Prvé pranie vecí pre bábätko

13. mar 2022

čítala som, že by sa mali vecičky vyprať na 60 aspoň alebo 90 stupňov a vyžehliť ale ako tak pozerám štítky na oblečení čo sme kúpili všade je 40tka ...myslíte že bude stačiť ked to operiem teda na 40 a ožehlím? ...či pridať aj dezinfekciu radšej do prania? našla som takú čo je vhodná pre deti Lysol

petka_3
13. mar 2022

stačí na 40 a sušička, prípadne ožehlit

evica17
13. mar 2022

Ja som prala na 40 a nedvala.nic specialne. A prvemu som.pozehlila a druhemu nie. Podla mna sa to nemusi tak riesit

petka_3
13. mar 2022

inak väčšina tých vecí v pohode zvládne aj 60 stupňov
next, lindex, newbie, hm.....

emily_88
13. mar 2022

ja periem vždy všetko na 40 a žehlím, periem v Lovele

itka1
13. mar 2022

veci teba prat podla stitka lebo sa znicia ani raz som obom svojim detom nevivarala veci a prezili to bez ujmi a zbytocnu chemiu by som do prania tiez nedavala najleprie oprat v neakom deckom prasku idealne bez parfumacie a namiesto avivazepouzit za stamprlik octu na zmekcenie viac krat vyplachat aby sa vyplavili zvisky prasku a babo nedostalo alergicku reakciu o

autor
13. mar 2022

@petka_3 sušičku nemám ....ano? ja sa bojím aby sa to nespralo ...väčšinu vecí mám z C&A, Tesca a pár kúskov H&M,Next a Pepco

autor
13. mar 2022

@itka1 doma mám kúpený prací gél Batole to mi veľmi vonia a ešte chcem vyskúšať kapsule od Lovela aby som nemusela zvlášť kupovať pracie prostriedky na biele a zvlášť na farebné ...tieto 2 veci čo mám doma viem že sú univerzálne

domak2
13. mar 2022

Ja som davala 40 a sušička. Skôr nie sú vhodné avivaze a aj tak ich každý dáva. 🤷‍♀️ ja som nikdy nerozumela tomu 90° a žehliť, ved snáď neboli tie veci predtým použité ako biologicke zbrane. Skôr je dobre ich riadne vyplachat aby tam neostali pracie prostriedky a chémia z výroby, ale ta sa zehlenim nestrati.

autor
13. mar 2022

@emily_88 a Lovela vonia pekne po vypratí? lebo v obchode ked som pozerala sa mi zdalo že má taký zvláštny pach ...rozmýšlala som nad tým gelom len nechce sa mi kupovať zvlášť na biele a zvlášť na farebné

zuzanaete
13. mar 2022

Cim menej vonia, tym menej chemie. Babatko ma svoju vlastnu krasnu vonu. Staci oprat na 40 a vyzehlit.

emily_88
13. mar 2022

mne vonia aj lovela aj persil senitive, ale kvôli problematickej pokožke používame už len lovelu a kľudne môžeš len tú na farebné, ja ju využívam častejšie

autor
13. mar 2022

@emily_88 takže tú na farebné používaš aj na biele prádlo ?

emily_88
13. mar 2022

ked mám medzi bielym aj niečo farebné tak áno, ked mám len biele a bledé tak prášok na biele

gabriela_obzerova
13. mar 2022

Pepco sa mi pri vyssich teplotach zmensilo aj o dve velkosti….