Rady, ako na dieťa, ktoré odmieta zubnú pastu a robí cirkus pri umývaní zubov.

monitamoni
29. sep 2019

Ahoj mamičky. Obraciam sa na vás lebo mne už došli nápady. Moja skoro 3 ročná dcérka úplne odmieta umývanie zubov so zubnou pastou. Zúbky má chvalabohu zdravé bez kazov ale od krčkov už začali pigmentovať do hneda. Tvrdí, že ju pasta štípe, čo je jej výmysel lebo som vyskúšala všetky detské pasty a všetky odmieta. Pred umývaním sa uisťuje, či kefka je bez pasty ak jej umývam zuby s pastou na silu, tak plače a bráni sa tak, že sa naposledy pocikala. Najnovšie začala vymýšľať už aj a umývaním zubov, tiež vystrája. Nemáte nejaké skúsenosti s vašimi deťmi ak ste sa stretli s podobným problémom tomu môjmu.

mliekosgrankom
29. sep 2019

@monitamoni ahoj, dôležité je umyť zuby kefkou, pasta má len doplnkový význam aj to iba fluoridova v prípade ak sa už začali zúbky odvápňovať. Inak nie je treba pastu používať vôbec. Detské pasty majú svojou sladkou chuťou nalákať dieťa na čistenie zubov, keď to je opačne, pastu nepoužívať 🙂

sapetka
29. sep 2019

@monitamoni pasta nie je dolezita ale spravna zubna kefka a technika umyvania

margaretka_
29. sep 2019

Nas tiez nechce pastu. Tak mu drhnem len kefkou. Kazy nema, ale tiez sa mu tvori povlak, no zubar sa vyjadril, ze zatial staci umyvat a netreba ho este stresovat odstranovanim. Radsej nech si umyva bez pasty ako vobec

dejka77
29. sep 2019

Nemusis pouzit pastu, umy jej len s vodou.

jankapepe
29. sep 2019

@monitamoni A ty si normálna umývať dieťaťu zuby nasilu pastou ked vieš že to neznáša......až do pocikania??? Sa potom nečuduj že si ich ani umývať nechce!!
- takmer všetky detské pasty stipu.....to že teba nie neznamená že ju tiež nie.....
- zubnú pastu používať vôbec nemusíš.....
- či ti na to povedala jej zubárka?

kika831
29. sep 2019

@monitamoni aj nas takmer 3 rocny syn robi neskutocne ceremonie s umyvanim zubou ked ma pastu na kefke. Takze sme sa vratili k cisteniu len s vodou. Ale par krat sa mi podarilo od weledy pastu- je priesvitna- mu dat uplnu trosicku pomedzi vlakna kefky. A neprotestoval. Takze sem tam ked sa podari dam takto pasticku a inak umyvame len vodou. A ver ze je to uplne v poriadku. Dolezite je nevytvorit u dietata odpor k cisteniu zubov. Drzim palce

monitamoni
autor
30. sep 2019

@jankapepe dakujem za castovanie takymi slovami. Pocikala sa raz a to naposledy. Nemam z toho radost. Prave ze zubarka nam povedala ze aspon raz do tyzdna s pastou umyvat. Po paste aj ten hnedy pigment zosvetleje.

tinkatinus
1. okt 2019

@monitamoni tak pastu nepouži alebo skus jack'n jill jahodovu napr. Akoze mne syn najprv plakal a bránil sa, keď som šla docistit zuby, ale musel, ráno vecer a o týždeň možno aj skôr si na to zvykol a už nie je problém.