Problém s poobedným spánkom

zszudorova
16. máj 2013

Zeny dnes som sa rozsupla,zakladam druhu temu🙂Neni to ani tak otazka len chcem vediet nazory.
Mam 4mesacnu dceru. Nas den vyzera tak, ze okolo tej 6 sa napapa, o 7ide spat, polozim ju na balkon do kocika a spi väcsinou do tej 9-10:30 bez problemov. polozim a sama zaspi do 10min. Potom papa o 10-11 a najneskor o 12 ide znova spat. znova do kocika, znova bez problemov. niekedy spi hodinu,niekedy dve ale to je jedno...no pobede ked sa naje, o tej 13-14 tak nie a nie zaspat. jedine v kociku ale tak ze musim ist von a vozit. ked zastanem v momente je hore. totalne vidim aka je vystavena, ako by spala ale nieeeeeeeee....niekedy uz hystericky reve, ked sa mi s nou nechce 3hodiny prechadzat lebo proste nevladzem tolko, bolia ma nohy tak vtedy ju doslova utrasem na rukach...zaspi ale max na 45min....a je unavena.tazko sa da niecim zabavit...proste nic.a niekedy sa aj prechadzam a aj tak spi len 20-30min....keby som na nej videla ze jej to staci tak nepoviem nic ale vidim ze este potrebuje spat. do 20je uz taka vystavena ze sa ledva naje. potom ju ale ulozim do postielky a znova za chvilu zaspi sama. tam ju polozim,dam dudel,privrem dvere a do par minut je tuha. Takze ja proste NECHAPEM, ze dobedny,obedny a vecerny spanok bez problemov zvladne aj sama...a poobede vyvadza. proc?

elise
16. máj 2013

@zszudorova a kedy sa jej venuješ ked len papa a spinká. ja dcerke spievam ked je hore tancujm jašim sa hrkám hrkáilkou hrám sa s hrazdičkou počuvame pesničky. hladkám ju rozprávam ukazujm jej všetko okolo ...... tiež cez den má 20 minutove spánky doma niekedy 10 minutov ked sm evonku pospinká aj 3 hodinky. kojim naplno tak malej dávam kedy si vypýta.

katia7
16. máj 2013

@zszudorova sorry ale mam take nutkanie napisat ze babatka naozaj cely den nespia a mne to trochu pripada akokeby si sa ju snazila udrzat v stave dvojtyzdnoveho mimi ktore len je a spi 😕

linda20111
16. máj 2013

@zszudorova to mas este dobre ze zaspi sama po papani, moj maly (4apol mesiaca) vobec nechce spat, cely den s nim cvicim davam ho do kocika, do postielky, do ohradky, do vibracneho kresla, chodim von a dnu, davam papat, prebalujem, prezliekam ked sa mi pogrca, hram sa s nim na posteli, prenasam ho na rukach po izbe, cize by mal byt unaveny z toho vsetkeho a spi mi max. 4Ominut cez den. ked ho kocikujem tak zaspi pekne ale tiez nevydrzi dlho a hoci kocikujem tak sa zobudi a pozera sa na mna nespi vkuse. stale chce aby som bola pri nom, nemozem ani odist na wc lebo uz mi place tak ho beriem so sebou aj tam. ale zato v noci pekne spinka aj 8hodin 🙂 kazde babo je ine.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
madono
16. máj 2013

stvormesacne dieťa už musí byť aj trochu hore, podľa toho čo opisujes tak po nej chceš len, aby spala a jedla.

