Problém so sedením u 9 mesačnej

monika23673
17. dec 2018

Ahojte mamičky. Chcela by som sa spýtať, či ste aj vy nemali takýto problém. Dcérka mi od 7.mesiaca začala sama sedieť. Teraz má 9.mesiacov a začala sa hádzať naschvál dozadu. Začalo to tak, že si sadla a bac dozadu. Toto spravila asi 4x pred spaním. Na druhy deň to isté robila ana tretí deň už ani sedieť nechcela. Skúsila som ju posadiť pri obliekani, ale hodila sa dozadu. Skúšala som sa pred ňu posadiť, posadila som ju a ona sa dala dopredu a začala sa po mne šplhať. Posadila som ju do postielky a začala plakať a nervačiť anakoniec sa vyšplhala po postielke a postavila sa a bolo ok. Môže to byť tým že to je nejaký jej vzdor a nechce sedieť iba stať a behať pomocou mojich rúk?? Stále mi v stoji hlada rukami prsty, chyti sa ich a rozbehne sa po celom byte.

hettinka
17. dec 2018

@monika23673 moja staršia v 6 mes, sedela a v 10 už sama behala a tiež dosť padala. Ona neposedela, akoby "nemala zadok", stále v pohybe. Od 6. mes. zároveň so sedením štvornožkovala a bola fakt všade. Ja som sa snažila ju nevodiť za ruky, aby si na to nezvykla, skôr aby chodila sama okolo nábytku, v postieľke, nejaký čas sme mali aj "pavúka", asi mesiac, ked to bolo také extrémne, že nechcela sedieť, ale chodiť ešte nevedela a v kuse revala, tak babka to kúpila.
Tá tvoja asi niečo nové objavila a skúša, čo dokáže. Treba to prežiť a ked sa naučí chodiť, bude zasa lepšie. Tieto medziobdobia sú najťažšie.

monika23673
autor
17. dec 2018

@hettinka Ďakujem za odpoveď. Hej je to fakt ťažké. Nechcela som ani ja malu moc naučiť na pomoc pri chodeni. Ale ona ani neštvornožkuje. Ona sa da na brucho, dá sa na 4,ale len sa okyvuje dopredu a dozadu. Potom da ruku do predu, sadne na brucho tak kašle nato a začne sa plaziť ako slimák a hlada niečo po čom sa vyštvera a postaví. Keď jej to nejde tak začne revať a nervačiť. Tak každý sa nad ňou zlutuje a vezme ju za tie prsty a tešia sa že sa aj mala teší

st44
17. dec 2018

@monika23673 to ju prejde. Aj moja sa hadzala dozadu, najskor zo srandy. Teraz len ked nervaci. Ale ani nestvornozkovala, teraz sa uz aj sama pusta chodit, a prisla na to ze na 4 je to istejsie ze tak nespadne. Takze chodenie a 4nozkovanie sa naucila naraz. Teraz ma 1r a 2mes.

evalin88
17. dec 2018

Maly ma 8 mesiacov a hodi sa dozadu vzdy ked sa mu nieco nepaci.. aj ked je na rukach a nechce byt.. ked nechce uspavat .. aj zo sedu 5o obcas spravi

monika23673
autor
17. dec 2018

@evalin88 ona to robí stále. Už 3 deň si nesadla poriadne. Ale robi to len v sede. Ona chce byť stale na nohách

jatva
17. dec 2018

ona si sama sadla z lahu cez sikmy sed alebo si ju posadzala a ostala sediet? Za rucky ju nevod nie je to dobre ani pre nu, ani pre teba. Bude sa asi chvilu hnevat, ale pre dieta je najlepsia motivacia ak same nieco dosiahne. Ked sa parkrat buchne z toho hadzania sa, tak to prestane robit.

jatva
17. dec 2018

radsej ju motivuj k lezeniu, urobte si daku drahu a nech lezie.

monika23673
autor
17. dec 2018

@jatva sama si sadla zo šikmeho sedu. Nedavam ju na silu sedieť. Keď chce tak si sadne ale hodí sa dozadu naschval, našponuje nohy a začne nervačiť. Asi tak na seba uputava pozornosť. Neviem.. Ano hneva sa keď ju pustím. Niekedy ma tak silno stláča že si neviem prsty vybrať z jej dlaní

monika23673
autor
17. dec 2018

@jatva plazi sa ako slimačik. Ručky natiahne dopredu a špičkami sa odráža

jatva
17. dec 2018

@monika23673 tak skuste natrenovat lezenie, nech sa zabava tym 🙂

monika23673
autor
17. dec 2018

@jatva trénujeme ale nejako ju to nechytá. Keď vidí skriňu alebo stolik o ktorý sa môže zachytiť a postaviť tak ide k tomu a postaví sa. Ale budeme sa snažiť o to lezenie. Kupime nejaký farebnejši koberček aby ju zaujímalo niečo pred ňou a nie okolo nej 🙂

dorotka9819
17. dec 2018

@monika23673 mne mamina hovorila že ja som štvornožkovať vôbec nevedela. Naučila som sa najskôr chodiť a až potom som odkukala od bratranca ako sa štvornožkuje 😁

monika23673
autor
18. dec 2018

@dorotka9819 hej 🙂 niektoré Detičky neštvornožkuju 🙂 až neskôr, keď sa chodiť naučia 😀

zitaje
22. dec 2018

Jedna moja dcéra sa takto švacala zo sedu, mala som z toho stres... Občas som ju podkladala vankúšom, ale keďže v tom čase už štvornožkovala, hocikam došla, sadla si a po chvíli švac! Normalne som uvažovala o prilbe 🙂 ale našťastie to trvalo iba pár týždňov.
Takže treba len vydržať a zatiaľ viac sledovať...