Prvýkrát "mama"

radkaradix
17. jún 2020

Mamičky, kedy vás vaše detičky prvýkrát oslovili "mama"? Je mi jasné, že veľa detí, hlavne dievčat, to stihlo veľmi skoro. Ten náš, skoro 1,5 ročný, už dávno hovorí tata a veľa iných zvukov (mňam, ham, bum, zvieratká napodobňuje atď.), ale mama nechce povedať ani za svet a zdá sa mi, že sa baví na tom, keď ho k tomu nabádame. Jeho typická reakcia: Povedz mama. Tata! :D :D Smejem sa na tom, ale zároveň mi je to trochu ľúto.. Máte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem za odpovede 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danulicek
17. jún 2020

ja viem, že ťa to trápi, tento môj príspevok je len na odľahčenie 🙂 mojim deťom sa tiež nechcelo povedať mama, prvé bolo mňam, potom baba, dedo, tato a kadečo. pravdupovediac, ani neviem, kedy prvýkrát povedali mama. ale tak do 2 rokov to bolo. zato teraz sú vo veku (4 a 7), kedy som vyslovene šťastná, keď nepočujem "mamiiiiii, mamiiiiii, maminkaaaaa" aspoň 5 minút :D a vlastne vtedy si uvedomím, že asi je nejaký prúser, že odo mňa tak dlho nič nepotrebujú 😀 😀

weronika171717
17. jún 2020

Nas syncek mi povedal prvykrat mama ked mal 6 mesiacov.

laguna28
17. jún 2020

@radkaradix tak na to si ja už ani nespomínam. Ale viem že medzi jej prvé slová patrilo ,,piči,,. No bola som zhrozená, ale ona stále za mnou cupitala a rúčkou ukazovala daj, daj, piči, piči. Po dlhej dobe som zistila, že chce tyčinky 🤷.

andrejka1974
17. jún 2020

Neboj sa raz ti povie a ver mi niekedy aj budes rada ze to mami chvilku nepocujes ja mam doma 5 deti a vermi to mama prosim ta mozes mi pocujem za den stokrat skoda ze najmladsia mi to asi nikdy nepovie je autistka a nerozprava vobec ale mne staci aj jej najkrajsi usmev a podanie ruky a smiech ked ma vidi

majamat
17. jún 2020

ja uz neviem, ale najskor som bola nána 😀

lenka2710
17. jún 2020

@radkaradix neviem prečo, ale aj moja mala povedala skôr tata ako mama 😂 mna ako matku to trosku zamrzelo, ale čoskoro už bolo aj mama a odvtedy stále mama, mamaaaa, mamaaaaaaaa 😂
Keď to počuješ aj 100krat za deň, niekedy si povieš, čo neostala len pri tatovi 😂😂😂

radkaradix
autor
17. jún 2020

@weronika171717 môj práveže tiež tak v polroku brblal mama, ale to si podľa mňa neuvedomoval, čo vraví ..takže to nerátam 😆

radkaradix
autor
17. jún 2020

@majamat áno občas mi vraví ňaňa alebo také niečo, ale to musí mať fakt náladu..

weronika171717
17. jún 2020

@radkaradix no ja to ratam ze to povedal a nie ci si to uvedomil, ale jasne ty myslis, ze kedy to povedali deticky cielene 😉 moj syncek v 7 mesiacoch povedal uz aj tata, baba, dede, ham

radkaradix
autor
17. jún 2020

@weronika171717 veľmi šikovný

weronika171717
17. jún 2020

@radkaradix ale zase napriklad sam zacal chodit v 15 mesiacikoch, kazde dietatko je ine a v inom sikovne 🤗

dankavass
18. jún 2020

Tiež bol najprv tata, baba, ham, mňam... Dlho som bola proste maaa... Prvé vedomé "mama" povedal, až keď mal 1r10m...
Od 2r melie vkuse 😀