linda20111
16. máj 2013

@zszudorova jaj a este som zabudla napisat ze ma rad hracky, ked je v ohradke tam ma hracky a vzdy ked mu nejaka spadne z ruk tak spusti rev a ja utekam mu to zdvihnut a potom sa zas smeje a hraje a za par minut zase... podla mna hraj sa s malou s hrackami, ukazuj jej letaky - moj maly to velmi rad cita :D :D tak sa unavi a potom zaspi a na chvilu si mozem aj ja oddychnut :D

zszudorova
autor
16. máj 2013

mohla som si myslet ze sa najdu zase nejake mudre...chcela som nazor preco to je asi tak ze vie zaspat sama v pohode ale pobede nie aj ked je unavena a vidim ze spat chce. to neni o tom ze ja chcem aby spala. pre mna za mna nech je hore cely den. keby vidim ze je spokojna. lenze po tolkom bdeni neni a place a place. a akoze kedy sa jej venujem?vzdy ked je hore. pred kazdym jednym prebalovanim s nou aspon 15min cvicim cviky ktore mi poradila Dr, bavim sa s nou,bozkavam,masirujem,robim grimasy...proste primerane veku ako sa hovori. takisto pobede ked je teda mrzuta a nevie sa ulozit no tak kocikujem,nosim na rukach,ukazujem co sa da,ma vibracne kreslo,ma rozvojovu podlozku,lezime spolu na postely,davam na brusko...proste vsetko VSETKO co sa len s takym prckom robit da!takze ked neviete nesudte a odpovedajte K VECI! dakujem za pochopenie! opakujem-PRECO SA NEVIE ULOZIT POOBEDE KED JE UNAVENA ALE DOOBEDA A VECER TO DOKAZE?-ja ju spat nenutim.som rada ked som s nou.prave sa mi zda ze spi vela na svoj vek ale co jej mam dat redbull????je spac...v noci mi napr spi od 5tyzdnov...od 20 do 5-6 bez zobudenia...klop klop klop

vejula
16. máj 2013

@zszudorova no ja osobne by som bola na prašky, keby som takto riešila každy spanok malej... JA mam malu tak 70% času z celeho dna v šatke, kEdy zalomí vtedy, nepočitam kolko cez den naspala ani ako často ani ako dlho. Najlepšie vie kedy je unavená. Ešte taká vypoved jednej mamičky o tom, ako sa im upravil obom spanok, ked pochopila, že jeden bez druheho byť nevedia http://www.mamila.sk/post/spolocne-spanie--aleb...
Takže byť tebou tak velmi uzkostlivo nesledujem, kedy treba spať, neuspavam nasilu, lebo to dieťa vyciti tvoje napätie a just nezaspi aj ked by chcelo...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evening_star
16. máj 2013

Moja, a čo by si chcela? Podľa mňa máš ukážkové dieťa. Prečítaj si moje problémy, a budeš kľudná: https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ako-naucit-zaspavat-9-mesacne-dieta-bez-vyplakavania/
PS: Podľa mňa ju musíš po tom obedňajšom kŕmení viac unaviť, máš kresielko? Daj ho tam, alebo do šatky či nosiča. V nosiči by to bolo ideálne, lebo keď píšeš, že síce je unavená, ale nechce spať, tak v tom nosiči by bola pokojná.

rora
16. máj 2013

no na mojej som dost skoro zbadala ze byva akasi "unudena"... skus dcerku nejak po tom poobednom spanku zabavit nejakou aktivitou, pozerajte si knizku, pripadne ak mas nejake hracie a blikacie hracky... moja dcera na nich dost fičala 🙂 ono dietatko uz rastie, zvysuje svoje naroky ked je bdelé 🙂 ked ste vonku, vyber malu z kocika a maj ju chvilku na rukach, sadnite si na lavicku a mala nech pozera na svet 🙂 uz ju to mozno v tom kociku nebavi, a aj ked je unavena, proste toho ma asi dost

zszudorova
autor
16. máj 2013

@rora este tak trochu z cesty...ma sice len 4mesiace ale myslis ze by som ju uz mohla napolohovat v kociku aspon do polosedu aby trocha videla svet?lebo mama ma ide ukamenovat ,,ona je este babo,musi len lezat,nie sedet,, a podobne🙂

