Režim od troch mesiacov

radanna11
3. jan 2023

Ahojte dievčatá napíšte mi nejaké tipy aké ste mali režimy pri 3 mesačných deťoch keď ešte tých spankov bolo denne 4-5 a kedy sa prechádza na take tri spanky denne dakujem

katkine_terapie
3. jan 2023

@radanna11 Ja som pri detoch nikdy nemala 4-5 spankov (s vynimkou novorodencov ked jedno spalo takmer v kuse a druhe takmer v kuse plakalo). Mali sme doobedny spanok niekde okolo 9.00- 10.00 hod. a potom poobedny spanok okolo 12.00-13.00 hod. Pri doobednom spali cca hodku, pri poobednom 2-3 hodky, niekedy 4 hodky (podla toho kolko potrebovali). Mozes skusat ukladat v rovnaky cas, ked uvidis, ze dieta zacina byt unavene (nie ked je uz velmi unavene) a uvidis ako mu to bude vyhovovat. Najlepsie je vnimat dieta, ako to jemu vyhovuje a najst spolocny rezim a system. Deti mi spavali bud na zahrade/balkone alebo na prechadzke. Teda takmer vzdy na cerstvom vzduchu (aspon teda kym boli mensie, neskor uz klasika v postielke).

ls56
3. jan 2023

My sme zacali mat rezim az okolo 8-9m. Dovtedy som sa prisposobovala stale babatku a naozaj sa to velmi rychlo menilo. Ako presla na dva spanky, tak je viac menej rezim stabilny, s obcasnymi vynimkami. Takze pocuvaj svoje dietatko. My v 3-4m sme mali tiez aj 5-6 30min spankov. Ale spinkala celu noc s vynimkou 2-3 prestavok na kojenie ale to zaspala pri tom hned,takze prakticky hore ani nebola. Inak na 3 denne spanky sme presli okolo 6 mesiacov tusim. Takze este mate dost casu. Ale naozaj,najlepsie urobis,ak ulozis dietatko vtedy ked chce spinkat a nechas cely rezim na nu. Rezim pride aj s prvymi prikrmami a uz to potom bude stabilnejsie vsetko. Netreba to uponahlat. Viem,ze tie 30min spanky su o nervy,lebo ma clovek pocit,ze stale len uspava, ale naozaj sa to zlepsi.

lenka2710
3. jan 2023

@radanna11 u nás začal režim práve od 3 mesiacov, spal ráno keď sme šli so staršou do školky, potom okolo obeda a potom okolo 16 išiel na tretí spánok a večer o 20! Keď mal 6 mesiacov, sam prešiel na dva spanky, s tým, že už cestu do škôlky neprespal, len ležal, takže som ho začala dávať o 10 a potom o 15,vecerny spanok ostal o 20 a od roka spáva len raz
Staršia bola hrozný spáč, tam sme dlho hľadali režim ktorý by vyhovoval, mladší bol v tomto 👍

ema229
3. jan 2023

@radanna11 no moja pri 3 mesiacoch nemala vôbec toľko spánkov . Ak vstala cca okolo 8-9hod ráno tak spala ešte od 10-11 hod nejakú hodinu potom okolo 14tej hodinu a o 18hodinu o 20hod išla spať normálne ako nočný spánok a kedy ako spala raz do 2 inokedy vydržala do 5. Vždy inak

marianarem
3. jan 2023

@radanna11 Moj mal takto spanky v tomto veku a rezim vtedy nebol v podstate ziadny. Iba som ho vecer ukladala v ten isty cas, ale ostatne bola nahoda. Budil sa medzi 7 a 9:30, cas bdenia byval relativne stabilny, ale dlzka jednotlivych spankov uz cista loteria - vacsinou 40 minut, ale nahodne tam boli aj ine dlzky az do 2 hodin. Rezim a 3 spanky mal az okolo 8 mesiacov.