Príznaky skrytého refluxu,nepokojné dieťa a sirup gastrotus

simona92101
28. máj 2019

Mamicky,viete mi prosim definovat priznaky skryteho refluxu?uz par dni pozorujem na malej ze sa jej casto čka,hýka po papani,obcas zakasle alebo ju aj napne,odzaciatku malo odgrgava aldbo len s tazkostami,a stale je nepokojna aj pocas krmenia,najnovsie sa uz par dni nevie ulozit na spanok pocas dna,zobudi sa po par minutach s obrovskym placom.ma 2 mesiace.nikdy negrcala.az dnes som jej objavila v pusine ked sa zobudila a tvarila sa kyselo ze ju naplo a v pusine mlieko ale von nevyslo.pocula som o sirupe gastrotus,mate skusenosti? Dakujem

valeriadk
28. máj 2019

Mam skusenost - syn grckaval prudom a gastrotus jednoznacne zmiernil priznaky. Uz si len odgrckaval.

simona92101
autor
28. máj 2019

@valeriadk a nemal koliky potom?

nasrdena
28. máj 2019

@simona92101 myslím, že aj náš mal mierny tichý reflux, ale neriešili sme to na gastre. Spánok bola katastrofa, polohu na chrbte doslova naznasal (to mu ostalo doteraz) lebo mu stále vybiehalo. Nam pomohla zmena polohy pri kojeni, nedávať odgrgnut a ku podivu sa to značne zlepšilo keď sme ho dávali spat na bruško.. Gastrotus sme skúsili, nemala som pocit ze by pomohlo, iba co som sa bála ze ho zapečie.

nela7553
28. máj 2019

@simona92101 presne to sú tie príznaky čo ste napísala 🙂

nela7553
28. máj 2019

@simona92101 nám sirup moc nepomohol ale vám môže dávať po každom jedle tak cca 10 min 🙂 a trochu zapeka

vodavodickova
28. máj 2019

aj moja dcerka mala presne toto- ano je to skryty reflux.
ale gastrotuss jej dolepil brusko a crievka,nebolo to dobre...radsej sme ju nosili a preckali sme 4 mesiace,potom to preslo🙂

simona92101
autor
28. máj 2019

Este som pocula o tabletkach gastrocynesine,su to homeopatika,nemate skusenost?nasa mala doteraz len koliky a problem s kakanim a posledny tyzden jej zacalo aj toto,dnesok je najhorsi,uz ani na rukach nijako,stale pocujem ako preglga co sa jej to vracia naspat do krku...zaujimave je ze vnoci spi dobre,aj 6 h vkuse

nela7553
28. máj 2019

@simona92101 ano mam davali sme ich vyse mesiaca davala som 3 tabletky za deň...bohužiaľ nám ani to nepomohlo ale vám môže 🙂 doktorka nám potom povedala ze radšej sirup pretože to je ako liek a tie homeopatiká že to mam asi nezaberie...Ale nám ani jedno ani druhé. Gastrotuss nám aspoň zmierni 🙂

nela7553
28. máj 2019

@simona92101 v noci prespi aj moj syn ono to bábätko je aj unavené a keď ma tvrdý spánok tak spí aj cez reflux. Prespi mi tak 5 hodín a potom hore každu hodinu

nela7553
28. máj 2019

@simona92101 síce nás trochu zapeka cez ten sirup ale dávam mu ho na noc aj sem tam cez deň pred spánkom, dávam probiotika a je to so stolicou v pohode

barunka.k
28. máj 2019

@simona92101 áno sú to presne príznaky tichého refluxu...tiež sme ho mali..objavil sa až v 6 tyzdni...pomôže polohovanie čože všetko kde bábätko leží a spinka treba na strane hlavičky napolohovat...my sme museli nasadiť AR mliecko...a ako píšeš používali sme homeopatika Gastrocynesine....nám zabrali super na pálenie záhy ...gastrotuss u nás napríklad nula bodov...ale je to individuálne...bruško ju tiež bolelo do 3.mesiaca...bola zaplynena kvôli refluxu lebo pekne kakala aj prdkala..reflux je v noci utlmený preto detičky spia viacej...

simona92101
autor
28. máj 2019

@barunka.k ono zo zaciatku ju len brusko bolievalo a bol problem so stolicou,posledne dni zacala byt extremne placliva,niekedy znicoho nic vykrik a neutisitelny plac ..pije mlieko France lait comfort,rozmyslam ci nekupit AR verziu.manzel bol kupit aj sirup aj tabletky tak skusim najprv toto.

barunka.k
28. máj 2019

@simona92101 presne tak to bolo u nás...plakala hrozne a často...napríklad zaspinkala a po pol hodke sa zobudila s plačom a občas mliecko so slinkami strávené vygrcla...určite skúste najskôr ten sirup pripadne homeopatika a keď tak AR mliecko...nám sa po ňom úplne ukludnila a aj záha prestala páliť vdaka homeopatikam...len pri AR mlieckach niektoré detičky zapeka...my sme taký problém vďakabohu nemali...dávali sme aj od narodenia probiotiká Biogaia...

simona92101
autor
28. máj 2019

Ake AR mlieko ste davali? Ten sirup sa dava po jedle? S tym bude problem,vela x zaspi na prsniku aj na flasi

valeriadk
28. máj 2019

@simona92101 koliky nie. Trochu prdy trapili ale stacilo davat na bruško a ked sa zacal otáčať a krutit vymizlo to uplne.zato grckanie preslo az po prikrmoch.

barunka.k
28. máj 2019

@simona92101 ja konkrétne som dávala HIPP anti-reflux...ale už teraz skoro každé mlieko má aj verziu anti-reflux...my sme napríklad skúšali aj Bebu AR ale ta u nás nezabrala...až tento HIPP ja som ho skúsila na odporúčanie kamarátky ktorej mala grcala fakt že prúdom po každom jedle...
No gastrotuss sa dáva po jedle pokial si dobre pamätám takze nejak skúsiť striekačkou dať možno...inak neviem lebo nám normálne spapala...

liliana2222
28. máj 2019

My sme sa s tým tiež natrápili. Skúsili sme aj gastrocynesine a nutriton, to nepomohlo vôbec a potom som tu na koniku v diskusii čítala o sirupe a ten nám zabral. Ale dávala som ho fakt len večer keď bolo najhoršie, malého sme museli po večeroch aj 3hodiny mať na rukách, lebo v nijakej polohe nechcel spať a v noci detto až nakoniec som 2 týždne spala s ním na rukách po sediacky. Sirup pomohol , nezapiekol, používali sme ho pravidelne asi niečo vyše 2 týždňov a potom som vysadzala a už dala len keď bolo veľmi zle

simona92101
autor
28. máj 2019

Tak skusime aj sirup aj tie homeopatika a uvidime

evasimo
22. sep 2019

Ak by nejaká maminka chcela darujem neotvorene balenie Gastrotuss nestihli sme ho použiť. Odber Bratislava Trnávka

smrdaky
18. feb 2021

@simona92101 práve s tým ležím v nemocnici mame prikrm pred každým kojenim