Prosím poraďte, 11 mesačný syn bezdôvodne plače keď niekoho zbadá.

barborasamko
4. júl 2019

Ahojte mamičky, môj maly je od narodenia slniečko ako novorodenec plakal iba pri kolike a keď sa zobúdzal no aj to prešlo po chvíli do pomrnkavania teraz už ani to iba si vykrikuje z postieľky keď vstane. Teraz mame plač iba keď si niečo silnejšie buchne atd. Do cca 8 mesiaca nemal žiadny problém s ľudmi a ani s cudzími resp. takými ktorých videl 1.krat. V poslednom čase sa aj bojím niekomu dovoliť nanho pozrieť lebo hneď plač. Švagriná ku nám chodi každu nedeľu na cely deň za malym. Pokažde keď ju zbadá spustí strašný plač je cely červený nevydáva ani zvuky, trvá mi aj 30 min kým ho ukludnim potom je všetko ok hrajú sa cely deň, rehocu sa, idú na prechádzku všetko ok. Ale dalsiu nedeľu opäť ten istý scenár. Mame na jednom pozemku dva domy, v druhom býva svokra. Každý deň ako príde z prace ide rovno za malým a je cela jeho až do večera. Maly ju zbožňuje neskutočne. Ale už sa stalo viac krát že prišla za malým, my sme sa hrali a on sa nanu pozriel a znova ten plač. Bez dôvodu všetko bolo ok. Tak isto či zbadá moju babku môjho deda že sa mu prihovoria znova ten istý scenár. Chodievajú ku nam návštevy priatelia, rodinný známy atd. S jedným sa zbožňoval stále chcel byt pri ňom. Dnes tu bol maly ho zbadal znova ten plač. Pozrel na môjho priateľa (jeho tatina) tiež plac. Neplače na každého doslova si vyberá. Mame prerezane 4 horné zúbky a 2 spodné, dasienka všade zabielene. Teploty nemáva ani hnačky. Mohlo by to byt precitlivenostou kvôli zúbkom ?normalne nebýva nervózny ani nič. Ak by ste mali niektorá podobnú skúsenosť ocenila by som každú radu

pribinak
4. júl 2019

Separacna úzkosť?

mummy01
4. júl 2019

@barborasamko normalna vyvinova faza dietata

petra7481
4. júl 2019

@barborasamko ahoj mám 13 mesacnu a robila to isté boli sme niekde bola v kociku a keď sa jej len niekto prihovoril hneď revy neboj sa to prejde

barborasamko
autor
4. júl 2019

@petra7481 ďakujem pekne

malinajahoda
4. júl 2019

@barborasamko aj moja malá sa bála každého. Bolo to vtedy, keď jej začala separačná úzkosť. Teraz už je to lepšie. Neboj, zlepší sa to aj u vás 👍🙂

barborasamko
autor
4. júl 2019

@malinajahoda ďakujem upokojili ste ma.

erickatt
5. júl 2019

@barborasamko mozno chce byť viac s tebou. Skús ho chvilu nedat babke a švagrinej. Byt len vy dvaja- traja

diewcatqoo
5. júl 2019

@barborasamko ahoj, je to separacna uzkost - normalna vyvinova faza u dietata. Moj syn bol tiez kamarat vzdy so vsetkymi a zrazu pri 3 konkretnych ludoch mal take strachy, ze stacilo, ak ich uvidel z okna, tak spustil taky plac, ze som ho aj hodinu utesovala. Preslo to po par mesiacoch a zas je s nimi velky kamos.

andrejka1974
5. júl 2019

neboj sa vsetko bude ok moje deti si tiez vyberali ludi a pamatam si aj na moju sesternicu ked sa ku nej priblizil moj otec tak dostal zakaz na niekolko mesiacov proste sa ho bala ale preslo to

