Púšťate deťom televízor?

16. sep 2023

Púšťate deťom televízor keď chcete si niečo porobiť alebo sadnúť si na chvíľu?
Máme skoro 3,5 ročnú dcéru, chodí do škôlky.
Keď sme doma ona chce ísť na ihrisko sa hrať alebo doma dá hrať s nami. A to sa nedá stále byť vonku na ihrisku alebo stále jej asistovať pri hre.
Predsa chceme niečo si porobiť aj doma navariť upratať alebo si oddýchnuť po práci.
Von sama nemôže ísť ešte je malá. Dvor nemáme bývame v činžiaku.
Teda dosť často jej púšťame televízor rozprávky alebo na YouTube videá.
Minule pršalo tak sme boli celé dni zavreté doma. Ju nebaví chodiť von po daždi že skákať do kalužov.

bluemoon24
16. sep 2023

Ano. A je mi fuk, co si o tom kdo mysli.

tosomja
16. sep 2023

Púšťame, ale také ako je Spievankovo, smejko a tanculienka, Miro Jaroš atď. Aj sa naučia, motivujú, aj ich zabavim, keď naozaj potrebujem niečo porobiť. Ale väčšinou to máme ako kulisu. Hrajú sa a počúvajú. Napríklad včera sme si skladali vlacikovu dráhu a oni spievali pri Tom "ide ide vláčik"

bluemoon24
16. sep 2023

@tosomja jop, presne tak to mame i my.

lienka9
16. sep 2023

Ano pustam detom,a nevidim na nich ziadne tragicke nasledky.manzel bol na tv velaa ked bol maly a nie je tym ziadno postihnuty :D pozeraju detske a naucne rozpravky,o prirode,po anglicky.2r.vie farby,vela fraz,zvierata... rozumeju 100% po cesky.nekazi im to spanok..hlavne ked je syn chory,potrebujem ho udrzat v klude a sediet,tak pozera.zvezie sa s nim vacsinou aj 2r sestra.nezblaznim sa z toho.

lulinqa
16. sep 2023

Áno púšťam keď chcú pozerať. V momente ako ich to nebaví, idú robiť niečo iné telku vypnem. Ja to zas neznesiem aby mi celý deň pri všetkom hučali tie somarinky 😀

danielahamar
16. sep 2023

2.5r. TV už menej, ale na tablete pozerá pesničky, ale aj tak si to stále dáva na anglické veci pre deti, samozrejme nie cely deň. Pri 2 starsich sme mali pravdila ohľadne týchto veci, tak verím, že aj pri malom to zvládneme.

mima1608
16. sep 2023

Zatiaľ mám moc malé bábo, ale už teraz sa teším, ako s ňou budem pozerať Disneyovky napríklad 😃 ja si pamätám, že ako malej mi vkuse púšťali TV a som tu, bez nejakých následkov ☺️

milanemila
16. sep 2023

Tiez mame 3,5 rocnu a k tomu 5 mesacne babo a nepozera telku kazdy den 🤷🏼‍♀️ cez vikend si pozrie rano nejaku rozpravku a cez tyzden kedze je v skolke, tak potom sa jej chceme venovat a nie posadit ju k telke, ale ano niekedy si vecer vypyta este nejaku rozpravku ale to je tak 30 minut a ideme ju ulozit spat. Nechame ju pozriet si aj nieco dlhsie ako shrek, doba ladova, nemo…ale nesedi pri telke kazdy den.
Uplne v pohode sa vie zahrat aj sama, alebo ju zapojime do toho co potrebujeme spravit my. Minule s ttom umyvali okna, somnou troedi pradlo, kraja mi sampiony do varenia, osupe mrkvu/ze iaky/uhorku…

dskjhfdlkdjhl
16. sep 2023

Kym som navarila, tak ano, ale na to ihrisko/prechadzku sme chodili kazdy den dvakrat, raz boli so mnou, raz s manzelom.

zuzanka.zuzu
16. sep 2023

nie, púšťa si ho sám 😂 máme 2,5r a vie zapnúť aj archív a dohľadať si tam svoje obľúbené rozprávky. zapamätal si číslo stanice a ako sa posúva program 🙈

doriiis
16. sep 2023

Áno a dokonca majú aj vlastný televízor v izbe😱.S napojením na internet a priamo nad posteľami😱

marianarem
16. sep 2023

My telku doma nemame takze nie. Ale pozera videa na youtube.

ariannazara
16. sep 2023

Áno pozerá

pimpa12
16. sep 2023

Jasné že áno. Rozprávky pozerajú obe. Prípadne aj ja s manželom s nimi

autor
16. sep 2023

Vidím že nie som s tým sama, fakt čakala som komentáre že aká som zlá matka keď púšťam telku aby som mala čas navariť alebo v kľude si vypiť kávu.
Moja sa nezahrá sama, hovorí že aj v škôlke s nimi sa hrajú učiteľky. Takisto doma ju každý rozmaznával keďže je to prvé vnucatko tak vždy sa s ním niekto hral a teraz keď je väčšia sa vôbec nezahrá sama.

ariannazara
16. sep 2023

Akože seriózne nepoznám žiadnu kamošku alebo človeka ktorý nepusti dieťaťu televízor. Zas netreba to preháňať ale v normálnej miere prečo nie? Ja sama tiež pozerám.

catherinah
16. sep 2023

Mate tip na nejaké náučné veci?
Veľmi by som ocenila pre 4 rocneho.

hederamonstera
16. sep 2023

Mam 1,5rocneho a bohuzial telka je jedina vec, ktora mi s nim pomaha popri 4m drobcovi. Nemam dedinu na pomoc, musi prist telka.

