Problémový spánok 9 mesačného synčeka

monika7171
19. máj 2016

Ahojte . Chcem sa opitat .. Mam 9 mesacneho synceka a uz si neviem rady. V noci uz sice nepapame alebo max. jeden krat za noc ale stale mrkoce , prehadzuje sa a az zacne plakat . Stavam knemu raz za hodinu ( ked je lepsia noc) nieledy knemu vstavam aj dva krat za hodinu a taktok to ide az do rana ☹ neviete poradit nieco na lepsi spanok ?

seahorse27
19. máj 2016

Zobrat ho k sebe do postele, nebudes musiet vstavat 😉

siska53
19. máj 2016

@monika7171 a ked zacne plakat,sa aj zobudi?
Mozno by pomohlo,keby bol vo vyvysenej polohe..

A inak tiez,dala by som.si ho k sebe.

edn
19. máj 2016

ja som skusala vsetko na svete a nic 🙂 vydrzat 🙂 ak teda nevies o nejakom konkretnom probleme, ktory ho trapi..

zapka21
19. máj 2016

skus ho davat cikat ked zacne mrncat, mozno prave vtedy najviac vnima tuto potrebu a dava ti to najavo.

evittam
19. máj 2016

@zapka21 Nič v zlom ale dávať 9-mesačné dieťa každú noc cikať každú hodinu a možno až 2x?....

edn
19. máj 2016

@evittam supermatky to zvladaju :D drzime palce 🙂

jajka257
19. máj 2016

@monika7171 vezmi ho k sebe do postele. Aj nasa takto skoncila u nas.😃

07022007
19. máj 2016

Tento problem sme mali ked nam isli zuby,pimohla nam camilia a harmancekovy caj pred spanim

zapka21
19. máj 2016

@evittam vies co, mam s tym skusenosti, vdaka BKM je moja dcera od 14 mesiacov komplet bez plienky aj v noci, aj v aute aj vsade 🙂 budila sa na cikanie mrncanim, utisovat nepomahalo. Staci dat dieta raz vycikat a vacsinou spi dalej az do rana. a ked mu treba 2x? no a co? ved to nebude trvat vecne. Moja dcera zhruba od 18 mesiacov vydrzi necikat celu noc.
@edn jasne, ked nieco nepozname, tak to zhodime na "supermatky" a vybavene 🙂 je to smiesne a aj smutne zaroven.

Skusenosti su neprenosne, darmo vam tu budem pisat, mate svoje natvrdle predstavy ktorych sa nevzdate, kym neotvorite mysel 🙂 to vam tvrdim ja "eko-bio-super-truper-mater" 😀 pozor: to je nadsazka, nemusite sa urazat 😀

sardinka335
19. máj 2016

@zapka21 ..mna len prekvapilo poradit na problém umrnčaneho dietata v noci davat ho cikat....ze akoze to moze byt problém ze teda ,,hlási potrebu,,. Ja v tomto zatial problém nevidim, plienky mi v 9 mesiacoch nevadia. No ved ale skusit moze, za to nič neda...

@monika7171 ja skušam dat napit vodu, pripadne prisunut postielku k sebe a drzat za ruku...oni z toho vyrastu.

chrumka84
20. máj 2016

Musim sa zastat @zapka21, aj ked sme bkm nepraktizovali. Moja dcerka mavala obdobia, ze sa v noci strasne prehadzovala a mrncala. Bolo to tym, ze jej trebalo cikat, ale prosto sa nezobudila, len ju ten pocit otravoval. Musela som ju jemne zobudit a supsnut so zatvorenymi ocami na wecko. A potom spala dalej.
Za pokus autorka nic neda, ak by mal nepokojny spanok kvoli potrebe cikat, tak ked sa vycika, uz sa za pol hodinu, hodinu opat nezobudi na cikanie.

evittam
20. máj 2016

@zapka21 Ja som nikoho neurazila a slušne som sa ťa spýtala - preto ešte nie som "natvrdlá". A ďakujem za odpoveď a skúsenosť. Ja som to tiež neskúšala tak neviem-nikdy sme takéto problémy nemali.

sardinka335
20. máj 2016

@chrumka84 a to bolo ked tvoja dcerka mala 9 mesiacov hej?

edn
20. máj 2016

@zapka21 ja som to tiez nemyslela ako urazku, ale proste mi to pride ako supermatka, ked toto zvladas, lebo ja v noci nevladzem ju povyzliekat, dat vycikat, poobliekat a potom ju dalsie dve hodiny uspavat, lebo som ju prebrala.. a to robit niekolkokrat za noc..natvrdle predstavy nemam, ale v noci to proste nezvladam.. a ja uz mam teda dve deti, tak to uz vobec..

jatva
20. máj 2016

syn sa tiez takto zacal casto budit. Zatial to riesim prsom. Zoberiem ho do postele, strcim prso a spime dalej.
ale vyskusala by som aj to cikanie. Obliect vhodne, aby si nemala vela vyzliekania, mat nachystany nocnik a nechat vycurat. Ja by som to spojila este s tym kojenim. Dat na prso, pod ritku nocnik. Ked to bude tym cikanim, tak sa ti o chvilku nezobudi a snad ta necha spat dlhsie. Vyskusam to aj ja.