Problém pri prebaľovaní 8 mesačného dieťaťa

s.i.m.k.a1
18. máj 2013

Ked prebalujem syna otaca sa, dava sa na 4, odchadza mi to pravidelne s okakanou ritkou, zabavit sa neda nicim. Uz som z toho na nervy 😀 Manzel uz sa mi par krat vyhrozil (nastastie to nedodrzal 😀 ) ze maleho uz prebalovat nebude lebo mu uteka 😀 Mate podobnu skusenost? Ja mam doma sice 4 rocnu dcerku ale toto mi nikdy nerobila, poslusne pockala 🙂 on si "ho" vzdy zacne natahovat hned ako mu davam dolu plienku ruky do nej, rozmaze si "hovienko" po celom bruchu, casto krat sa rano prekaka a sup do sprchy. Uz som zufala, skusala som ho zakazdym niecim zabavit ale pri prebalovani to na neho nezabera 😀 Mate niektora doma podobne dietatko? Ako ho prebalujete vy? 🙂 Dakujem 🙂

euka210
18. máj 2013

to asi kazde je v takom veku 🙂 Musis byt rychlejsia ako on 🙂 Chytit mu ruky jednou a druhou dole plienku a sup do sprchy ci umyvadla. Aj moj si pipik v istom veku natahoval, ale neriesili sme to....preslo ho to a so stahovanim predkozky nemame uz problem, lebo si to uvolnil v podstate sam 🙂

s.i.m.k.a1
autor
18. máj 2013

@euka210 snayim sa ale nejde to, ma strasne silne nozicky, kope ako sa len da aby ma odkopal, vsade vsetko okakane, pod nim, on cely, dokonca obcas aj ja... 😀 silak je hrozny 🙂

simca06022011
18. máj 2013

ja mam sice dceru ale toto robi doteraz, jedine co mne pomahalo na nu ze skoro na nej lezim a drzim jej ruky, prebalit ju viem uz aj ked stoji a to bleskurychle za par sekund :P Nezabavam ju, proste ju vyhresim, ze sa neuteka prec a budem ju drzat kym sa neprebalime :/ ale to teraz v poslednej dobe iba, lebo prichadzame na to ze plienky su fuj ;) predtym som ju ale iba drzala, nohy hore... alebo som ju ucila davat hore nohy.. a potom sme sa s krikom hrali, dala som dole plienku a kricim na nu hore nohy hore nohy.. chyt si nohy a ona s rehotom drzi nohy hore🙂)) kym sa otocim po plienku alebo daco 🙂)

kattrin5
18. máj 2013

Ja mam super prebalovaci pult kde nema sancu sa otocit je to taky ten uzky s podlozkou kde malu dokonca pripnem takze sa neotoci🙂 ale na ppstely to iste otocky a hned na 4

s.i.m.k.a1
autor
18. máj 2013

No dúfam, že ho to prejde,
@kattrin5 my sme prebalovací pult nekupovali ale mám podložku, no je jedno kde ho prebalujem vždy sa otočí, najhoršie to je fakt keď je celý špinavý od toho, dnes sa mu podarilo okrem podložky zašpiniť aj gauč, našťastie je koženný a ide to z neho dolu lahko, ale aj tak, ešteže to nebola postel 😀

cerez
18. máj 2013

@s.i.m.k.a1 Áno, aj my sme to mali. U nás to vyzeralo ako súboj "sumo". Aj som v súboji neraz prehrala a dostala som kopance neraz do tváre. U neho pokiaľ bolo prezliekanie pasívne, tak som nemala šancu. Musela som urobiť zo seba niečo smiešne. Tak som si dala na hlavu jeho pančušky a vyzerala som ako psík. Páčilo sa mu to. Alebo som zobrala látkovú plienku a pri prebaľovaní keď sa už to blížilo, že by chcel zdrhnúť, hodila som mu ju na tvár. Zostal prekvapený a snažil sa dostať plienku z tváre preč. Keď sa mu to podarilo, urobila som na neho "kuk". A takto sa to opakovalo a ja rýchlo prebaľovala. Možno ti ešte nejaká mamina pomôže, nám pomohlo toto.

cerez
18. máj 2013

Nečítala som čo písali ešte dievčatá, ale tým že mám syna fakt živáňa, prebaľujem výlučne na podložke na zemi.

kattrin5
18. máj 2013

@s.i.m.k.a1 ten pult co mam na je hlboky ver mi ze by sa ti neocotil moja mala je sidlo a meotoci sa mi v nom..poslem tu link ako vypada

sendy182
18. máj 2013

@s.i.m.k.a1 čím si ho zabávala?.....kde ho prebaluješ?........spievaš mu ?..........nebude to jednoduchšie prebaliť po kakaní rovno v sprche?........

s.i.m.k.a1
autor
18. máj 2013

@cerez to je zaujímavé, vyskúšam, ďakujem 🙂

@kattrin5 aj v UK je Amazon, diky za tip kuknem tu na stránke 🙂

@sendy182 no už som aj nad tým rozmýšlala, ale on je väčšinou pokakaný ráno tak mám problém potom aby neprechladol ☹

yarnie
18. máj 2013

Aj ja som mala zdrhača. Pokakaný - sprcha. Pocikaný - na zemi pofložka, neskôr na mojich kolenách, naťahovacie plienky. Inak to ani nešlo.

stardust
18. máj 2013

ja som minimalista pri prebalovani...dieta si prehnem cez koleno, dam dole plienku, poutieram hajzlakom a doumyvam v umyvadle. Ziadne utekacky a obtieranie exkrementov o vseko mozne,sa pri tom nekona.

dejka77
18. máj 2013

Maleho umyvam uz od zaciatku v umyvadle takze zatial ten problem nemam. Asi by som ti poradila ho umyt v umyvadle, sprche ked na podlozke nemas sancu. Dcere som zase davala do ruky kadejake hracky, resp. nehracky na zabavenie a fungovalo to dost dlho alebo som jej kadeco hovorila, spievala aby som odviedla pozornost.

libka1
18. máj 2013

postavim maleho ked je pokakany do vane a az tam mu dam dole plienku, umyjem, osprchujem a az cisteho ho zoberiem na miesta kde zdrha 😀 kebyze to neriesime takto mame okadeny uz aj plafon pri jeho aktivite 😀 😀

andrejka1974
18. máj 2013

to poznam , pockaj pride aj horsie 🙂 🙂 🙂 🙂 moja starsia dcerka sa naucila ako 1 a pol rocna komplet vyzliekat, dala som ju do postielky a ona sa dokazala vyzliect za chvilku a to komplet aj bodicko rozopla vyzliekla a plienku zahodila to si mala potom vidiet ako to tam vyzeralo 🙂 🙂 🙂

euka210
18. máj 2013

@s.i.m.k.a1 myslim, ze s nachladenim nebude problem, ved je uz pomaly leto. Ja som mojho od 3m umyvala stale len vo vode...najprv lavor, neskor umyvadlo a teraz sprcha. A v lete aj teraz uz studenou vodou, aby sa pytal na nocnik, ale jemu studena vobec nevadi. A to sme v RD.