Problém s odplienkovaním 2-ročnej dcérky

lenagawel
30. sep 2024

ahojte dcerka mala 2 roky a 2 mesiace, snazim sa ju uz dlhsiu dobu odplienkovat ale nejak sa nam nedari…zo zaciatku chodila pekne si sadnut na nocnik, teraz ide len ked chce kakat, to sa pekne vykaka do nocniku ale cikat to vobec. Pravidelne sa jej pytam ci chce cikat alebo hovorim ze cikame do nocnika polizim jej ho vzdy do izby kde sme ale nula bodov, musim ju tam dat sama a to nie kededy sa vyvika niekedy nie. Rano aj vecer ked jej poviem ideme cikat to mi povie ze nie alebo ze potom…zacinam mat z toho stres ze sa nam to nepodari…nejake rady? 🙏🏻

michaela789
30. sep 2024

@lenagawel netlač na ňu. Buď rada, že aspoň číslo 2 ide tam kam má, už aj to je o starosť menej. Ona na to musí prísť sama, kedy a ako sa vypýtať a hlavne prečo sa má pýtať. Normálne nech nosí plienku, sem tam ju posaď, ak sa podarí tak pochváľ, ale nehusti to. Nie je ešte pripravená očividne.

kikusenka1
30. sep 2024

@lenagawel ešte na to nie je zrelá.

kandelabra
30. sep 2024

@lenagawel praveze myslim, ze super, vela deti sa uci najprv cikat a kakanie ani za svet nie. Ponukaj, vysvetluj, chval ked si sadne, ona na to casom pride. Hlavne s kludom a netlac na nu, stresovanim nic neurychlis. Kazde dietatko ma svoj cas kedy to pochopi.

xmischelkax
30. sep 2024

@lenagawel syn mal vo februári 2 roky. V máji keď len videl nočník robil cirkus ako keby som ho z kože drala. Tak som ho nechala tak nech sa nestresuje. Skúsila som to znova koncom júna, behom 3 dní bol kompletne odplienkovany, aj na spanie. Ani som tomu nemohla uveriť, už som bola pripravená, že to bude trvať večnosť 😁 Každé dieťa má svoje vlastné tempo, treba len vydržať 😉

andreatytler
1. okt 2024

@lenagawel Ak sa pravidelne pytas ci jej treba a davas ju tam sediet, ucis ju ze si nemus sledovat svoju potrebu cikat ale len treba cakat na mamu. Dieta musi same hlasit ze citi ze mu treba cikat. Co sa stane ked sa pocika do nohavic? Vadi jej ze je mokra?
Na to kakanie ide sama, alebo tiez az po tom ako ju tam posadis?

taktotedanie
1. okt 2024

Nechaj tak, v klude sa jej to pytaj dalej este jej to nedoslo
Ja som odplienkovala v 23mes ale po 4 neuspesnych pokusoch cez leto

lenagawel
autor
1. okt 2024

@andreatytler to vzdy povie sama aj si sadne sama da dole gate…no cikat to nechodi, ked som ju nechala bez plienky tak registrovala ze cika aj povedala ze cikala ale do nocnika nie

andreatytler
1. okt 2024

@lenagawel Je mozne ze este vedome nevie spustit to cikanie, Uvolnit svaly zviaraca a zatlacit svaly na vyprazdnenie mocoveho mechura. To nemas dieta ako naucit, na to musi prist same a toto nedokaze dieta do urciteho veku, lebo este dostatosne neovlada svoje svaly ako celok. Zatial nechaj plienku a skus navrhnut nocnik o 3-6 mesiacov neskor. Dieta ostane frustrovane ak sa mu opakovane nedari spustit cikanie. Vie co od neho chces a aj to chce urobit ale nevie ako na to.