Problém so zaspávaním 20 mesačného dieťaťa na veľkej posteli

kvetinka64
2. okt 2013

Ahojte mamicky,
potrebovala by som poradit, lebo uz si neviem rady...... ☹
Moj 20mesacny syn, spinka 2 mesiace sam v izbe na velkej posteli. Doteraz to bolo uplne v pohode, vecer dostal mlieko, zavreli sme dvere a maly krasne spinkal az do rana.
Asi dva tyzdne dozadu sa naucil otvarat dvere v celom byte a odvtedy sa nam zaspavanie zmenilo na nahanacku po byte. Kazdy vecer zaspava asi hodinu, co stale vybieha z izby, uteka do obyvacky sadne si k TV, alebo beha po byte a ma z toho velku srandu, aj ked mu povieme, ze to nesmie, alebo uz ho za to karham, ma z toho velku srandu. Toto nie je len vecer, ale aj cez den ked ma spinkat. Vzdy bol nauceny zaspavat sam, ci uz v postielke, alebo teraz na posteli. Nechcem snim ostavat v izbe a cakat pokial zaspinka, aby sa nenaucil na moju pritomnost, kedze sa nam o chvilku narodi druhe babo.

diana_81
9. okt 2013

@kvetinka64

Ahoj, asi Ti zo skusenosti neporadim, kedze my nasu 23 mesacnu slecnu uspavame odmalicka. Co by som zrejme skusila ja, by bolo ze by som si s kludom gentlemana vzala povedzme vankus na zem/stolicku a knihu/casopis/iPad a salku caju a pohodlne sadla z vonku k jeho dveram a teda najprv urobila vsetko ako ste robievali predtym. Potom by som pohodlne sadla a citala, a jeho pokus o pobehovanie ukoncila uz pri dverach, s tym ze naspat do postele mlady muz... mozno by ho to prestalo rychlo bavit ked zisti, ze sa nikam nedostane? Prvy vecer urobi 20 koleciek, druhy 10 a treti to nebude uz zabavne? A tym padom by si ani nebola s nim v izbe kym zaspi? Co myslis?

aadulik2110
9. okt 2013

@kvetinka64 takto ďaleko sme sa ešte nedostali (keďže mám mladšie dieťa), ale si pamätám na jeden článok, čo som čítala keď som ešte malého nemala.... ako to vyriešila jedna mamička..... spravila cestovný lístok, ktorý mohlo dieťa použíť než zaspalo.... takže mohlo vyjsť z izby, ale ak už lístok použílo, tak viac sa z izby nemohlo vzdialiť - neviem či to funguje.... ale za pokus to stojí

loxa
9. okt 2013

@kvetinka64 Preco nieje 20mes babao v ohradkovej postielke? Ved to mas istotu ze nevylezie, moze skackat kolko chce ..okrem toho nebojis sa ze ti vnoci zleti? teda mozno je zvyknuty , ja neviem..nechcem rypat ..len sa pytam

kvetinka64
autor
10. okt 2013

@diana_81 ahoj, uz asi tyzden fungujeme presne tak ako si napisala, ze sedime za dverami a hned ako chyti klucku tak sa ozvem a ani neotvori a uteka naspät do postele, vecer sa to opakuje asi 2-3krat, ale poobede skusa moju trpezlivost viac a ma z toho zabavu, ked uz neotvara dvere, tak sa prechadza po posteli, alebo sa hra so zavesom, alebo si uklada hracky na postel, ale väcsinou do 30-40minut zaspi. Nechcem v ziadnom pripade povolit, ak doteraz spinkal sam, aby som teraz bola pri nom, lebo deti si velmi rychlo zvyknu na to lepsie 🙂
@aadulik2110 s tym cestovnym listkom to je dobry napad ked bude trosku starsi, teraz by to este nepochopil ma 20mesiacov a ani busom nechodi 🙂 🙂 🙂
@loxa ahoj, maly nespava v postielke od jula, potrebovali sme postielku uvolnit pre babätko ktore budeme mat do dvoch tyzdnov 🙂 a je uplne jedno ci som ho naucila teraz na postel, alebo o pol roka, alebo o rok, tak ci tak deti skusaju a budu behat z postele von. Zletiet nezleti urcite, lebo ma zabranu na posteli po celej dlzke.

diana_81
10. okt 2013

@kvetinka64
Nooo 2-3x nie je take zle 🙂)) drzim palce! Nasa nikdy nedokazala akceptovat zaspavanie osamote tak som to nesilila, ale chapem ze ak to fungovalo doteraz nechces idt spat. Ved keby sa bal alebo ziarlil a trapilo ho to (co vsetko este moze nastat) tak zvazite co je najlepsie no pokial ma z toho zabavu treba urcit hranice 🙂