Pýtanie sa na nočník

5. sep 2024

Ako naučiť dieťa aby sa pýtalo na nočník cikat? Kakat sa vie vypýtať ale cikat nie. Akože nemá problém sa vycikat do nočníka, ale nevypyta sa. O mesiac bude mať 2 roky

ivonadusa
5. sep 2024

u nas to prislo casom. posadzovala som na nocnik na vycuranie a opakovala som kaka kaka a uz sa zacala pytat kaka ked jej trebalo aj curat (1,5r. tak preto kaka - este by mi nevedela povedat ze curat)

jana_vaj
5. sep 2024

Keď potrebuje kakať, tak sa ako pýta? Donesie ho? Hovorí niečo? Keď ciká, treba opakovať, že ciká, ide cikať a podobne, aby si to slovo s tým dieťa spojilo.

vikss1
5. sep 2024

to som prekvapena, vacsinou to tak bolo, ze cikat sa podari naucit skor ako kakat, tak to bolo vlastne aj u nas. 🙂

autor
5. sep 2024

Snažím sa ju aj ja dávať pravidelne na nočník.
Mne povie hoňo keď potrebuje kakat. A jedine vtedy sa vypýta aj vycikat. Že sa vykaka, odpracem to a potom sa ešte vycika. Ale inak nie. Skúšala som aj že nemala cez deň plienku ale gatky, ale vôbec jej neprekážalo keď sa do nich vycikala, že ich mala mokré

autor
5. sep 2024

@vikss1 áno, tiež si všímam, že skôr je problém s kakanim do nočníka. Ale ona je vo veľa veciach iná 😀

biglovemom
5. sep 2024

No neni pripravena este.

autor
5. sep 2024

@biglovemom samozrejme na ňu netlacim, ešte ma čas, len by som chcela vedieť ako jej pomôcť, podporiť ju v tom.. alebo neviem ako to nazvať

biglovemom
5. sep 2024

Zamna nijako.pride to same.
Moja nechcela nocnik ani vidiet.a ked bola pripravena hned donho cikala kakala

autor
5. sep 2024

@biglovemom teší sa, keď sa vycika alebo vykaka do nocnika

biglovemom
5. sep 2024

To je fajn, raz zacne aj sama

autor
5. sep 2024

Keď sa jej opýtam, či ide cikat, vie mi povedať áno alebo nie a ide keď jej treba. Tak snáď sa začne čoskoro aj sama pýtať

kvecinka321
5. sep 2024

My sme všetkých troch odplienkovali tak, že holá riťula a striehla som kedy začne cikať.. nohavičky sú veľmi podobný pocit ako plienka preto boli bez, iba tričko.. keď začali cikáť, rýchlo som ich vzala a bežala s nimi na nočník a pritom volala “cikať!cikať!” Nepýtala som sa či im treba, len takto striehla, max. Som povedala: “keď ti bude treba cikať musíš mi ppvedať.” Ale to už keď boli väčší alebo keď sa stala nehoda.. takto sme odplienkovali dcéru v 2rokoch, syna v 20mesiacoch a najmenšiu v 1,5roku vždy behom 2-3 dní až keď zvládli tak išli nohavičky. A trpetlivisť a nehrešiť🫶🏻

taktotedanie
5. sep 2024

Nikdy som nedavala sediet na nocnik pravidelne ked netreba aby si zvyklo dieta- mimochodom nastudovala. By som si ake to moze mat v buducnosti nasledky

Dala som gatky, ked sa dieta pocuralo, dala som dole a tak posadila na nocnik a dookola stale hovorila, ze sa cura do nocnika nie do gatiek a len som sa pytala ak chces curat tak do nocnika, kde je nocnik? Kde pojdes curat a dieta mi to muselo ukazat, kde je ten nocnik
Trvalo to par dni a dieta nakoniec pochopilo