1177
16. máj 2013

Nebude to k veci, ale ked chce spat, nech spi. Nenechaj si vnutit pocit, ze si zla matka. Jeden spanok proste absolvujte na prechadzke. Mozno len babo chce, aby si chodila na cerstvy vzduch 🙂

kitty88
16. máj 2013

@zszudorova a ako dlho je hore medzi tym obednym a poobednym spankom? lebo pises, ze obedny zaspava cca o 12tej a potom ju uz davas spat hned o 13 - 14tej? to je skoro podla mna, 4-mesacne dieta uz vydrzi byt hore dlhsie, skus ju ukladat na spanok o nieco neskor.

zszudorova
autor
16. máj 2013

@evening_star co by som chcela?iba nazory K VECI. zatial som dostala mozno dva...a ano mam ukazkove dieta!ja o tom viem. a ani sa nestazujem. len nazor...preco je to tak?dokaze sa sama ulozit tak preco nie vzdy? len tolko som chcela...

something
16. máj 2013

Podla mna spi vela doobedu..3hod je vela na to aby spala aj poobede viac ako polhodiny. Nas mates spi doobedu polhodiny a poobeden hodinu a pol a doobedu vzdy spaval max hodinu...ved nemusi prespat cely zivot

zszudorova
autor
16. máj 2013

@1177 ved aj chodim🙂))ale uz mam pochodene vsetky ulicky u nas,poznam kazdy jeden dom,kazdeho psa,kazdy strom...🙂hehe. a chodim a chodim,myslim si ze uz kolko pozrem na hodiny a presla len hodina,max hodina a pol tak si velkodusne sadnem na lavicku a v momente je hore🙂hehe

zszudorova
autor
16. máj 2013

@something tak ale co ju mam zobudit?

zszudorova
autor
16. máj 2013

@kitty88 mala je hore vzdy max 2hodiny, to som aj niekde citala ze tak by to malo byt lebo potom je babo prilis vycerpane na to aby zaspalo...ale to je jedno,pozeram na nu a ona uz po takej hodine,hodine a pol zacne byt pasivnejsia,ma take unavene ocka,zyva...no tak ju ulozim.proste vsetko rovnako cely den a predsa poobede to na nu neplati.opakujem spat ju nenutim ale ,,vykazuje,, znamky unavy

zivika
16. máj 2013

@zszudorova moj nazor sa ti asi tiez nebude pacit, ale myslim, ze pokial vie zaspat sama, tak jednoducho zaspi vtedy, kedy sa jej chce...takze mi z toho vychadza, ze poobede je uplakana a nervozna z niecoho ineho ako z unavy...ja by som jej na tvojom mieste predlzovala intervaly medzi spankami, lebo doobeda spi ozaj hodne...

vejula
16. máj 2013

@zszudorova no podla mna netreba analyzovať až tak, prečo doobeda dokaže a poobede nie. PRsote je to tak, nikto nevie prečo a pochybujem, že na to niekto pride z tvojho opisu. Ako celkovo aj moja mala doobeda rychlejšie zaspinka.
Ty to nezmeniš tym, že sa budeš trapiť nad tym, prečo to tak je. Prispôsob sa tomu, daj si ju do nejakeho nosiča alebo šatky a porob si tak čo potrebuješ (moja miluje ked s nou vysavam), alebo bežte niekde na prechdzku. Takto sa da aj super dojčiť, navyše je to velmi diskretne a tym nestresujuce.... UDrž sa v klude, prestan tolko riešiť, a myslim, že aj tvoja mala bude potom v pohodičke

kitty88
16. máj 2013

@zszudorova ano, to je podla weissbluthovej metody, ale tiez pise, ze od 4 - 6 mesiacov uz mavaju deti vacsinou dva spanky, prip. treti, ale je kratsi, pokial tie dva su dlhe... viac tu: http://weissbluthmetoda.wordpress.com/2010/12/0...
a tebe doobedu dost pospi, takze poobede jej uz zrejme vela netreba. a ked vidis, ze je vecer unavena, tak ju uloz aj skor.

