Režim 2,5 mesačného bábätka

zuzana_2407
13. jún 2020

Mamicky, ktore davate iba umele mlieko. Ako fungujete? Po dennom spanku krmite a idete sa potom hrat alebo naopak po dennom spanku sa hrate a tak krmite? Dakujem!

alexandra2010
13. jún 2020

robila som pri obidvoch detoch podla knihy Tracy Hogg: opakuju sa veci, spanok-jedlo-hra-spanok. velmi ulahci fungovanie a vies rychlo co babetku moze chybat. Len chvalit mozem. a ty sa vyspis 🙂)

zuzana_2407
autor
13. jún 2020

@alexandra2010 a ako si vedela, ze kedy dat spat babatko? Lebo ja robim tak, ze vstane z denneho spanku, hrame sa a ked zacne byt mrzute, tak krmenie a spat. Kolko sa hrajete a potom ho ulozite? Kolko sa vydrzi hrat?

tinqua
13. jún 2020

@zuzana_2407 no kazde je ine...my mame zabehnuty kolobeh pri 3 a pol mesacnej, spanok, jedlo, hra, spanok...rovnako ukladam ked uz ani najvacsie finty co ju vzdy rozosmeju nezaberaju a je mrzutko, zabalim rucicky a okamzite spi a viem ze ked sa prebere a je stale mrzuta uz je opat hladna...ale obcas pride zmena a sama si urci...a potom hladame novy model fungovania, takto som to mala aj pri starsej...treba len dieta respektovat

alexandra2010
13. jún 2020

@zuzana_2407 no sedelo priblizne co v knippe stoja, ze do trich mesiacov ma dieta 3 hod cykly, samozrejme donosene deti. Takze ked vstala o 7, hned papala, potom 30 minut bdela potom spanok. Male vykyvy su vzdy ale deti si na to zvyknu a tiez budu vediet co opakuje. Take babo je casto mrzute, pretiera si oci, place, hadze rukami. Velmi pomohlo zavinovanie, aj ked sa zda ze dieta nechce, lebo uz sa hadze rukami, lebo z mrzutosti nema koordinovane a brani sa tak spanku.Samozrejme deti som budila priblizne kazde tri hodiny, nebol problem, to neni ziadne tyranie pre nich 🙂 chybou je ich cez den nechat napr viac hodin spat, lebo v noci to bude potrebovat co cez den ´´premeskala´´z rezimu a nebude spat. Takto velmi dobre nastavis den a noc a rodic sa vyspi, tiez veeeelmi dolezite 🙂
ako hore napisala tinqua: pridu zmeny, ze dieta je háladne kazde 4 hodiny, to je ca. 4 mesacne. potom sa vsetko bude predlzovat. z tej knihy som cerpala az do 4 rokov veku.

zuzana_2407
autor
13. jún 2020

@alexandra2010 prosim vas, ako sa vola ta kniha?

alexandra2010
13. jún 2020

@zuzana_2407 https://www.martinus.sk/?uItem=190482
Baby Whisperer, mala som v madarcine. Dufam ze najdete , je vypredana.