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinajahoda
5. júl 2019

@barborasamko u nás začala ta úzkosť v 8 mesiaci, keď sme prišli z nemocnice. Odvtedy ani s mojou mamou nechcela byť, ani s mužom. To nerátam cudzích ludi. Ak som odišla do vedľajšej miestnosti, tak koniec. Teraz má 16 mesiacov a je to oveľa lepšie. Uvidíš sama. Nič sa neboj. Bude dobre 💕🙂

barborasamko
autor
5. júl 2019

@zara1357 nie tento týždeň mame ísť snáď to nebude u nás to iste

drakvak
5. júl 2019

@barborasamko Napadla mi naša skúsenosť s dcérou, keď bola vo veku Vášho syna - rozplakala sa, keď videla niekoho, kto mal okuliare... začalo to slnečnými okuliarmi, potom už aj dioptrické okuliare jej vadili, ale prešlo to po pár týždňoch. Možno mu tiež vadí niečo konkrétne na tvári toho človeka alebo tón jeho hlasu, keď sa mu prihovorí. Ako prišlo, tak odíde, ja viem, že Vám ako mame je to nepríjemné, keď sa rozplače pri svokre napríklad, ale je to malé dieťa, nemôžete často ovplyvniť jeho reakcie a správanie, nevyčítajte si to.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborasamko
autor
6. júl 2019

@zara1357 po prvom očkovani vôbec nič bol stále rovnaký dokonca po vpichu plakal max pól minútky voči takýmto veciam je dosť imúnny aj ked spadne buchne sa ide ďalej jedine že sa udrie ozaj silno. Zúbky tak isto fajn ani horúčky ani hnačky, nebýva nervózny stále je rovnaký až teraz na tu pravdepodobne separačnu úzkosť. Už 4 dni neplakal keď zbadal svokru aj priateľa tak snáď to bude iba sem tam. To ma mrzi stym očkovaním ja som šťastná že je maly od narodenia taký neplačko aj ranný budik je hneď krajši keď clovek počuje vykrikovať mama a blabotanie ako sa zobudit na rev 😃 pevne nervy ja by som sa zbláznila asi je to o zvyku. Tak keď nebolo nič po prvom verím a dúfam že po druhom nenastane žiadna zmena 😂

barborasamko
autor
6. júl 2019

@drakvak skôr mam pocit že si vyberá kto sa mu kedy nepáči 😂 lebo raz pri konkrétnej osobe plače a raz nie. A áno je mi to nepríjemne pri svokre sa to stalo asi 3-4 krát pokazde namna pozerala ako by som mu ja niečo spravila 🤦🏼‍♀️ No tak treba to len prežiť nič iné 😂

barborasamko
autor
6. júl 2019

@pribinak som mladá prvorodička takze som nevedela že niečo take je ale ďakujem za info

barborasamko
autor
6. júl 2019

@erickatt maly je somnou aj keď je snim svokra málokedy si ho berie k sebe, lepšie sa im hra u nás a ja mám večer už dávno všetko porobené takze som pri nich. Ale ako som sem napísala tak som prvý krát počula o separacnej úzkosti prečítala som si o tom a keď si chcem niečo porobiť a podobne nechám ho nech chodi zamnou ja si robím svoje on si robí svoje a vie ze ma ma na očiach možno mu aj to niečo pomôže 🙂

danula.ch
6. júl 2019

@barborasamko možno je to tým, že si uvedomil, že keď niekto príde, akoby stratí teba. To umocňuje jeho pocity v období separacnej úzkosti. Skuste to robit inak, ze ty budes pri tych hrach pritomna. Aspon nech ta stále má na dohľad.

barborasamko
autor
6. júl 2019

@danula.ch jediný deň kedy ma nemá nadohlad je nedeľa kedy idu so švagrinou na hodinku na prechádzku a keď sa potom hrajú na dvore. Sem tam ich idem pozrieť potom si robím svoje pripadne oddýchnem. Švagrine doprajem snim aspoň trochu súkromia keďže ona deti mat nemôže a ja si chcem tiež tie 3 hodky dokopy využiť s priateľom a podobne 🙂 plače iba keď ju po týždni zbadá potom až do jej odchodu sa z nej teší