Problematický nočný spanok 10.5 mesačného dieťaťa.

adriana151
19. sep 2019

Kedy mi toto klbko začne spávat? Od 7 mesiaca ide nočný spánok dolu vodou. Zúbky ma 2 a uz 3.5 mesiaca ziadny iny nevysiel takže tým to nebude. Zacal sa casto budit ( spi somnou, je kojeny). Budil sa tak 5-6x no teraz uz to dal na pol hodinky, pokusili sme sa odstavit od nocneho dojcenia no uz je to cez 2tyzdne a v noci aj 3h preplace. No uz aj ked mu teraz prso ponuknem nezaspi len sa mrvi mrci prehadzuje po chvilke plac. Skonci tento boj niekedy?

luba41
19. sep 2019

môže byt normálne vývojové obdobie..neplatí čím staršie dieta , tým menej sa budí.. znížili ste počet denných dojčení? ak ano, , tak si to dojčenie vynahrádza v noci- pravdepodobne mu chýba ten " denný kontakt"..

lea299
19. sep 2019

@adriana151 Ale jemu tie zúbky predsa len môžu ísť to že mu ešte nevyšli neznamená, pretože bábätká ich tam majú všetky len sa tlačia von 🙂

adriana151
autor
19. sep 2019

@luba41 cez den sa dojci na uspavanie doobeda a poobede a pri prebudzani + vecerne uspávanie. Pritom kontaktu nema malo nakolko je " nekocikovi" cize sa nosime. A to aj 3x denne po hodine vonku.

adriana151
autor
19. sep 2019

@lea299 nevylucujem s istotou nic len uz je clovek straaasne vycerpany s tolkeho nespania. 3.5 mesiaca ziadny zub mi prislo vela.

janedoe
19. sep 2019

@adriana151 dobra sprava je, ze skonci 😊

Ale tiez si rada precitam rady 😊 Kedze moj 11 mesacny to robi tiez. Urobil si zo mna dudel 🤦‍♀️

lea299
19. sep 2019

@adriana151 Jasné to ja všetko chápem, ale niektoré detičky také obdobia majú a musíte to len vydržať a spať aj počas dňa ak sa dá 🙂

luba41
19. sep 2019

@adriana151 lenže to je pre 10 mesačné dieťa príliš málo dojčení v tomto veku..ono chce viac , pre neho je prsník kontakt, ak ho nemá cez den, dohána v noci.. na vysvetlenie..

janedoe
19. sep 2019

@luba41 napr. ja neviem ako moj... on je podla mna dost casto dojceny aj cez den, aj v noci. A posledne noci su sialene. Akonahle sa odpoji z "matrixu", tak uz place.

luba41
19. sep 2019

@janedoe no podla teba možno vela, podla neho možno málo..tých dojčení..stále v tomto veku sa dojčí na požiadanie..a dieta je vnímavejšie, spracúva denné podnety a aj preto sa može často budit..toto všetko spolu súvisí.

zabina27
19. sep 2019

@luba41 zalezi od dietata, moja mala sa v takom veku od denneho dojcenia odstavila...

@adriana151 treba asi skusat, mozno cez den viac prikladat a mozno skusit nechat spat s tatinom, ci sa aj tak bude budit. neviem, kolko spankov ma cez den ,ak ma 2, mozno skusit len 1, bude viac unaveny v noci (nase obe deti v cca 10-11 mesiacoch presli na jeden obedny spanok). pripadne zmenit spanie, viac alebo menej zakryt (ked sa mrvi, mozno mu je teplo/zima), vyvetrat, ine pyzamko skusit... ale ano, prejde to, je to sice asi vycerpavajuce (pisem asi, nasi spali celkom ok), ale moze byt aj horsie - to si ja hovorim stale, ked mam pocit, ze sa uz z niecoho blaznim 😀 napr. take nespanie kvoli horucke, bolesti, kaslu... ☹

luba41
19. sep 2019

@zabina27 dieta sa same v tomto veku neodstaví...najčastejšie ho "odstaví" - vela príkrmov, ktoré nahradia dojčenie.., aj cumel, flaša -ktoré nahradia prsník a uspávanie..

zabina27
19. sep 2019

@luba41 a co s nim spravis, ked mu napr. tie prikrmy chutia? zase dieta v tomto veku nebude jest nieco nasilu, proste ho nedonutis 😉

luba41
19. sep 2019

@zabina27 ved nech jedáva - v 10mesiacoch dietatu stačia 3-4 jedlá.. ale príkrmy nemajú nahradit dojčenie..v tomto veku ide stále o o častost, aby dieta "nezubudlo"..teda dojčit pri vstávaní, pri zaspavaní, pred jedlom, po jedle - vtedy dieta nezabudne to, na čo ten prsník je a neodmieta ho a "neodstaví sa"..

zabina27
19. sep 2019

@luba41 dobre 😀 ja nie som kojomaniak, prezili sme denne odstavenie mojej 10mesacnej dcery 😀

simsalabim
19. sep 2019

x

simsalabim
19. sep 2019

@luba41 dojcit pri zaspavani je najlepsi sposob, ako dieta naucit zaspat len a jedine na prsniku. A potom tu zeny vypisuju, ako sa dieta budi 14x za noc a ako su nevyspate...ako nemozu ist von, lebo manzel dieta neuspi, lebo nema prsnik... atd atd. Sorry, nedalo mi 😈

jaja23
19. sep 2019

@adriana151 neviem ci je to dojčením, ale moj ide mat 15 mesiacov, kojeny nie je od 6 a teraz sa začal budiť o 23:00 a plače asi 2 hodky, zaspí tak o 1:30 prinajlepšom. A to sa budil už len 2x na mliečko v noci. Zrejme sa to u detí takto mení. Dúfam, že nás susedia nezazaluju, lebo malý plače neskutočne a neviem prečo. Horšie je, že sa pýta k mužovi na ruky iba, ten ho nevie ukludnit, tak sa to predlžuje. Ja ho musí zobrať nasilu a uspať. No dúfam, že to čoskoro prejde. Držím palce.

luba41
19. sep 2019

@simsalabim a načo je prsník žene pri dojčení, na okrasu? slabé povahy si možno sťažujú.. tak nemajú mať deti, ak sú im deti na príťaž..tie čo vedia na čo prsníky majú a majú to vyskúšané", tak si nevedia vynachválit sposob uspávania..a deti s flašou a cumlom sa nebudia? aj 3 rokoch bežne..ked si prečítaš príspevky, tak práve tie si ovela viac sťažujú na zarábanie UM a strkanie cumla a nočné revy..či to je už normálne? nedalo mi ..

simsalabim
19. sep 2019

@luba41 no ja som dojcila obe dcery do 18 mesiacov, ale zaspat na prsniku som im nikdy nedovolila, ani ako novorodencom. Padali im viecka - bradavka sla von. Par dni sa certili, ale potom to pochopili. So zaspavanim sme nikdy problem nemali. Ak sa aj v noci zobudili, bez problemov opat zaspali. Od 6 mesiacov v noci nepapali...dojcit sa da aj bez toho, aby zena bola cumlom 😉

adriana151
autor
19. sep 2019

@jaja23 mozno fakt tie podnety alebo neviem no, snad to coskoro prejde ked uz to trva 3.5mesiaca s pohybov mu chyba uz len chodenie este to ho mozno rozhodi a potom uz len to uvedomovanie si veci. A to ked clovek nevidi ako napr sedenie stvornozkovanie tak nevie.