Rieši niekto v tejto dobe adopciu dieťaťa??

foma
10. feb 2021

Žienky, je tu prosím nejaká, ktorá teraz v tejto "covidovej" dobe rieši adopciu dieťaťa? A myslíte, že to má vôbec význam ak už máme s manželom 40 rokov? Veľmi po dieťati túžime, ale žiaľ už 3 roky sa nám nedarí a nevyšlo nám ani umelé oplodnenie.

teleskop
10. feb 2021

aky ste kraj? trenciansky 6 rkov cakanie

anjelicek26
10. feb 2021

@foma po 40ke je uz asi neskoro v poradovniku na adopciu uz sa nedostanete "nacas" na rad. Skusila by som skor hladat moznost si zobrat dieta do trvalej pestunskej starostlivosti alebo profesionalneho rodicovstva.

snazilka_bio_mamka
10. feb 2021

Ak túžite po dieťatku urcite neodporucam profesionalne rodičovstvo. Pracovala som na soc. v detskom domove a k tomu treba silnú náturu. Na to dieťa sa naviažete aj on na Vas a potom Vam ho vezmu, lebo sa adpotuje. Podla zákona ak vykonavate profi rodičovstvo nemozete si to dieťa adpotovať. SKuste pestunsku starostlivosť, alebo skusajte este...

pribinak
10. feb 2021

@anjelicek26 tak nemáš celkom pravdu. Ak niekto chce len novorodenca tak čaká naozaj dlho. Ale ak si povedia a dajú si že sú ochotni zobrať si napr aj dieťa vo veku 3 roky, tak nemusia toľko čakať

paskolinka
10. feb 2021

@pribinak starsich deti je viac, tam naozaj netreba tolko cakat? niekedy sa tiez zamyslam, ci by sme neprijali nejake dieta, mame len jedno svoje a dalsie sa nedari. ale cakanie x rokov ma odradza...

pribinak
10. feb 2021

@paskolinka tak väčšina ľudí si chce adoptovať maličké bábätko, ale často sú právne voľne aj väčšie deti 2-3 ročne, ktoré boli odobraté z rodín a rodičia už nemajú záujem

gianna
10. feb 2021

@foma ono to fakt záleží od toho, aké dieťatko si chcete adoptovať. Ak chcete biele, úplne zdravé bábätko rovno z pôrodnice, tak na to sa čaká dlho. Ak by ste si vedeli predstaviť aj dieťatko rómske/poloromske, do dvoch rokov, s nie celkom jasnou rodinnou anamnézu, čakanie sa výrazne skráti 🙂 teraz si dve moje kamarátky adoptovali deti, su rómske/poloromske, to už neviem odhadnúť, ale mali pri adopcii pár mesiacov a celý proces trval cca rok a pol. Chcela by som ťa povzbudiť, aby ste to aspoň skúsili, zavolajte si na UPSVaR a zistite si ako prebieha teraz priprava. Čím skôr začnete, tým budete skôr bližšie k cieľu 🙂

tecko28
10. feb 2021

@foma my sme dostali dieta ked dom mala 43 , neskro nie je, ale samozrejme zalezi na kraji a poziadavkach, lebo su kraje kde sa caka 8+ a to uz by neskoro bolo

foma
autor
10. feb 2021

My sme z TN kraja a nevadilo by nam asi ani poloromske dieta alebo 2-rocne dieta. Len ta neskutocna birokracia okolo toho nas trochu odradza. Ale dost ludi ma uz povzbudilo k tomu, aj znami, ktori tiez maju adoptovane, tak sa asi na to dame.

any_soj
10. feb 2021

@foma my sme riešili pred 2 rokmi, len k tomu čo tu píšu o čakaní - mali sme možnosť adopcia aj pestunstvo, dieťa do roka, nemusí byť zdravé a s radosťou Rómske. Okamžite po zapísaní do zoznamu nám ponúkli 4 deti, žiadne nebolo nejako špeciálne zdravotne znevyhodnene (chýbajúca oblicka, alebo len zlá rodinná anamnéza a dieťa zdravé - hoci sme vyslovene uviedli že aj s Downovým syndrómom), polorómske. BB kraj. Ale všade závisí od kritérií, aké si nastavíte. Na malé, "zdravé", nerómske dieťa na adopciu áno sa čaká aj 5 a viac rokov. Či je neskoro, je vyslovene na vás a o vás. Švagrinina mama po 2 deťoch v mladosti teraz po 45 porodila dcérku - a nie je jediná koho poznám, čo vychovával bábätko po 45.

