Prosím o pomoc pri horúčkach u 7-mesačnej

macko1007
22. aug 2020

dcerka 7m zacala mat v noci teplotu,kedze bola nekludna dala som cipok mala 38•C..
rano o 8:15som jej dala sirup viem mala som cakat no dost plakala a bola nepokojna(38,2•C)
a teraz na obed mala 38,5•C davala som zabaly no nepomohli..tal som jej zase dala paralen sirup a po hodine a pol ma 38.1•C nejde jej to nejako malo dole? mam radsej vyhladat dr? davam jej kazdu chcilku pit aby nebola dehydratovana, papat nechce ale na obed zjedla par lyziciek kase

macko1007
autor
22. aug 2020

@macko1007 nema nic ine,mozno sa jej troska zle prehlta..zeby zuby?nema este ani jeden zubok a stale si pcha prsty do pusy...alebo 6ta choroba?

3009
22. aug 2020

@macko1007 Počkaj do pondelka, dávaj sprchu letnú, lieky na zrazenie teploty len ak je nad 38 ináč len piť. S teplotou netreba ísť k dr. ak nebude mať nejaké iné obtiaže.

ukulela
22. aug 2020

@macko1007 ja vždy striedam Paralen nové čípky a nurofen sirup. Zábal by som dávala až nad 39. On to skôr len takú letnú sprchu. Ak by teplota nestúpala, tak by som lieky častejšie nedávala. Veľa piť, po troška murofenovou striekačkou. Možno zuby s môže to byť aj šiesta choroba. tri dni horúčky a na 4 sa trošku vyhádze.

nikpa
22. aug 2020

@macko1007 ked do pondelka nezačnu po liekoch a zabaloch teploty klesat na dlhsie, išla by som dat skontrolovať aspon moč, môže ist aj o zapal močového mechúra. Stačí ak jej odchytis moč sama doma a lekárka len pošle na rozbor. Tiež môže mať 6.chorobu, vtedy teploty po 3-4 dňoch ustúpia a uvidíš na tele výsyp - malé červene bodky.

sapetka
22. aug 2020

S teplotami az po 3dnoch ak neorechadzaju.. teplota sa ma zrazat nad 38,5 aby organizmus sam bojoval. Ak su vysoke horucky teda viac ako 38,5 mozes striedat kazde 4hod paralen a nurofen

macko1007
autor
22. aug 2020

@3009
@sapetka
@nikpa
@ukulela
dskujem,tak ked bude treba dam nurofen cipok aj tie mam kupene...zabaly nepomohli tak mam dat taku sprchu alebo kupel?asi radsej sprchu ze..papat moc nechce :( ale vodu do nej nutim aj ked nechce..pockam do pondelka a ak to neprejde zavolam dr..

macko1007
autor
22. aug 2020

@macko1007 a ked je to nezrazi uplne tu teplotu? dam sirup alebo cipok a stale ma 37,9-38nechapem tomu fakt

amarilka26
22. aug 2020

Treba davat 24h na zrazanie teploty. Striedat paralen s nurofenom. Tak mi povedali na detskom v nemocnici. Davala som paralen sirup a za 3 hodiny nurofen cipok. Takto som robila 24 h.

zuzinapipina
22. aug 2020

@macko1007 a davas potrebné množstvo sirupu podla kg dieťaťa? Aj to môže byť, mne sa to uz tiez6stalo, ked bol maly menší, pozerala som podla veku a nie podla kg, keďže maly vyzeral uz na 3 roky, keďže je vysoky a mal iba 2. A sprchu iba taku vlažnu, nie studenú. Prajem skore uzdravenie

renab
22. aug 2020

Skus namocit ponozky do octoveho roztoku 1 diel octu a 2 diely vlaznej vody, dat jej ich a na ne suche. Ak vyschnu, zopakovat.

sapetka
22. aug 2020

@macko1007 ved ma do 38, ziadna sprcha ani zabal. Na co?

