Rada ohľadom kúpania mesačného dieťaťa

gabriela2952
9. máj 2023

Ahojte, dcérka má 5 týždňov a Panicky strach z kúpania. Najskôr sme kúpali vo vanicke na podložke, skúsili sme ze som ju držala v rukách teraz ju kupem iba tak ze je na podložke a mokrou plienkou ju umývam. Vždy plače až Histericky ja už neviem ako ju umyť. 😔 Mala niektorá taky problém? Ako ste to riešili?

julinka65
9. máj 2023

akoze ja skusenost nemam, ale svagrina to mala s malym podobne. ona to robila tak, ze chodila do vane alebo do sprchy s nim, mala ho na rukach a tak ho umyvala. zvykol si po par kupaniach, lepsiu mu bolo, ked ju citil pri sebe.

banalu
9. máj 2023

Je dost vyhriata miestnost? Dost tepla voda? Balili ste malu do bavlnenej plienky a tak do vody?

svokrinjazykmonika
9. máj 2023

@gabriela2952 možno studený vzduch, treba najprv vykúriť kúpeľku. A nekúpať dlho, iba rýchlo, rýchlo ošpliechať. Časom si uvedomí že je vo vodičke sranda a začne kopať a špliechať. Chce to čas

nique
9. máj 2023

U nas to bolo naopak. Ja som mala panicky strach z kupania. Obe moje deti som do 3mesiacov len trosku oplachovala v umyvadle, alebo som si sadla do sprchy, zobrala ich na ruky a pomalicky umyla. Prezili to. Takze zbytocne sa netrap. Skus robit to, coho sa nebojite ani ona ani ty.

zuzikak
9. máj 2023

tak ako pisu dievcata - skus skontrolovat teplotu vzduchu, teplotu vody, skus ju drzat na rukach aby citila ludske teplo, daj na nu mokru plienku nech citi, ze nieco ma na sebe, skus sa jej prihovarat alebo jej spievat aby vedela, ze si pri nej. Neboj sa - je to pre nu nova situacia, neskor si zvykne a bude to lepsie. Este je velmi malicka.

luccija
9. máj 2023

@gabriela2952 ja som kúpala a muž ju držal za ruku, lebo tiež plakala, alebo sme len rýchlo oplachli zadok, ruky...nekúpala som každý den

diuska86
9. máj 2023

Poznam,vsetky tri deti moje to mali,prve tri mesiace som ich mala na sebe v sprche a tak som ich umyvala a neskor okolo 4 mesiaca zniesli aj vanicku

gabriela2952
autor
9. máj 2023

Všetko čo ste písali sme skúšali, muž ju držal za ruku, teplota je dobra, teplota vody tan isto ja som už v koncoch, ona ma potom normálne hisaky nemôže zaspať. 😪

gabika128
9. máj 2023

@gabriela2952 ja som musela zabaleneho syna v obyčajnej plienke dávať do vody, až po pár minútach som ho vždy z nej rozbalila.a keď nič nepomôže tak len poutierat a ritku v umývadlo umyť.🤷‍♀️

zuzanaete
9. máj 2023

@gabriela2952 A ako ju vkladas do vane? Niektore deti potrebuju byt zabalene v plienke, aby sa citili bezpecne. Nas napr. neznasal, ked bol pri kupani chrbtom dole. Akonahle som ho vkladala bruchom dole, tak bol ok.

gabriela2952
autor
9. máj 2023

@zuzanaete to som neskúšala, bruškom dole a keď ste ho otočili potom bol v pohode?

majka176
9. máj 2023

Môj syn ako malé bábätko strašne reval pri akomkoľvek spôsobe kúpania, postupne si na to zvykol a prestal revať, ale nemá ho rád doteraz, má 3 roky. Nie všetky deti zbožňujú kúpanie 🙂

thoughtfulweirdo
9. máj 2023

Ja som sa kúpala so synom 😁 sadla do vane, jeho si položila na holú hruď a sprchou oplachla. Potom pochopil, že sa môže počas kúpeľa kojiť a zrazu sa mu to aj zapáčilo 😄

tinkavvv
9. máj 2023

@gabriela2952 a skusali ste menit aj cas kupania? Ze napriklad nekupat pred spanim?

gabriela2952
autor
9. máj 2023

@tinkavvv áno, kúpali sme ráno o 8 potom aj na obed aj večer

nickpick
9. máj 2023

@gabriela2952 a co skusit kupkat v umyvadle? tej vody zase az tolko netreba, ja som malu asi do 3 mesiacoch kupala v umyvadle az potom
presla na vanicku ked bola vacsia, skus zmenit aj cas kupania, ten napad s plienkou co spominaju vyssie je tiez fajn, je to len faza, uvidis ze casom bude v pohodke, tiez sme mali obdobie ked mala plakala, trvalo to asi 2 tyzdne, mozno jej vadi uplna hlupost ktoru vy ani nevnimate, mozno pocit ze je hola a zranitelna, to ze je v inom priestore ako cez den, zmeny teploty, vona mydla, proste vec ktora by vas ani nenapadla riesit a jej prekaza…

zuzanaete
9. máj 2023

@gabriela2952 Jeden bol po otoceni ok a jeden nie. Za pokus to stoji. 🙂

sasanka605
9. máj 2023

ja som mala maleho na sebe a tak som ho okupala. Len davat pozor aby ziadna kvapka nesla kam nema, on si to pamatal ze sa mu kvapka dostala na tvar a sli sme odznova. Tvar len vatovym tamponom.

majlo1234
9. máj 2023

Vanicka nech ma dostatok vody, voda musi byt tepla, aj vzduch teply, pomoze, ak bude zabaleny vo velkej plienke a pomaalicky vkaladat do vody.

54tinka54
9. máj 2023

@gabriela2952 ak si ešte neskúšala, skús kúpať tak že bude bruškom dole, nie chrbatikom. My sme mali od istého času to isté, ale keď bol otočený bruškom smerom do vody, tak vtedy vôbec neplakal.

viestta
9. máj 2023

@gabriela2952 skus ju kupat doobeda, nie vecer ked uz je unavena

opi14
9. máj 2023

Nám sa osvedčila sprcha s tatikom. Už mame taký večerný rituál. Zoberie si ho na hruď a sprchujú sa spolu. Ja im nachystam vodu, uteráky a začalo sa mu to páčiť.