Problemy s usami po prestrelení náušnic

laura_222
28. jún 2018

Ahojte baby, malej sme v 6. Mesiaci dali prestrelit uska. Povedali ze dva mesiace musi nosit nausnice z chirurgickej ocele az potom mozeme vymenit za zlate. Po cca 1,5 mesiaci jej z vecera do rana zcervenel usny lalok ( prave sme boli dlhsie v zahranici nevedela som s nou ist do Ustavu lekarskej kozmetiky kde jej to prestrelili) tak sme jej nausnicu vybrali a mala to trocha zanisane. Potierali sme to liehom za 3 dni mala usko viac menej v poriadku. To iste sa stalo s druhy. Asi po dvoch tyzdnoch je to uz uplne OK. Problem je, ze som jej skusala dat zlate nausnice ale dierky su zarastene. Stretli ste sa s tym? Bude to treba dat znova prestrelit? Dakujem za odpovede

pininka
28. jún 2018

Zial ano. Nase prepichli jedno ucho a nevedeli jej nasadit a zavriet nausnicu, tak sme museli kupit nove nausnice, povodna dierka jej zarastla.do tyzdna.

laura_222
autor
28. jún 2018

@pininka no super... dakujem za odpoved 😊

lubik87
28. jún 2018

@laura_222 fakt vám nechceli dať zlaté ? To sa divím lebo práve zlaté spôsobujú najmenej zápalov ..aspoň podľa našej dr keď.som sa s ňou radila ...a aj v nemocnici mi doporucili zlato ..

pininka
28. jún 2018

@lubik87 pri nastrelovani sa maju nechat tie povodne, ktore davaju oni, az po case sa mozu vymenit. Zlato moze sposobit galibu, ale chirurgicka ocel, alebo specialny plast su najlepsie tolerovane

lubik87
28. jún 2018

@pininka my máme práve od 3 dňa ako sa mala narodila biele zlato ..vyhojene do týždňa.bez zápalu ...preto sa čudujem lebo keď som sa pýtala našej detskej tak doporučila zlato a v nemocke nám.prepichovali a tam tiež doporucili zlato ...obzerala som po lacnejších variantoch ale prehlasovali ma práve že sa nemusí dobre hojiť ...

pininka
28. jún 2018

@lubik87 ale ona si dala nastrelit,to je ine. Pri prepichovani ti daju tvoje kupene nausnice, ale pri nastrelovani maju povacsinou ich take akoby skusobne. My sme tiez davali nase zlate.

saxana000
28. jún 2018

@lubik87 ano pri prepichovani zlato ale ked sa nastreluje dava sa ten original z pistole

lubik87
28. jún 2018

@pininka
@saxana000 no tu asi.prepichovali neviem nebola som pri tom ...🙂

laura_222
autor
29. jún 2018

@lubik87 ano povedali ze prve dva mesiace len chirurgicka ocel a takto to dopadlo 😡

laura_222
autor
29. jún 2018

Baby takze ak jej chcem dat len nase z bieleho zlata tak jedine prepichnut?

saxana000
29. jún 2018

Asi to bude najlepsie. Ja som davala malej ked sme odchadzali z porodnice a za par dni to mala zahojene

saxana000
29. jún 2018

@lubik87 urcite prepichovali myslim ze v porodnici sa vobec nenastreluje.

zuzka1120
29. jún 2018

@lubik87 na chirurgickú oceľ nieje alergia. Na zlato môže byť.

@laura_222 a dierka zarastie ak za dva dni keď tam je zápal. Preto sa nesmie vyberať. Dierka sa zvykla zapáliť keď sa ten stuplik v zadu príliš natiahne a aby sa netratila náušnica lenže vtedy nedýcha dierka.

zuzka1120
29. jún 2018

A preto treba počkať šesť mesiacov pretože sa dovtedy formuje lalôčik.
S prepichnutymi ušami sú väčšinou problémy.
Niesu rovnako dierky a a hlavne nikdy niesu rovné, preto náušnice nestoja pekne, ti hlavne ženy riešia potom v dospelosti, stretávam sa s tým denne, pot si to dávajú prerobiť prestrelenim.

katmi
29. jún 2018

@laura_222 malým deťom by sa nikdy uši prestrelovať nemali.. dôvod - prestrelením sa uško zo zadnej strany nepekne "rozstrapká" a vznikajú problémy ako píšeš.. u takých maličkých detí by sa uši mali zásadne prepichovať.. a v podstate nielen u detí..
alergia na zlato je v tejto dobe už úplne bežná.. ako píše @zuzka1120 v pohode je chirurgická oceľ, prípadne wolfram, titan.. a taktiež s ňou plne súhlasím, že s prepichnutím ušiek treba počkať práve kvôli problémom, ktoré opísala..

roselyn
29. jún 2018

nam prepichli usi este v nemocnici a aj tam nasadili nase zlate nausnice (den namocene v liehu) a ziadny problem sme nemali 😉

bucko555
29. jún 2018

ja som dala malej nastrelit ziadny problém v zivote by som jej nedala prepichnut lebo to hnisá, dlho sa hojí a bolí to a krváca. Ja som si dala prepichnut este jednu dierku v 18tke ale co som si vsetko vytrpela som povedala ze to svojej dcere nespravim tak sme dali nastrelit tie ich nausnice sme mali ale 10 mesiacov a az potom som jej dala nase zlaté.

pininka
29. jún 2018

@bucko555 to nemozes hadzat do jedneho vreca. My sme dali malej prepichnut a ziadne dlhe krvavanie, hojenie ani hnisanie nebolo.

bucko555
29. jún 2018

@pininka tak zazila som si to a nechcela som aby to mala aj dcerka take problemy s tym ale tak kazde dieta je iné ale na 0pres0trelovanie som este zle reakcie nepocula, mozno keby mam zimne dieta dam hned v porodnici prepichnut, len mala sa narodila v auguste hrozne horka preto som nechcela prepichovat a ked bola väčšia uz som sa zase bala ze to bude moc vnimat.

laura_222
autor
29. jún 2018

@saxana000 len nasa uz ma 9 mesiacov tak si zo asi bude strhavat... no nic ine nezostava. Dakujem

laura_222
autor
29. jún 2018

@zuzka1120 to bude aSi nas pripad, stasne ich mala napevno ale vraj nejaky bezpecnostny zamok a nemali sme ich ani tocit ani prerahovat, len potierat liehom...

laura_222
autor
29. jún 2018

@zuzka1120 nam povedala ze po 6. Mesiaci preto aby dieta malo za sebou hexa vakcinu, aj ked viem ze sa bezne prepichuju uska detom uz v porodnici, tak neviem co vymyslaju v Bratislave...

katmi
30. jún 2018

@roselyn prepichli..nie prestrelili..