Ročné dieťa behá po špičkách

anjelik420
9. aug 2022

Dobrý deň
Vedeli by ste my poradiť moja dcéra má už 1 rok len stále ešte Beha po špičkách keď chodí okolo nábytku alebo keď sa postaví ako ju mám od toho oducit prípade nejaká obuv ďakujem za rady

mogaa
9. aug 2022

@anjelik420 nemusí to vôbec nič znamenať....skús dať topánočky....ak nechodí stále len po špičkách, ale chodilo aj s celou nôžkou, tak sa jednoducho naučilo nový pohyb....bežne tak chodia deti ak s chodením len začínajú...odnaučiť sa to nedá, dieťa príde samo na to, že sa mu lepšie chodí ak došlapuje na celé chodidlo.....skús naozaj pevnejšie topánočky, v nich sa mu horšie stavať na špičky....

karhu
9. aug 2022

protetika s pevnou patou, nam tak nakazali koli spickovaniu a pomohlo

bajka16
9. aug 2022

Aj náš tak chodil. Teraz má 1,5 a keď sa mu chce tak tiež tak chodí ale vie ísť aj normálne 🤷🏻‍♀️ takže neriešim

amelie2017
9. aug 2022

Uplne normalna vec. Ziadne topanky by som nedavala. Az ked bude samostatne chodit. Dcera to robila od 8 mesiacov do 14, kedy zacala sama chodit. Aktualne to robi 13 mesacny syn.

ls56
9. aug 2022

Ja som raz citala ze deti,kt maju hypertonus,tak chodia po spickach.

mariet24
9. aug 2022

@anjelik420 malý to tiež robil, skúšal, išli sme pre istotu na ortopédiu, nech ho vidí dr, všetko má v poriadku, nohy sa pekne vyvíjajú ale chodíme každý pol rok na kontrolu, keby sa mu niečo nezdalo nech sa to podchyti čím skor

gertys
9. aug 2022

Moja to robila. Obuvala som jej topanocky. Tie jej to nedovolili a odvykla si. Trvalo to mozno tyzden dva a uz chodi po patach. U nas to bol len blby zvyk

janetinka27
9. aug 2022

@anjelik420 moze to byt len novy pohyb, ktory casom prejde, ale moze to byt aj nespravna chodza.
topanky je lepsie dat az ked je chodza samostatna, ked si dieta samo cupne, postavi sa, otoci sa a kraca spat atd. zatial sa nozicka este vyvija, vsetky slachy, klby sa vyvijaju, topanka niektorym pohybom brani, nozicka je v nej obmedzena

annietta
16. aug 2022

@mogaa presne s tým súhlasím 🙂 náš Malý stále špičkoval odkedy sa postavil a začal behať okolo nábytku, teraz keď sa sám postupne odváži na prvé kroky, prichádza na to, že na celé chodidlá sa mu nastupuje lepšie, takže odnaučiť sa to nedá, chce to len čas … my sme tiež skúšali dávať papučky na doma, ale všetko to len zhoršovalo, pretože odvtedy ako zistil, že existujú papučky, sedí vo w sede a tak ho to musím odúčať

amelie2017
16. aug 2022

K tym pevnejsim topankam len tolko

amelie2017
16. aug 2022