mamamasama
16. sep 2023

Vieš koľko som sa v dospelosti naučila ja z tých jeho videí? 🤣 Naozaj. Niektoré tie edukačné sú top. Naposledy ho zaujímala solárna energia, big bang a pod. Nie všetok screen time vidím ako zlo.

joannita
16. sep 2023

Ano pustam telku. Niektore mamicky si myslia ze telka vymyva mozog, akokeby bola nejaky demon. Treba samozrejme dokladne selektovat obsah, ale urcite neuskodi.
Poznam chalana, ktory v detstve nonstop pozeral telku, rozpravku za rozpravkou a teraz chodi na Harvard 😄 takze dont stress

marcellka32
16. sep 2023

Moji majú 13 a 15 a vtedy Spievankovo len začínalo, áno pozerali často, veľa sa naučili, a syn jedol len pri Spievankove 🙂 nič im nie je, naopak veľa sa tam naučili

nelca0510
16. sep 2023

Úprimne. Do 2 rokov žiadna telka,ale teraz už púšťam. Jednak sme nevedeli čo je to Frozen a jej kamaráti áno,a po druhé,nedá sa s ňou jednoducho byť len vonku alebo hrať sa. Hlavu hore. Mne rodičia nonstop púšťali telku a nezanechalo to na mne nič. Možno len to,že nechcem,aby moje dieťa stále cumelo na telku.

pkgirl30
16. sep 2023

jasné že áno, ani ja nie som robot, nedokážem byť na dieťa nastavená celý deň, ale teraz keď je v škole tak už telku ledva zapnem, chcem si ho užiť keď príde zo školy

x_mery_x
16. sep 2023

Nas ma tiez 3,5r a uz si vie sam zapnut telku, kliknut na youtube a najst si co chce kukat. :D takze kuka skoro stale, ja tiez ako decko som pozerala vela, teraz ma telka nebavi, ale tak my ani nemame origos programy, len vsetko cez internet :D

ivangeline
16. sep 2023

Maju dovolne 30min. Malokedy dlhsie.To ked pozerame nieco spolu. A vzdy sa dohodneme co pustim.

thoughtfulweirdo
16. sep 2023

Mám deti 2,5 a 5,5 roka. Od júla nič nepozerajú, nevedia sa totiž vôbec hrať sami a chcela som vyskúšať, či za to nemôže práve tá pasívna zábava obrazovkami. Dúfala som, že keď sa namiesto pozerania telky budú občas nudiť, naučia sa nájsť si zábavu sami. Zatiaľ to po skoro 2 mesiacoch hodnotím dosť neúspešne 🤣 fakt je, že už pozeranie ani nepýtajú, namiesto toho mi ale chodia stále za pätami, chcú, aby som ich zabávala ja, pýtajú sa von alebo sa spolu bijú 🤣 takže sa asi čoskoro vrátime späť k obrazovkám 🤭

zuzuliatko18
16. sep 2023

Pozerá, obvykle v angličtine, poväčšine si tam autíčka nejako pomáhajú (súperkamion, čo sa mení podľa potreby na aké autíčko treba). Ovláda názvy rôznych áut v angličtine, a keď sa hrá, obvykle niektoré autá zachraňujú iné autá. Má celkom slušnú anglickej slovnu zásobu.
Mala som pôvodne plan púšťať telku oveľa menej,.ale našla.som.mnoho pesniciek v angličtine,.ktoré drobca zaujali a ich obsah bol super, učili tvary, názvy ovocia, zeleniny, aut... rôzne situácie a ako ich riešiť.
Teraz má.skoro.3.5 roka a pri.telke vydrží len chvíľu, radšej sa hrá s autickami alebo mne pomáha s domácimi prácami.

ariannazara
16. sep 2023

@zuzuliatko18 moj strašne lubi pozerať takú animovanu mačku co je akože učiteľka a hovorí po anglicky všelijaké ovocie a on sadne na stolicku a všetko po nej opakuje 🤣

sandra163
16. sep 2023

Púšťam aj ja, nevidím na tom nič zlé. Aj starším som púšťala. Teraz je veľmi veľa programov vhodných pre deti, veľa sa pri pozeraní naučia. Naša čerstvo 3 ročná hovorí perfektne aj po anglicky, pozná a vie vymenovať po anglicky celú abecedu, farby, čísla, zvieratá, začala tvoriť celé vety. Fičíme na cocomelone a nehanbíme sa zato 😁 samozrejme púšťam jej aj slovenskú tvorbu, vidím na nej, že jej to prospieva, rozširuje si slovnú zásobu, pesničky sú poučné, milé, zábavné, žiadne psycho ani násilie 😊 Určite na tom nesedí celý deň. Nastúpila v septembri do škôlky, doma sa aj hráme, čítame, chodíme von
.. No ako hovoríš, treba aj niečo porobiť, variť a mať čas aj pre seba... Takže ja nie som rozhodne proti Tv, je množstvo kvalitných relácii, ktoré si aj ja rada pozriem. Rozhodne sú krajšie ako Od kuka do kuka, Raťafák plachta a podobné horory, z ktorých mám triašku doteraz 😂

basska_b
16. sep 2023

Ja nepuštam. Nepaci sa mi, ze nepoznaju mieru, nevedia, kedy dost a ked im to pridem vypnut, reaguju podrazdene. Nemam ani kontrolu nad tym, co pozeraju, nemozem tam s nimi stale sediet a vsetko im vysvetlovat. Sem tam pri dazdivom pocasi alebo sedeni v aute sa deti nevedia zmestit do kože, ale vzdy sa ich snazim zaujat inak. Pohraju sa spolu a ked vidim tie ich hry a myslienky, na ktore pridu bez TV, to je TV naozaj len lacnou pestunkou pre zaneprazdnenych rodicov. Mam deti 5.5 a 3.5