Problém s odplienkovaním

25. apr 2023

Prosím poradiť. 3 ročné dieťa, v septembri nastupuje do škôlky, začali sme s odplienkovaním už v predstihu, ale vôbec sa nechytá. Boli pokusy už aj v minulosti s prestávkami,ale neúspešne. Asi 3x za celú tú dobu sa podarilo vycikať do nočníka, začo som pochválila odmenila, ale inak si nočník vôbec nevšíma. V minulosti na ňom aspoň posedela, teraz si ani sadnúť nechce, na záchodovú misu už vôbec nie (máme redukciu na zmenšenie, ale nechce). Vyciká sa do nohavičiek, a až potom mi to oznámi alebo ani nič nepovie a len si všimnem, že je zase mokrá. Priebežne keď sa opýtam, či jej netreba ísť, stále povie,že nie, a potom to radšej pustí do nohavíc. Ako prosím postupovať? Doteraz som si zakaždým povedala, že ok, ešte potrebuje čas, ale už začínam stresovať, či to do tej škôlky pochopí.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wiwi28
25. apr 2023

Aktuálne sme tiež v tomto procese. V septembri nastupuje do štátnej škôlky. Týždeň sme nemali vôbec žiadny úspech, ani sadnúť na WC ani sa vypýtať. Vždy som mu len nasla mokré nohavice. Po týždni my praskli nervi a nahucala som na neho, ze už nie je malé bábo a musí pochopiť ze plienky skončili a už sa nevrátia. Ze je to veľká hanba a takto to ďalej nejde. Nie som na seba hrdá to vôbec ale tento môj hysak zabral. Odvtedy sa pánko pohodlný začal pýtať a aj sa reálne vycikal do WC. Teraz už asi 3 týždne chodí na WC a stane sa občas nehoda ale výrazne sa zlepšil. Veľkú potrebu sa mu nedarí vytlačiť zatiaľ ale aj na tom pracujeme. Na spánok ešte ma plienky ale vždy sú suché a hneď po zobudení kričí ze potrebuje ísť. Ja som si rok nevedela rady nic nezabralo až môj psychicky výbuch.

gianna
25. apr 2023

za mna pockaj este ked bude o trochu teplejsie a nechaj bez plienky doma, ak sa da. Moja dcera sa tiez zacala pytat az okolo tretich narodenin. Vlastne sa ani nepytala, sama si sadla na zachod a spravila, co bolo treba. Ak sme boli niekde mimo domu a nevedela, kde je zachod, pocikala sa. Asi az o mesiac neskor uz aj povedala, ze chce ist cikat. dovtedy na zachod ani nesadla, proste nie. Neboj sa, do septembra je daleko, to urcite zvladne. A moze to prist zo dňa na den 🙂

autor
25. apr 2023

@elizabet173 toto všetko robíme, už mala xykrát názorne ukázané, ona to aj všetko chápe, len sama to urobiť nechce. Nasilu ju posadzat nechcem a sama si nesadne,také,že po zobudení alebo po jedle ju posadiť jednoducho neviem uz ako ju motivovat. Vždy znervóznie a začne sa ku mne túliť nech ju vezmem na ruky, pritom som ju tam nikdy nenútila sedieť. Na WC ešte nikdy ani nesedela,pritom ho máme už aj rok na záchode a jednoducho nechce. Má tam aj pekne obrázky, aj knižky sme skúšali čítať, pri televízore nech si tam sadne, ale nič nám nezaberá,aby si tam vôbec sadla, ja už to skúšam dlhodobo s prestávkami, a už jej to asi aj ide na nervy, lebo keď bola menšia si tam aspoň sadla, ale väčšinou nič neurobila. A teraz ani to nie, len chodí okolo nočníka a radšej to dá do nohavíc. Ale nehrešim nikdy, vždy poviem tak, že podarí sa možno nabudúce, snažím sa s kľudom , aj v mokrom som chvíľu nechala, to jej tiež nejak extra nevadí, bola by tak aj do večera

enoula
25. apr 2023

Asi neostava nic ine, len vziat cez den plienky, pripravit sa na mlacky a vydrzat... A mozno postupne nocnik, neskor wc, prechod potom mozno bude rychlejsi, kedze uz je starsia a inak chape veci...
Tu je pekne popisana jedna metoda, v podstate aj u nas to tak fungovalo, len dlhsie ..
https://www.vanickovani.cz/jak-se-zbavit-plenek/

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. apr 2023

@elizabet173 Veru sa pocikáva niekoľkokrát denne. Keď sme doma nerobím iné len utieram, periem, a keď sme mimo domu prezliekam. Ona už aj dlhšie vydrží bez cikania a kaka zasadne len doma ,tak nejako fungujeme, aj keď je to oničom. Musím mať so sebou batoh s rezervným oblečením,bez toho nemôžem nikam. Ale už nechcem plienku dávať, tak jej hovorím,že už je na ne veľká a dávam už len na spánok. Je to celkovo ťažké.....Keby sa mi aspoň vyčúrala vtedy keď ju tam posadím alebo keď jej to ja pripomeniem, čo by som aspoň za to dala (aj keď by sa mala uz sama pýtať) ale nie takto,že mi tam ani nesadne. Ak aj náhodou nejak horko ťažko sadne,tak tam neobsedí alebo tam šaškuje. Čo myslíte, je to nejaký vzdor alebo ozaj ešte nezrelá ? Inak rozpráva už pekne, je zlatá šikovná, len toto úplne bojkotuje. Už som viac menej rozhodnutá to odložiť zas až na leto len som pod tlakom keďže to už bude na poslednú chvíľu pred škôlkou. Ani neviem či je lepšie dať pauzu alebo už to stále skúšať

guiseppinka
28. apr 2023

Daj jej plienku a skus o mesiac... Segrin maly este zaciatkom jula mal plienky, boli sme spolu na dovci a nechcela aj nove prostredie aj bez plienok a v auste krasne bez nehody... V septembri siel do skolky...
Hlavne davaj bacha, aby si nespravila blok, aby neprestala potom cikat...