Problém s prebaľovaním

mandymoore123
22. nov 2022

Rada by som sa opýtala, či je tu mamička,ktorá tiež zažíva to čo my. Dcérka má už dlhodobo problém s prebaľovanim. Vždy keď je len náznak prebaľovania začne vysilovat. Plakať behať. Pri prebaleni kope ako o život,reve až sa zadychava. Strašne ma to trápi keďže to robíme niekoľko krát za deň ,a zakaždým je to to isté.. ma18 mesiacov
Ďakujem.

viestta
22. nov 2022

Používaj plienkové nohavičky, prebalis raz dva

nafka0483
22. nov 2022

@mandymoore123 Vadi jej to preto ze musi lezat?
Skus prebalovat v stoji - nech sa drzi napr okraja vane a pouzi plienkove nohavicky - a moze pomahat, skusit si ich sama natiahnut a pod.

simona1306
22. nov 2022

Moja ma 10mesiacov, a teda robi to iste. Typ nemam, ale teda asi to tak skoro neskonci :D :D

zorkahorka
22. nov 2022

Neskusite nocnik?

mandymoore123
autor
22. nov 2022

@zorkahorka skúšali sme ale zatiaľ je to pre ňu asi moc Skoro

mandymoore123
autor
22. nov 2022

@simona1306 veru trvá to už dlho a zdá sa mi že sa to len zhoršuje

mandymoore123
autor
22. nov 2022

@viestta ona už len pri Tom ako dávame dole gate plače. Je jedno ako . Alebo len spomeniem že ideme meniť. Ale skúsim teda dlhodobo dodržovať že len v stoji.. ale nemám moc nádej

nafka0483
22. nov 2022

@mandymoore123 Nerozprava este? Nevie ukazat alebo nejak povedat co jej pri tom vadi?

To ze ma lezat na chrbte? Ze ju vyzlecies a "ofukne" jej intimne partie a je jej chladno? Ze ju cista nova plienka skriabe? Alebo jej vadi ako ju utieras...? Mozno za tym je nejaky logicky dovod nie len vzdor z principu 😅

mandymoore123
autor
22. nov 2022

@nafka0483 skúšali sme rôzne druhy plienok,zaparena nie je, vôbec neviem čo by jej mohlo vadiť.. možno ten ľah

nafka0483
22. nov 2022

@mandymoore123 Urcite vyskusaj v stoji ;)

lienka9
22. nov 2022

@mandymoore123 neskusis odplienkovat? Moja je tiez jedoska totalna a uz skusam pomaly nocnik 😁

mandymoore123
autor
22. nov 2022

@lienka9 nejaké tipy ako začať ? 😊

lienka9
22. nov 2022

@mandymoore123 zatial ziadne extra.dala som nocnik aby bol v dosahu a cez den ked mam cas to sledovat dam dole plienku a davam obcas na nocnik.. :D mala z toho ma naramnu srandu,nocnik akceptuje co je fajn,ale netlacim to extra zatial.tak asi viac neporadim 🙂

andreatytler
23. nov 2022

@mandymoore123 Plienkovanie je pre deti extra neprijemne. Cim su starsie, tym je to horsie. Je to neprijemna, nudna a potupna procedura. Skus sa to toho vzit ake by to bolo pre teba ak by ta niekto prebaloval. Treba z toho spravit zabavu treba ich do toho zapojit aby nemali pocit ze je s nimi manipulovane, ale ze maju v tom nejake slovo. Ide o ich telo a tak je dolezite aby o nom rozhodovali.
Kym bol syn mensi tak som mu vzdy dovolila vybrat jednu vec zo suplika s vareskami a s tym sa hral kym som prebalila. Potom isla ta vec spat do suplika aby sa mu to neokukalo. Ked sa mu uz vsetko okukalo, presli sme na jedlo. Mal spacialne chrumky, ktore jedol len pocas prebalovania, potom sme presli na hrozienka. Posledna vec v zalohe bol mobil. Ten viem ze deti miluju ale nemuseli sme k nemu siahnut.
Od 1.5 roka nam zacal vraviet co mu vadi... neznasal mokry studny pocit na prebalovacej podlozke a naucil sa drzat zadok hore cely cas. Neznasal ked som ho chytila za nahu a potiahla hore aby som dala pod neho plienku. Naucil sa zase na povel sam dvihat ritku. Neznasal ked som ho chytila a polozila na podlozku a tak sam vyliezol na stol a lahol si tam. Neznasal prebalovat v lahu a tak sme prebalovali postojacky. Normalne sa aj ty opytaj dietata co mu vadi a ako by to chcel. Aj ked este nerozprava to nevadi. Na syn nerozpraval, len mi chytil ruku, ktorou som mu tahala nohu hore a snazil sa mi ju dat prec a tak som pochopila ze to je to co mu vadi. Tak mu vravim ze dam ruku prec ak on zodvihne ritku a on ju bez slova zodvihol. Zase necakaj ze sa to stane hned na prvy krat. Mozno sa budes musiet pytat aj par tyzdnov kym sa dockas odpovede. Alebo navrhni nieco ty a opytaj sa ci s tym suhlasi.
A samozrejme ze jej mozes tiez navrhnut ze zrusite plienky ak zacne cikat do nocnika a mozno to bude dobra motivacia na to aby to skusila. Chapem ze nemas rada prebalovanie. Ani mne by sa to nepacilo. Pozri, ak si sadnes na nocnik a urobis pi pi tam, tak uz nedam plienku. Chces skusit? Ale na uspesne odlpienkovanie musi dieta byt pripravene. Musi javit zaujem o nocnik, malo by oznamovat ze mu treba cikat, je dobre ak mu vadi ked je mokre, chodi sa schovavat pri kakani...

basska_b
23. nov 2022

My sme v tomto veku uz prebalovali v stoji do plienkovych nohaviciek, to jej az tak nevadilo... a ked tak do ruky daku hracku

zuzkaferko
25. nov 2022

@mandymoore123 u nás podobne, má 17 mesiacov, ale nám pomáha, keď mu dovolím držať sudocream alebo niečo iné, a snažím sa ho zapojiť že pozri pomôž mi prosím dať dolu gate atď. A ešte že sa s ním rozprávam, malý je komunikatívne dieťa, rozprávame sa o rozprávke a čo videl a tak. Ale tiež to nemá rád a keď ma zlý deň, nepomôže nič 🤦