Putovanie po postieľke a zabáranie tváričky do mantinelu

lucy1311
1. mar 2013

Ahojte, mam 3 mes. chlapceka a zacal mi v noci cestovat po postielke a to takym stylom, ze ho v noci viackrat najdem hlavou natlacenou o rebriny postielky a nohami na opacnej strane. Bojim sa, ze si stlaci fontanelu ☹ a mame ten polovicny mantinel v postielke no a cely sa natlaci tvarou k nemu ze tam ma az nos zaboreny...vsade pisu, ze v postielke nema byt ziadny vankus alebo hracky kvoli riziku udusenia tak teraz neviem ... ked v postielke putuje tak je tam fajn ten mantinel,ale bojim sa udusenia, myslite ze je to blbost? No co s nim ☹?

aurelkan
1. mar 2013

No tvoj mladenec vyzera velice zivotaschopne, urcite by zvladol otocit hlavicku keby mu mantinel simoril nostek 🙂 Ja som sa obavala v casoch ked nevedel este otocit hlavicku ale potom uz nie. Babatka mavaju vylezane hlavicky ked su dlhodobo ukladane na jednu stranu alebo kojene ale ublizit fontanelke vlastnou silou... neverim.... Vankus babatku netreba ale mantinel mu urcite sprijemnuje pobyt v postelke...

erika789
2. mar 2013

Mi sme mali ten istý problém, malý bol strašne aktívny nikdy nebol tak ako som ho položila do postielky. Tiež si stále zatláčal hlávku do mantinela za hlavičkou. Vyriešili sme to plienkou, ktorú som mu položila na temeno hlávky nie na nos a ústa aby sa nezadusil. Veľmi to pomohlo Dieťatko potrebuje cítiť pocit bezpečia a s tou plienku spávame teraz na hlávke stále a to máme už 7mesiavoc. Dokonca aj v kočíku ju má stále pri sebe drží si ju pri líčku

zumza
2. mar 2013

Aj nas maly takto spava, najskor sme ho vzdy otacali do tej "spravnej" polohy, ale on sa v zapati znovu otocil tak ako on chcel. Akonahle deti zacnu byt aktivnejsie, neda sa zabranit, aby spali tak ako oni chcu a nie ako kazu knizky 🙂 Takze ja som to prestala riesit, ulozim ho vzdy pekne na chrbatik, smaozrejme, v noci ho kontrolujem, budi sa cca kazde 3 hodiny, takze mam kedy a on si spava ako je mu prijemne. Nemyslim si, ze by si fontanelu mohol sam nejako poskodit a ani sa nezadusi, aj ked je natlaceny v mantinely, tolko vzduchu tam ma - podla mna. Ja pre istotu zapinam aj na denne aj na nocne spanie monitor dychu a chodim ho vzdy kontrolovat aj tak..

lucy1311
autor
11. mar 2013

@erika789 to si neviem predstavit ved tu plienku si chyti a moze si to stiahnut na tvar nie? Pocula som ze babatka plienka upokojuje 🙂

lucy1311
autor
11. mar 2013

@zumza no on strasne kopcuje s tymi nohami a bojim sa ze ked sa bude budit na mliecko v noci tak sa odrazi aa tresne si hlavku :-/. Postielku ma vyvysenu kvoli grckaniu a rano som ho nasla dole hlavou otoceneho 😀

zumza
11. mar 2013

a robi to aj pocas spanku? Lebo moj drobec to robi len kym zaspi, potom ho skontrolujem a ked spi, tak sa sice toci, ale nie je to tak brutalne. A ked sa budi na mliecko, tak ja sa celkom rychlo zobudim tiez, takze nestihne si ublizit, ale kazde babo je ine, to je pravda. a nemas na postielke mantinel, aby si netresol hlavku, ked ho mas, tak si hlavicku tak velmi netreskne. No v kazdom pripade drzim palce, nech nieoc vymyslis 🙂

erika789
11. mar 2013

@lucy1311 aj ked si ju stiahne na tvár vie už otočiť hlávkou tak keby ho aj dusia otočí sa na druhú stranu. U nás sa to zatial nestalo že by si ju tak stiahol na tvár že by nemohol dýchať. A ano upokojuje aspon u nás

lucy1311
autor
13. mar 2013

@zumza on ked sa budi tak sa posuva nejakym stylom 🙂 preplietla som taku hrubu navliecku na to miesto kde sa opiera a je 🙂

lucy1311
autor
13. mar 2013

@erika789 no vyskusam 🙂 moj sa inak najlepsie upokoji pri mne poleziacky na ciciku aj teraz tak zaspal 😀