Problém so zaspávaním v postieľke

larmimi
29. dec 2012

Na uvod len tolko viem ze je tu vela diskusii o spani, postielkach, spani v postielkach 🙂 atd...no nas problem sa vyskytol zo dna na den u skoro 2rocneho dietata ktory bol prikladnym postielkovym spacom ! pisem o spani cez den...ulozila som ho do postielky, zastrela, lezal...zavrela som mu dvere o chvilku zaspal. A spal 3-4 hodiny...no cca pred 2ma tyzdnami sa rozhodol ze ani za svet do postielky nechce ist, od rana s panikou v ociach na nas vravi "nie há-há nie há-há " a place tam velmi hystericky az sa trasie dokonca sa naucil z postielky vyliezt ! a to ju ma uplne dole...problem nie je v tom, ze by sa mu uz jednoducho spat nechcelo...ospaty je , a ked velmi ,zaspava nam v poslednom case v obyvacke na gauci pri notebooku alebo tv....v com nehcem urcite pokracovat ja 😒
skusala som vselico, dovolit mu oblubenu hracku do postielky, rozpravat mu kto vsetko uz buva, lahnut si s nim v spalni (s placom utecie) ....tak neviem ci sa mam s tym zmierit alebo nieco este vymysliet...dakujem za kazdu radu alebo skusenost 😉 😉
P.S. v poslednom mesiaci bol viac krat u svokry ked som potrebovala vybavovat nejake veci, mozno sa boji ze mu pocas spanku odidem ? naviazany na mne nie je, niekedy skor beha za tatom 😅 ale ten je pocas dna v praci ...bol aj par krat u dr. kde sa mu nepacilo a v noci sa vedel posadit a povedat nie teta nie teta...zrejme s tymto vsetkych jeho zmena v zaspavani v postielke suvisi...

alena0305
29. dec 2012

@larmimi Ja by som ho asi nechala na tom gauči - možno ho to časom prejde. Mne malý prestal úplne spávať cez obed v 2,5 roku - keď sme zrušili cumeľ. Takže je dobre, že si pospí aj keď na gauči - veď niektoré deti spia max. hodinu.U takého maličkého nezistíš čoho sa bál alebo bojí - ale netlačila by som. A v noci v tej postieľke dokáže spať? Keď nechceš TV alebo notebook tak si ľahni na ten gauč s ním a čítaj alebo porozprávaj mu rozprávku. Alebo ma napadá možno nejaký nový plyšový kamarát do postieľky príp. nové obliečky s obľúbenými postavičkami.

halienka
29. dec 2012

@larmimi nie som nejaký expert na tieto veci, ale mám pocit, že ho niečo vystrašilo a nejakým spôsobom si to spojil s postieľkou a denným spaním...detičky si vedia povytvárať všelijaké asociácie keď mnohému ešte nerozumejú, možno keby to sám vedel opísať, tak by si sa čudovala aká banalita za tým je (možno len jeden jediný zlý sen), ale pre neho je to neprekonateľný strach. Ja asi na tvojom mieste dám tomu čas, určite ho nenútim tam byť nasilu. Viem, že to zaspávanie na gauči sa ti moc nepáči, ale asi by som ho chvíľu nechala tam spávať, ja neviem napr. týždeň-dva, tak že by som ani nespomenula postielku, proste aby to nejako úplne vypustil z hlavy, nehovorila by som o tom ani to nijako nepripomínala a ukladala ho na gauči. No a po tom čase by som opatrne začala znovu skúšať ho dávať do postieľky z nejakými motiváciami, odmenami a tak. Neviem, možno by to zabralo, možno nie, ťažko povedať, ale skúsila by som to. Inak v tom období okolo 2 rokov aj moja dcéra mala hrozný strach z dr. a v 3 rokoch akoby uťalo, už tam chodí úplne bez problémov, tak je to možno také obdobie, že to to dieťa musí spracovať, možno sa mu o tom aj sníva a tak si to nejako pospájal...

sue
29. dec 2012

@larmimi no my okrem škôlky doma nespávame cez deň asi od roka a pol...takže možno naozaj len nechce spať...ale nezdá sa mi to, skôr naozaj ho niečo vystrašilo - mohlo to byť aj niečo čo videl v TV...
Len skúšaj a netlač, nenúť ho do toho spania...

larmimi
autor
29. dec 2012

@alena0305
@halienka
@sue dakujem 😉 ok takze ho necham zatial spavat na tom gauci ..aspon si pospi...veru ma traumu zrejme z niecoho a potom po case ho tam skusim ulozit..