Režim 4 až 5-mesačných bábätiek

2. nov 2022

Ahojte potrebovala by som poradiť chcela by som trosku viac nastaviť režim u nás tak budem vďačná za vaše odpovede rady a skúsenosti s vašimi bábätkami
1. Aký mali rezim vaše co sa týka denných spankov?
2. Vstáva mi o 8 ráno je to neskoro ? Cez deň má 4x 30-50 min spanky a večer ide spať o pol 9
3. Tie co boli na Umelom mlieku dávali ste cez deň papať pred spánkom či až po zobudeni?
4. Kedy prešli na 3 denne spanky ?

evica17
2. nov 2022

V 4-5 mesiacoch, mne vstával okolo 5-6 a večer šiel spať okolo 19 tej. Spal buď 4 kratšie spánky alebo 3,z toho jeden 1,5 -3 hodiny a dva krátke, vydržal byť bdely 1,5-2 hodiny, od toho sa odvíjalo kedy pôjde spať. A jedol ako kedy, ak spal v postieľke,tak predtým ,ak v kočíku,tak papal až potom, väčšinou bol hladný každé tri hodiny,skôr mu nechutilo,podľa toho som sa riadila. Ale ak sa zobudil a ešte vyzeral že by spal,dostal mlieko a zaspal na ten dlhší spánok.

evica17
2. nov 2022

A na tri spánky ti postupne prejde,to budeš vidieť na Tom dieťati, mne starší neskôr prešiel a tango mladší skôr, napr starší ešte v 10 mesiacoch mal tri spánky a mladší má 9 a už mu vychádzajú iba dva.
Ráno ti vstáva v pohode, be duše spat až o 20:30, to máš tak 11,5 hodiny. To je v pohode, ak by si chcela skôr vstávať,tak aj skôr musí ísť spať, záleží čo tebe vyhovuje. Či mať večer dlhšie oddych alebo ráno si dlhšie pospať

autor
2. nov 2022

@evica17 oki dakujem 🙂 no mne to práveže vyhovuje ja som zvyknutá chodiť spať aj o 22 a radšej si ráno pospím :D

zorkahorka
3. nov 2022

A v com je problem? Ak to vyhovuje babu a tebe, tak to nerues.
Mne starsi syn vstaval tiez okolo 6-7, naucila som si ho vstavat so mnou okolo 8. Bol na um, v tomto veku som mu vzdy davala um pred spaním, lebo pri jedeni aj zaspal. Myslim,ze to boli jazde 2-2,5 hodiny. Ten cas som si sledovala,pre mna bol a je spanok a rezim oboch deti velmi dolezity.
Mladsi bol kojeny, vstaval okolo 6.h a ken niekedy si so mnou pospal dlhsie. A ano, pri viac spankoch su tie casy kratsie. Kedy presli na 3, si nepamatam