any_soj
10. feb 2021

@foma byrokracia nám neprišla vôbec hrozna, ale potrebná. Nič hrozné s nami nerobili, za psychotesty sme vďační, návštevu doma úplne chápem a príprava bola skvelá, podľa mňa aj manžela by to mal absolvovať každý budúci, aj bio, rodič. Takže nič hrozné vás nečaká 🙂 u nás to bolo naopak príjemné, tešili sme sa na tie prípravné stretnutia. Jediný problém bol, že dieťa bolo narodené v našom kraji, ale v domove v inom, tak si to súdy posielali, čiže kus dlhšie čakanie (ale dieťa sme už mali doma)

bubinko1506
10. feb 2021

Ahoj, proces adopcie a cela priprava nie su take strasne. S muzom sme sa pri tom vela naucili. V 40tke vam uz asi novorodenca nedaju, skor trosku starsie dieta, 2 a viac rokov, a v tom pripade by to nemuselo ani dlho trvat. Kamaratke (BA, 40 rokov) po zapisani do zoznamu ponukli po roku 4 rocne dievcatko, ktore malo 6 rocneho braceka. Tak mali 2 deti naraz😉

tecko28
10. feb 2021

@bubinko1506 blbost ak pridu do poradia, tak daju, ale novorodenci su vseobecne nedostatkovi, lebo sudy, socialka, lehota matky na rozmyslenie, zdravotny stav. Nie v kazdom kraji daju dieta z porodnice a je to aj riziko pre buducich rodicov, lebo moze sa stat, ze budu musiet dieta vratit. Nam ponukli 5 mes. Pre nas obrovska vyhoda- vypiplane z novorodeneckych kolik, bolo vidiet ako psychomotoricky napreduje a hlavne pravne volne. Hoci sa malej mama vzdala pri porode, kym ju sudy zbavili rodicovskych prav nieco to trvalo. Tym padom nebola ucastnickou ziadneho sudu, o nicom ju uz nikto neinformoval a nema sancu zistit kde mala je.

bubinko1506
10. feb 2021

@tecko28 nejdem sa hadat, nam povedali, ze 40rocnej zene uz tazko daju novorodenca, ze skor 2 a viacrocne dieta. Nas sa to netykalo, mne do 40tky ostava este dost rokov. Kamaratka novorodenca nechcela, lebo sa na malicke babo citila stara

gianna
10. feb 2021

@foma od toho je tá priprava, aby ste si ujasnili, čo od adopcie očakávate, ako dieťa chcete do rodiny prijať, na aké si už netrúfate, s akými problémami sa môžete stretnúť a pod., nie je to také jednoduché, že dostanete dieťa a zrazu je všetko ružové.

leydidi
30. mar 2021

@foma Ahoj.....ak bi si mala zaujem o osvojenie dietata.Mozem ti poskytnut viacej info na dbenkova16@gmail.com Posli mi mail.

zanetabandova
25. nov 2021

@leydidi ahoj chcela by som ta poprosit o blisie info snazime sa o dieta uz17 rokov nedari sa nam tak vazne uvazujem o adopcii myslim to vazne

sarinka15
10. jan 2022

@teleskop ja som trenčiansky máte niake číslo telefónu na decke domovy čo adoptuju dety

gianna
10. jan 2022

@sarinka15 treba sa obrátiť na úrad práce, sociálnych veci a rodiny, oni riešia adopcie

sarinka15
10. jan 2022

@gianna a umelé oplodnenie kdo rieši bez partnera

mickey8707
2. jún 2022

Ahojte, máme v rodine taký problém. Brat ma 2 krásne deti, len blbú frajerku hľadal vybavoval ubytovanie no len nič sa im nepodarilo vybaviť tak od známych si požičali chatu. Tak boli čosi ale deti musia byť zabezpečené. A a máme také tušenie ze im deti zoberie sociálka a pôjdu do detckeho domova. No a ja ako bratova sestra som sními bola od malička, strážila im ich. Bavila sa sními, proste to boli jak moje dcérky..... A keď im ich zoberie sociálka tak mne sa zrúti svet....
Tak som sa chcela opýtať že keby im ich odoberú, či by sa dalo si ich odtiaľ nejako ľahko zobrať a starať sa o ne, že by boli jak moje. ( brat není písaní že je ich otec, lebo ona dala otca neznámeho) prečo? To sa nedozviem 🤦‍♀️

gianna
2. jún 2022

@mickey8707 treba požiadať o zverenie deti do náhradnej osobnej starostlivosti, ak preukážete, že k deťom máte vzťah, nemal by byť problém so zverenie.