Problémy so správaním 19 mesačnej dcérky

hruska91
15. jan 2021

Ahojte. Trapi ma dcerka. Ma 19mesiacov. Je velmi ziva aktivna mudra. Mame problem so správaním. Z nicoho nic sa zmenila. Pri uspavani je to utrpenie chodi spat na obed na jeden spankk a zvycajne som len polezala lri nej teraz vsak vystraja skace po posteli smeje sa krici spieva si kope s nohami....aj hodinu je to boj. Cez den zase ked jej nevyhoviem, nedam nieco zacne plakat kricat a vystrajat.cez den sa asi nudi beha skace po byte krici alebo rozlieva vodu lezie na parapety...doteraz ju to ennapadlo... Doteraz taka nebola... Inak rozpráva pekne aj si spieva, pozera rozpravky, hra sa s legom aj v kuchynke casto sme sa hrali spolu no teraz sa nam narodila druha dcera a uz mam kusok menej casu. Ale venujem sa jej ako sa da....stalo sa vam to? Poradte? Myslite ze je to ok? som zo seba sklamana ze nanu kricim

ivangeline
15. jan 2021

Žiarli. Narodilo sa druhé dieťa. Pevná ruka, ukázať, že ju stále ľúbiš a koľko môžeš, toľko buď s ňou. Dieťa si to všíma a odceni to, no samozrejme netolerovat všetky zlé veci, ktoré vyvádza. Viac ju mojkat. Hlavne, keď ide spat. Chce pozornosť. Ak nemá dobrú, chce aspoň zlú.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
15. jan 2021

ja si zas myslím že vývoj...dcérka ide dopredu. Nebude stále len pekné dievčatko o chvíľu a možno už aj začína, už si bude vytrvalo vydobíjať svoje....

laila18
15. jan 2021

Môj je takýto od narodenia, má 17 mesiacov a každý spánok je boj, nemá ešte súrodenca 🤣 ale u vás keďže je to zmena, môže to byť aj narodením druhého, zvykne si, len treba trpezlivosť, skús ju málinko zapojiť do starostlivosti o bábo...napríklad môže podať plienku, môže ti podávať veci keď obliekaš, môže akože postrážiť bábätko ...tak primerane veku 👍 držím palce

nenne27
15. jan 2021

Inteligentne dievcatko ktore normalne napreduje a trosku aj ziarli

ruzasipova
15. jan 2021

Ziarlivost na surodenca + to moze byt aj zacinajuce obdobie vzdoru. Niekde pisu, ze od 18mes.

mirkava
15. jan 2021

@hruska91 vyzaduje si pozornost. Davaj jej na javo, ze aj ona je pre teba rovnako dolezita ako mladsi surodenec. Zapajaj ju do staroslivosti, nech poda plienku, pomoze s obliekanim, podrzi flasticku. Musi sa citit potrebna a milovana. Casto ju chval.... Drzim palce 👍😉😊

matovicova
16. jan 2021

A chodite von? Lebo moji nechcu spat a robia blbosti, ked su dlho doma. Každý deň sa musia vonku vybehať, potom su v pohode...

siska53
16. jan 2021

@hruska91 podla mna vzdor.. nas takto od 20.m. a ro somm bola akurat v 4.mesiaci tehotennstva. Jak vymeneny. Mladsia zas presne v 2 r.obrat.. vydrzat, revat na svojom. Prejde to.