vezmeš správnym smerom, bude to skvele ☺️

angel993
25. dec 2022

@avery2506 je to úplne normálne ročne dieťa. Skôr by bolo nezvyčajné ak by dieťa v roku nič nezaujímalo.
Ja prebaľujem drobca postojačky. Odkedy vie stať nechcel ležať pri prebaľovani.

kp7333
29. dec 2022

@avery2506 mas temperamentne dieta, treba ho zamestnat, aby sa nenudilo. Moja starsia dcera tiez bola taka. 2x denne sme chodili von, nech sa vybeha, ked som varila, pustila som jej pesnicky, nech sa vyskace, vytancuje alebo si "varila" vo svojej kuchynke pri mne, inak by vyhadzala cely kredenc. A vies co? Nie je hyperaktivna, je to normalne zive dieta, v skole sikovna a vraj aj poslusna. Temperament jej zostal, miluje tanec aj adrenalinove aktivity a je velmi kreativna.