Režim a množstvo prvých príkrmov

lucy13993
10. dec 2019

Ahojte. Pred týždňom som zacala s prvymi prikrmami ale moja otazka je kolko spapalo vase dietatko priblizne? A este ci ste mali nejaky režim myslim tym ze na obed zelenina, olovrant ovocie, vecer kasa alebo ako? Ďakujem

lula313
10. dec 2019

@lucy13993 nájdi si skupinu o príkrmoch, tam máš všetko vysvetlené, aj spôsob zavádzania jednotlivých potravin, či samotných chodov. Mne dcéra prvé 2-3 týždne len ochutnávala lyžičku-dve, potom sa veľmi rozjedla a zjedla aj 130ml prikrmu. Niektoré toľko nezjedia ani v roku, je to individualne..

jarus21
10. dec 2019

Tak na prvý krát je to len pár lyžičiek a potupne je to viac a viac. Ako u koho, jeden mi na druhý den spapal už polku avent teglika, druhá papala len 4 lyžičky približne 3 týždne. A rezim sme začali mávať len na obed ked bola zelenina a po mesiaci som pridala desiatu /nemiesto porcie mlieka/ ovocie. A po dalšom mesiaci som pridala olovrant jogurt, alebo ked som nedala olovrant tak som dala večeru kašu.

siska53
10. dec 2019

@lucy13993 desiata - ovocie, obed - povolena zelenina. Maly by zjedol všetko hned, ale som mu dovolila len par lyziciek, neskôr uz zjedol celu misticku. Mala bola prplos, takze ta len tak trosku vzdy a zvysok sa dojcila.

ludmilka2407
10. dec 2019

Prvy mesiac len zelenina na obed, kazdy druh po 3 dni, potom som aj miesala. Najprv len par lyziciek, po tom este vypil mlieko. Po mesiaci som pridala ryzu, masko, zltok. Na desiatu som davala ovocie. Kase na olovrant som zacala davat az v 7.mesiaci.

kliatana
10. dec 2019

@lucy13993 zo zaciatku treba dat len par lyziciek, aby si dietatko na to zvyklo a postupne zvysovat mnozstvo.