Problém so zaspávaním u 5 mesačného bábätka

ivuka
30. nov 2016

Ahoj, chcem sa spýtať, resp.poradiť ako mám uspávat svoju dcérku. Doteraz bola uspávaná na lopte a cca po hodine bdenia už bola unavena. Teraz keď ju idem uspávat po tej hodinke lebo vidím, že je už pravý čas, ako si ju uložím na ruky, tak sa začne vzpierať. Po nejakej dobe potom zaspinka ale nerozumiem prečo ti začala robiť. Dlhšie ju nechcem nechať hore, lebo mám obavy z preťaženia a tak hneď pri prvých známkach únavy idem ju uspinkat. Vonku zaspáva v kočíku ale aj to väčšinou s plačom. Viete mi niekto poradiť? ☹

ivuka
autor
30. nov 2016

Je to moje prvé dieťatko a tak ďakujem za pochopenie

janickacrazy
30. nov 2016

@ivuka Podľa mna protestuje preto, lebo ešte nie je unavená, zdá sa mi 1 hodina bdenia veľmi málo v jej veku. Moje deti v tom veku vydržali hore tak 3 hodinky a potom spať. Skúsila by som teda čas bdenia predlžiť na hodinu a pol alebo 2 hodiny a uvidíš, čo bude. Ja nie som zástanca uspávania na rukách, takže za mna bud v kočíku alebo v postieľke. Čím skor si zvykne na postieľku, tým lepšie pre teba. Lebo neskor ti tak veľa spať už nebude a aj ťažká bude viac a viac. Moj 12mesačný už spí len raz za den. Vydrží byť hore 6-7 hodín. Zaspáva pekne v postieľke.

ivuka
autor
30. nov 2016

@janickacrazy už som rozmyslala, ze by som ju skusIlava dat o tu polhodinku neskôr dnes co to spraví, či sa bude jedovať. Ona sa naučila na ruky keď mala koliku, dovtedy zaspinkala pekne aj sama v postielke. veď ja by som.tiež bola radšej keby zaspinkala inak než na rukách lebo už má pomaly 9kg. no uvidíme teda co bude ďalej ale ďakujem za radu 😊

slivka5
30. nov 2016

ahoj, a kolko ma mesiacov ?

slivka5
30. nov 2016

@ivuka bozeeee... som slepa, ok uz je neskory vecer pre mna 😀 😀 no u 5 mesacneho dietatka je hodina trochu kratky cas bdenia, ozaj uz vyzera zeby chcela spat? ak sa vzpiera tak bud je unavena malo alebo prilis - co skor nie ak sa dobre vyspala.. alebo sa jej mozno prestal pacit sposob uspavania, tak tiez mozte skusit nejako inak.. do kocika ide ked uz je unavena ci este nie?

ivuka
autor
30. nov 2016

@slivka5 spinka cez deň vnútri max 40 minút, niekedy aj 10minut. a vonku aj 2hodiny. ved to aj dnes skúšame aby bola dlhšie hore ale napr. teraz ma hodinku bdenia a už je hrozne nervozna ale cez obed pekne zaspinkala keď bola dlhšie hore. teda menej sa jedosila v kociku.

slivka5
1. dec 2016

@ivuka aha tak to po 40 a menej minutach moze byt tak skoro unavena, ked si sucha oci, nostek, ziva tak sa moze uspavat, ked sa brani tak vyskusat o chvilu zasa. Ked zaspi vonku v kociku je to super 👍

suzife
1. dec 2016

ahoj, verim ti, ake to musi byt tazke a vycerpavajuce, vela deticiek zaspava iba na lopte, pri kocikovani...ked vsak ani kocik nezabera a malinka ti tam place, skus vyskusat nosenie v satke alebo nosici, velmi vela mamiciek, aj ja, mame s tym perfektne skusenosti. Ak chces, tu si mozes precitat nejake clanky o noseni ;) http://www.klbkostastia.sk/blog/

mizu89
10. jan 2021

Ahojte maminky mám 5mes. chlapca a poslednú dobu sa trápime s poobednym zaspávanim v postieľke.rano spí v kočíku.vstava okolo 11:00 a o 13:00 dám MM a cca 13:15 ukladám do postieľky.a tu je problém že kým zaspí tak je po 14:00.ako sa blížia dve hodiny tak je mrzutejsi a viac a viac sa hnevá.co mám robiť.mam ho dávať spať neskôr alebo ako.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz