Ročná dcéra nechce chodiť za ruku

alex5896
4. nov 2022

Ahojte mala ma rok aj daco a za ruku ju nemozem ani chytit vystraja takze bojujeme popri ceste chce chodit proste sama ako ju motivovat aby aspon popri ceste sme sli spolu

viestta
4. nov 2022

Každé dieťa má také obdobie. Treba byť troazlivy a trvať na svojom, tam kde za ruku ísť musí. Kde je to bezpečné, nech co hodí sama

zadarmo1
4. nov 2022

@alex5896 my sme podedili taký ruksak s popruhom(vodítko) 😂 najlepšia vec na svete. Debilné pohľady okoloidúcich 🙄 sú samozrejmosťou ale dieťa a spokojná matka na nezaplatenie 🤗

pribinak
4. nov 2022

Tak vyberaj take trasy kde nie je nutne držať ju za ruku a môže ísť sama

Ako píše @
@viestta kazde dieťa ma take obdobie, chce to len trpezlivosť

zuzuliennka1
4. nov 2022

@alex5896 nechodit popri ceste, vyberaj bezpecne trasy. A trpezlivost, nauci sa chodit aj bezpecne a pomaly

sense
4. nov 2022

Cez cestu musela ci chcela ci nechcela a inak sme chodili kde mala volnost

kornelies
4. nov 2022

@alex5896 Ja som pouzivala voditko. Uplne normalna vec v zahranici, hlavne vo velkomestach. Kamaratka mi to doniesla zo Spanielska. Mna nezaujimali komentare primitivov, mne je zivot a zdravie mojich deti prednejsie. Btw vyrobca bolo talianske Chicco.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
4. nov 2022

Kup popruhy.

lucilaines
4. nov 2022

Ja nepoznam rocne dieta, ktore by bolo schopne ist za ruku. To proste v tomto veku nehrozi, nerozumeju tomu a chcu len behat. Jednoducho do kocika na ten cas co sa presuvas popri ceste a von z kocika led ste niekde kde moze behat krizom krazom.

haley7897
4. nov 2022

@alex5896
Ja: "ja nikdy nebudem vodiť dieťa na voditku ako 🦮"
Tiež ja: ⬇️

petricka22
4. nov 2022

@alex5896 mne raz kamaratka povedala, ze je to “ako ucit psika popri nohe” 😀 no skratka to chce cas a trening. Aj moja s tym strasne bojovala, lebo tvrdohlava. Ale v skolke sa to naucila hned a odvtedy s tym problem nie je.

kliatana
4. nov 2022

no to voditko ide akosi coraz viac a viac do mody :D ja na to mam svoj nazor, ale teda je to kazdeho osobna vec :D tiez si myslim, ze pri dietatu, ktore sa nechce drzat za ruku, treba len trpezlivost, kazde dieta je proste ine.

ivangeline
4. nov 2022

My vobec nechodime za ruku. Je to vynimocne.

alex5896
autor
4. nov 2022

@haley7897 boze nie 🙄🙈

betulinka1
4. nov 2022

@alex5896 viem presne co prežívaš. Moj nikdy za ruku. Ale na tu cestu mi utekal. Nic nepomáhalo. Isla som za psychologickou, ze moje dieta je asi autista . Ta sa smiala, ze nie je to uplne ok. Poradila mi, ze kym ideme von, tak poviem pravidla. Nie ked je oblečený von ale ked sa chystame. Cez cestu za ruku a pri ceste sa budeme drzat za ruku. Musel mi to zopakovat. Ale musis na tych pravidlách trvat. Aj ked sa bude branit, musis ju za tu ruku drzat. Fungovalo to. Pravidla, ktore som povedala pred odchodom von, dodržiaval.

nikpa
4. nov 2022

@alex5896 tak nemáš cvičenu opičku. Dcéra sa už snaží presadzovať svoje, je vo veku kedy si deti ešte nedajú povedať. A neviem si ani predstaviť čím by si ju k tomu motivovala viac ako na pár minút. Veď ju nechaj, nech si pobehuje 😀 my tiež sme tak so starším chodili kade tade, nedalo sa mu určiť smer. S mladším to je iné, ten si ruku vyslovene pýta ale nijako som ho k tomu neviedla.

domak2
4. nov 2022

V parku mi je jedno, pri ceste sa musí držať, alebo ide na ruky/nosic/kocik a moze zjapat kolko chce. A tiež ma ruksacik s voditkom. Byvam v Londýne, netuším kde by som tu akože mala ísť po bezpečnej trase 😅

alex5896
autor
4. nov 2022

@betulinka1 dakujem a preco ste si mysleli ze je autista,

kp7333
4. nov 2022

@alex5896 niekedy pomaha dat na vyber, ktorou rukou sa chce drzat. Namiesto prikazu, ze sa ma drzat. Deti sa citia dolezito, ked si mozu vybrat.

natalala
4. nov 2022

@alex5896 ja som dceru nikdy nenutila chodit za ruku 🤷🏼‍♀️ Iba cez cestu je naucena, ze ideme za ruku a pri tom neprotestuje, ale inak si vacsinou chcela ist sama.

kornelies
4. nov 2022

@elizabet173 Ja som to pouzivala pred 16 rokmi...a to novinka bola...hlavne v malom meste

lulaby1982
4. nov 2022

Ok vezmite si obľúbenú hračku a jeden za jednu packu ,druhý za druhú. Videla som aj školákov,ako držia veľkú husenicu, bolo to podarené a zároveň bezpečné.

betulinka1
4. nov 2022

@alex5896 lebo nechcel ist za ruku a utekal na cestu. Ani po dobrom ani po zlom som to nevedela zmenit 🤣🤣🤣 vsade milion clankou a diskusi, tak uz som bola zúfalá. Ale ta detska psychologicka mi to velmi pekne vysvetlila.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aliaray1
8. nov 2022

@zadarmo1 🙏👍👍👍aj my sa chystame ju dat na flexu 🙈😁, a je mi jedno ake budu pohlady. Navyse si nenamaha nespravne chrbticu ako ked sa nacahuje dieta rukou do hora.