Pučenie a tlačenie bábätka

vanesateo
21. dec 2018

Ahojte idem si opäť pre radu. Maly má skoro 3 týždne, plne ho dojcim a posledné 3 dni sa stále pučí a tlačí. Kaka 2-3 krát a prdka celkom často. Pri tom pučení mrnčí a je nespokojný. Je to kolika? Stravu som nemenila. Budem rada ak mi poradíte.

danielalaura
21. dec 2018

@vanesateo ak dávate vigantol tak môže s toho mat kolíky

vanesateo
autor
21. dec 2018

@danielalaura neviem co to je a nedavame nic take

pininka
21. dec 2018

Vigantol je vitamín D a neverím že.ti ho nedala detská doktorka, berie ho každé malé bábo, aj n robil zle a prešli sme na Dvit. Môžeš dávať espumisan alebo sabsimplex kvapky, tie sú na prerobené a aby deti nemali koliky.

malinajahoda
21. dec 2018

@vanesateo my sme skúsili Espumisan l, Infacol a Sab Simplex. Na koliky nám pomohol až Coliprev.

vanesateo
autor
21. dec 2018

@pininka nam nič doktorka nadávala, malý nič neberie 🤤 teraz neviem že či sa mam začať báť keď to neberieme?

malinajahoda
21. dec 2018

@vanesateo vy neberiete vit. D?

pininka
21. dec 2018

@vanesateo no je to divne, pretože by to mali brať všetky deti, celá populácia má málo vitamínu D a hlavne u detí je dôležitý pre rast kostí a pod. Mne vždy naša doktorka aby som dávala v zime všetkým deťom. Opýtaj sa to tvojej. Mne to normálne predpisovala.

vanesateo
autor
21. dec 2018

@malinajahoda nam nikto nič nepovedal o tom, no neverim ze to takto zanedbala doktorka. Co teraz?

malinajahoda
21. dec 2018

@vanesateo nepočula som ešte o tomto. My od narodenia máme Vigantol. Kedy idete na poradňu?

vanesateo
autor
21. dec 2018

@pininka určite sa opýtam, teraz o tom citam ze sa predpisuje od 2 tyzdnov, maly ma 17 dni. Ach normalne som nastvana na doktorku.

malinajahoda
21. dec 2018

@vanesateo my sme síce na UM, ale aj v lete stále som malej musela dávať.

vanesateo
autor
21. dec 2018

@malinajahoda 27 ideme. Išla by som hneď pondelok keby nie su sviatky. Toto je ako naschvál, mam ist na pohotovosť?

malinajahoda
21. dec 2018

@vanesateo aj my máme poradňu 27. Nie, nechoď na pohotovosť. Spomeň to dr na poradni. Som zvedavá co povie. Nemyslím to v zlom. Ale naozaj som prekvapená. Ale niečo na to pučenie a tlačenie kúp v lekárni zajtra.

pininka
21. dec 2018

@vanesateo na pohotovosti nič nevyriešia, s týmto ťa vysmeju. Kľudne kúp v lekárni Dvit a dávaj kvapku na jazyk,ničím sa to nezapija, nemá to žiadnu chuť. Ale nič hrozne sa nestane ani keď počkas na doktorku

vanesateo
autor
21. dec 2018

@malinajahoda to som aj ja velmi zvedava. Ale určite neprizna ze na to zabudla. To určite kupime, ďakujem za rady.

danielina30
21. dec 2018

@vanesateo dcére dal vigabtil až od 3 týždňov keď bola plne dojcena. Veaj sa dáva až takto neskor, ale to bolo pred 6 rokmi

malinajahoda
21. dec 2018

To je možné, že kojenym deťom sa dáva neskôr.

pininka
21. dec 2018

@malinajahoda nedava, dáva sa všetkým rovnako naša bola plne dojcena a doktorka sa má stále pytala či jej dávam dcko

malinajahoda
21. dec 2018

@pininka aha, tak to som nevedela. No nič,
@vanesateo idú na poradňu vo stvrtok, tak sa dr spýta. Zvedavá som.

sono2
21. dec 2018

@vanesateo normálne si kúp d vit od jemieson
V lekárni. Áno kolíky. Malej začali v 2 týždňoch.

sono2
21. dec 2018

@vanesateo do tvojho mlieka na lyžičku alebo proste s mliekom nie len tak do úst. D je rozpustne v tukoch. Preto to v mlieku. Moja dcéra dostala už v pôrodnici d .

lucinka1988
22. dec 2018

@vanesateo môj maly tiež bral Vigantol a stále berie, ale poznám viac doktoriek, ktoré ho neprepisuju- určite ta tvoja nic nezanedbala ani sa nemusíš ničoho báť- ona je odborníčka, nie MK😉pre pokoj v duši sa jej na to opýtaj v najbližšej poradni

danielina30
22. dec 2018

@vanesateo Vôbec sa neboj, bábätku sa nič nestane. Teraz som písala so svagrinami, jedna má trojtyzdnove bábätko, jedna dvojmesačne a oni dostali vigantol až po dvoch týždňoch. Vraj sa tak dáva, každa ma iného pediatra každý to tak povedal

danielina30
22. dec 2018

@vanesateo Urcite ti ho na poradni napise