ukulela
22. aug 2020

@macko1007 pod 38 nedávaj nič zatiaľ. Zábaly az nad 39. A lieky Iba ak navečer teplota opäť vystúpi. Moje deti reagovali na Paralen že lepšie zrazil teplotu a nurofen sirup zas lepšie zabral asi od bolesti. Po nurofene lepšie zaspali. keď mali vysoké teploty, tak som striedala poctivo paralan a nurofen. Oba lieky podľa dennej dávky len medzi nimi bol odstup asi tri hodiny. Teplotu navyše nezrazís z hodiny na hodinu. Z 38 päťky nepôjde na 37 nikdy hneď. To môže byť aj den - dva. Aj viac.

kristina100
22. aug 2020

Platky zemiaku na zapastie pomaha a štava z domacich čučoriedok alebo obklady vela tekutin letnych pit Nurofen sirup striedam z paralenom.. paralen je silnejii ako nurofen

macko1007
autor
22. aug 2020

@zuzinapipina ano davam podla kg aj capiky aj sirup

3009
22. aug 2020

@macko1007 ale ak má 38 a nižšie tak nedávaj nič, telo musí same bojovať.

punka24
22. aug 2020

@macko1007 ako píšu baby vyššie... môže ísť aj o zúbky... skontroluj malej ďasienka, či nemá napuchnuté, biele alebo do fialova sme my mali... prejsť prštekom či niečo nezacítiš, alebo jej nebude na dotyk bolestivé... ak je to ono možno dologel na ďasienka a chladive kusatka by aspoň bolesti zbavili... možno keď bolesť ustúpi tak aj teploty sa znížia... zvykne sa k rastu zubkov pridať aj slinenie ako ďalší príznak...
Ak to zúbky nebudú, tak môže to byť tá 6. choroba ale s tou neporadím, nemáme skúsenosť...
Ale v ponfelok by som do istoty aspoň telefonicky kontaktovala lekára a spytala sa či sa treba zastaviť osobne... bez telefonátu by som nešla asi do čakárne plnej chorých detí ak nemáš istotu...

zuzudrnda
22. aug 2020

Nechcela som reagovat,ale neda mi. Preco zrazate kombinaciou liekov teplotu do 38.5? Vyslovene to neodporucaju ani mnohi lekari. Ja viem,ze teplota je sok pre rodica,ale nadych-vydych a pokoj. Zrazanie teploty len rozhadze imunitu. Telo vysiela obranu a vy ju doslova zrazate...Staci vyzliect do tielocka nech vzduch chladi,prilozit telo na telo,studene vajicko do rucky ci zemiacik do ponoziek. Ziadne lieky ani zabaly,kt.skor pri prudkom zrazani sposobia akurat riziko febrilnych krcov. Dieta do 38.5 nema tak velmi vysoku horucku a prve 3 dni ak dostatocne pije a neplace lekar vela nezisti. Ak sa bojite,stav sa nelepsi a mala sa Vam nezda-sup na pohotovost. Ale reflexivne nasadzovat kombinaciu liekov...to som nikdy nerobila.

macko1007
autor
23. aug 2020

tak vecer mala skoro 39tak som dala cipok nurofen o 18..drzala sa bez vysokej teploty a o 01;00som dala cipok zase 39..no po 10min ho vykakala tak som nevedela,ci mam dat znova...tak som dala vlaznu sprchu a ustupilo...o 4:45 zase 39tak som dala paralen sirup (som v tom,ze cipok mala kratko a nerozpustil sa cely ,preto zase 39)

ktochytavzite
24. aug 2020

@macko1007 ked takto nejde dole zvycajne je to bakteria,virusove ochorenia dobre zvycajne zaberaju na paraleny ze znizis na 36 ja by som sla k dr urcite

ktochytavzite
24. aug 2020

a pri zuboch zvycajne nie su take ,vyssie teoloty max do tych 38

macko1007
autor
29. aug 2020

@ktochytavzite
v utorok mala este 38 ale isli sme k dr,pozrela hedlo a vraj zapalene,bez crp jej dala atb... 🤦(nasa dr ma dovolenku)
mala 1davku ,vecer uz boal mierna vyhadzana..tak som viac atb nedavala.. stredu uz bola cela vyhadzana a teraz uz to vsetko zmizlo..jedine v pusinke ma,no na zabu sa mi to moc nepodoba tak uz neviem..v pondelok ideme k nasej dr nej ju popocuva a pozre sa jej nato

ktochytavzite
30. aug 2020

@macko1007 6 choroba