something
16. máj 2013

@zszudorova skus ju nechat spat vnutri a ruch ju zobudi...alebo ju zobud

rora
16. máj 2013

@zszudorova nachvilku hej, moju som tak mierne nechavala chvilku ked uz sa mi strasne jedovala 🙂 ono to teraz bude take obdobie ze sa deticky dost rozculuju ze nevidia, a same sa este nedokazu posadit, viem o com hovorim, moja sa sama posadila az okolo 8 mesiaca tusim, takze od tych cca 4-5 mesiacov sme bojovali s rozculovanim 😅

linda20111
16. máj 2013

@zszudorova moja mama tiez hovori ze nesmie sa babo davat sediet.. ale ja kaslem na to co hovoria ini, moj maly uz sediet chce a je nervozny ked ho nedam tak aby videl. takze kludne mozes ju davat, nie na cely den, ale na chvilu, bude sa jej to pacit, ked uvidi svet z ineho uhla 🙂 bud v kociku dat vankusik za nu dozadu a trosku ju nadvihnut aby videla alebo ja robim take cvicenie ze maly lezi na posteli a chyti sa mi rukami mojich a tak ho dviham do sedu. chvilku sedi a potom zas ho dam lezat a opakujem to viackrat takto sa mu to velmi paci, smeje sa pri tom.. vyskusaj s nou, je to dobre aj na trenovanie svalov 🙂 bude dobre drzat hlavicku sama

katrinka8
16. máj 2013

@zszudorova - ahoj, ja by som jej skusila poposuvat tie spanky. Ved spi celu noc, naje sa a o hodinu ide spat opat. Skusila by som jej to o par minut postupne posunut, mozno o taku polhodinku. Potom aj ten druhy spanok, aby bol viac "ku obedu", a ten treti aby jej vysiel neskor.
Ale dost tazko sa to z toho, co si opisala, da rozlustit, ako to vlastne chodi spavat. Ja som to vyrozumela takto:
Vstane o 6-tej, naje sa a o 7-mej uz ide opat spat.
7:00 - 9:00 (10:30?) spanok, potom jedenie
12:00 - 13: 00 spanok, potom jedenie
14:00 - spanok... hodin prespi
A po tom poobednom spanku, kedy nemoze zaspat, prip. spi kratko, este ide spat? Ci uz do vecera potom nespi?

bobi3
16. máj 2013

@zszudorova veď to je super, že ti zaspáva sama. Čo ja by som za to dala. A keď ti po obede spať nechce, tak asi to nepotrebuje. 4 mesačné bábo už nespáva celý deň. Moja dcérka v 4 mesiacoch spala 2 x 30 minút a musela som byť spokojná. A to som ju hodinu predtým uspávala 😒

linda20111
16. máj 2013

@kinna to je pravda, po tazkom dni cakam kym pride manzel a hra sa s nim on na chvilu, alebo ked pride svagrina a zoberie ho kocikovat tak mam na dve hodinky oddych 🙂 ale to sa nestazujem, som rada ze je zdravy a ze ho mame 🙂

1ivanka1
16. máj 2013

Asi tazka otazka,odpoved nebude vediet nikto...mas spave miminko,bud rada,a neries preco a kedy moze a nemoze zaspat...moja dcerka je narocna vo vsetkych smeroch...doma su jej spanky 30minutove asi tak 2 denne.....a ked som chcela aby pospala dlhsie tak som ju vozila aj v tej najtuhsej zime,prsalo,fukalo,snezilo,fujavica bola,ludia si mozo mysleli ze mi sibe ked som v takom pocasi vonku aleja som bola rada ze spi komecne viac ako 30min...byt tebou ju proste vozim aj 3hod.ked jejto vyhovuje...myslim ze casu na domace prace mas dost doma a v noci si aj krasne oddychnes ked ti tak ukazkovo spinka.

1ivanka1
16. máj 2013

@bobi3 aj ja ta,polhodinu uspavam,polhodina spanku....