Problém pri zaspávaní

alexandra1104
10. okt 2013

Moja 6 mesacna dcera ma problem zo zaspavanim vzdy ked ju uspavam zacne strasne nervacit rozhadzuje rukami a ked sa podary tak ma aj vycape poradte mi nieco aby sa jej lepsie zaspavala..prosim

m_ij_ka
10. okt 2013

@alexandra1104 tak s týmto som nemala problém s mojimi dcérami. Dostali vždy pusu na ústa, zaželala som im dobrú noc, šup do postieľky, a odišla som z izby von. Dvere mali zatvorené, vtedy skôr zaspali. Vyskúšaj to aj ty, aj keď možno zo začiatku bude ti tvoja malá kričať, netreba chodiť do izby, ona sa plačom unaví a sama zaspí.Tento režim spánkový netreba nijako meniť ani ničím narúšať, ona si časom zvykne. 🙂

alexandra1104
autor
10. okt 2013

dakujem bo je to snou tazke kedysi zaspavala aj sama v postielke alebo v koliske ale bola chora a tak sme boli radi ze zaspala tak sme uspavali na rukach ale teraz uz aj na rukach protestuje 😒

lmalnasiova
10. okt 2013

aj mn etakto na rukach nervacila a potom som ju dala do postielky , zahasila,lahla som si na postel a ona zaspala..ked poplakala dala somjej cumel ked jej vypadol ajs plienkou v ruke zaspavame

alexandra1104
autor
10. okt 2013

Terazs a aj blbo naucila len kocar kocar a ziadna postielka

snopkulka
10. okt 2013

@alexandra1104 skús zavinovačku - možno ju to ukľudní, nebude mať toľko voľného priestoru - bábätkám to pripomína pocit v maternici 😵 vyplakávať by som ju nenechávala - je to ešte malé bábätko... ale to už sa do väčšej debaty púšťať nejdem, lebo uspávanie detí je tu na MK (a nielen tu) častým dôvodom hádok a obviňovaní 😔

alexandra1104
autor
10. okt 2013

@snopkulka no praveze ju uspavam v zavinovacke...ale aj tka ma vycape praveze vyplakat ju nemozem nechat bo ked moc place prestava dychat takze ju musim stale sledovat takze som bezradna asi mi ostane len pockat ze stoho vyrastie

loknicka
10. okt 2013

my mame ten isty problem a nemame este ani 3 mesiace. jednoznacne pomaa zavinovacka aby mala obmedzenu moznost pohybu - lebo prave tymi rucickami sa mi budi. chvilu si vacsinou poplace a potom zaspi. vcera som to spominala aj u doktorky - lebo niekedy ma pri tom zaspavani neuveritelne nervy a zuri tak mi poradila magne B6 su to vitaminy - vraj ju to ma uklundit vecer. skusila som - mala spala od 22,00 do 07,00...

alexandra1104
autor
10. okt 2013

@loknicka mi zo spanim problem nemame od malicka uz od kedy sme prisli s porodnice sa budila len 2krat do noci teraz spi celu noc len to zaspavanie je tazke a to magne b6 je aj pre male deti?

loknicka
10. okt 2013

@alexandra1104 ani my nemame problem so spanim ale s tym zaspavanim ako aj vy. ano je vhodny pre deticky . my nemame ani 3 mesiace a doktorka nam ho doporucila. nieje na predpis ale volne predajny v lekarni. detickam sa dava polovica ampulky.

alexandra1104
autor
10. okt 2013

@loknicka dakujem hadam to zabere 🙂

loknicka
10. okt 2013

skus - my sme vcera vyskusali prvy krat a osvedcilo sa. treba to podavat vecer a zvysnu polovicu z ampulky treba dat do chladnicky... tak prajem pekne a hlacne pokojne zaspavanie 🙂

mm13
10. okt 2013

Potrebovala by som poradiť. Náš malinký má 2 týždne a keď papal tak že si potiahol 15-20 minút s jedného prsníka tak popap každé 2 - 3 hodiny a v noci aj 4-5 vydržal a pekne spinkal, ale po týždni sme šli ku lekárovi a zistii sme že 30 g schudol tak sme vážili pred a po kojení a zistilo sa že potrebuje papať 15 min. z jedného prsníka a 15 min. z druhého aby si vytiahol potrebné množstvo, od tej chvíle ale zle spáva a má problém pri zaspávaní aj hodinu ho neviem uspať .... nevie niekto poradiť čo by zabralo ?

snopkulka
10. okt 2013

@alexandra1104 my sme nosili na rukách, ležali sme pri malom, kým nezaspal alebo som ho neskôr uspávala na prsníku - neľutujem ani sekundu z toho, doteraz chodí spinkať tak, že mu čítam rozprávku, on sa zatiaľ na posteli hrá s autíčkami, potom ich odložíme, zhasne svetlo, pritúli sa a pokiaľ nezaspí, som pri ňom - a už má vyše 2,5 roka 😉 O tom ako by mal zaspávať sám, som sa čosi napočúvala 🙄 , ale neľutujem, druhé budem uspávať rovnako 😵

alexandra1104
autor
11. okt 2013

@snopkulka Je to na kazdom cloveku ako sa rozhodne ale je to len moj nazor neviem ci je to spravne uspavanie co ak nahodov ho budes chciet dat do skvolky bude na tebe moc zavysli

monyccka
11. okt 2013

@mm13 dojcit vela, kolko potrebuje, nesledovat hodinky. Je jedno, ci je tp 15minut alebo hodina. Nechat celkom vyprazdnit jeden prsnik a az potom prelozit na druhy. A nosit, zavinovat, prihvarat sa a vydrzat. Je tk malilinke babo, ktore doteraz bolo v brusku a nemuselo robit nic ani pre jedenie ani pre zaspavanie. Zrazu ma kopec podnetov, zvukov, voni atd a je z toho nervozne. Najskor sa upokoji pri znamych cinnostiach, tj dojcenie a nosenie u maminky. Po dvoch mesiacoch sa to posupneupravi, neboj. Neexisuje na to carovna formulka, aj ked ju vsetky maminky prvorodicky intenzivne hladaju ;) aj ja som hladala, potom som si povedala, ze je to predsa moj vytuzeny poklad a ze par tyzdnov moze a bude stredobodom mojho vesmiru so vsetkym a prestala som riesit kedy a kolko spi, kedy a kolko papa..dala som papat vzdy, ked plakala, nechavala som kludne spat na prsniku, nosila som cele hodiny a spievala a rozpravala...samo to preslo. Pri oboch dcerach. Postupne sa nastavili na dojcenie po par minut, cca kazde 2 hodiny, zaspavanie vecer na prsniku atd...drz sa.

monyccka
11. okt 2013

@alexandra1104 zavisly bude tak ci tak. Ma predsa 2 a pol rocka. Takmnemoze byt celkom samostatny. V skolke place takmer 100percent deti, pretoze je to nove cudzie prostredie. Do 2 tyzdnov si zvyknu rovnako tie, co boli drzane od tela, ako aj mamkine tulkatka.

snopkulka
11. okt 2013

@alexandra1104 nesprávny pohľad - tým závislosti dieťaťa neučíš 😉

alexandra1104
autor
11. okt 2013

@monyccka to nieje pravda

monyccka
11. okt 2013

@alexandra1104 🙂 ako myslis.