Priberanie štvortýždňovej dcérky

laurikaslok
9. mar 2021

Ahojte žienky idem si k vám po radu... Moja dcérka mala 4 týždne boli sme na kontrolu u doktorky a tá nám povedala že pol kila je málo čo pribrala ...ale podrástli o 3 CM je to normálne či je to málo ďakujem

tenerifka
9. mar 2021

@laurikaslok ak je kojena a pribrala pol kg oproti vahe pri narodeni, tak je to vela, v prvom mesiaci babo pribera pomalsie, ved po narodeni moze stratit az 10% svojej vahy, a povodnu vahu dosiahne medzi 2-3 tyzdñom

tenerifka
9. mar 2021

@laurikaslok ja mam 3-tyzdñovu vnucku, je len kojena, ma vyborny apetit, a v 3 tyzdñoch mala len o 100g viac oproti porodnej vahe, pediatricka povedala, ze je to v poriadku

laurikaslok
autor
9. mar 2021

@tenerifka Nie práveže je na Bebe lebo mne sa mlieko nespustilo aj pri každodennom prikladány ... Doktorka mi povedala že je to málo ale mne sa to zdá dosť

tenerifka
9. mar 2021

@laurikaslok a co ti navrhla ze mas robit? Ved ak normalne papa kazde 3 hodiny, odgrgne, cika, je spokojna....kazde dieta je ine a pribera inym tempom

laurikaslok
autor
9. mar 2021

@tenerifka veď to nič len mi povedala že mám prísť za týždeň na kontrolu že koľko priberie za týždeň

tenerifka
9. mar 2021

@laurikaslok a ty ako malu vidis? Doktorka sa pytala aj kolko ma pocikanych plienok za deñ? Ma to byt okolo 8 kusov minimalne. Ale urcite y si zbadala, ak by sa ti nezdala v poriadku

kayyaa
9. mar 2021

@tenerifka vobec nie je pravda, ze je to vela...moje deti vsetky dojcene a za prvy mesiac pribrali vzdy cca 1,5kg...cize cca 350-400g tyzdenne...neskor sa priberanie spomalilo, ale v prvom mesiaci zvycajne babatka priberaju najrychlejsie...uz za treti mesiac pribrali cca 700-800g...a za siesty uz len cca 500g..

@laurikaslok nasa pediatricka hovori, ze ak babatko priberie aspon 100g tyzdenne, tak je to ok, takze podla toho tvoja dcerka pribrala uplne ok😊

laurikaslok
autor
9. mar 2021

@tenerifka malinká papa pekne akurát som ju dokrmila spapala 90 bez toho aby dačo vracala ... Mala je spokojná

tenerifka
9. mar 2021

@kayyaa ved pisem, ze kazde dieta je ine, ja som sa tiez obavala, preto som si to nastudovala a precitala skusenosti inych mamiciek, ze v prvom mesiaci je to ok

tenerifka
9. mar 2021
laurikaslok
autor
9. mar 2021

@tenerifka ďakujem

nela6
9. mar 2021

@tenerifka mne dojcene pribralo za prvé 4t 1,8kg, aj jedno, aj druhé, 500g za mesiac malo je

nela6
9. mar 2021

@laurikaslok je to málo, ale hlavne, že pribralo, u mňa najviac začali priberať 2-4m

laurikaslok
autor
9. mar 2021

@nela6 ale ja nedojčim

tenerifka
9. mar 2021

@laurikaslok uvidis, ako bude o tyzdeñ

nela6
9. mar 2021

@laurikaslok a sedi ti to, koľko vypije s tým koľko by mala? ze papa dosť? neporadila ti doktorka co od sledovať?

laurikaslok
autor
9. mar 2021

@nela6 nie nič len mi povedala že mám prísť za týždeň že uvidíme či pribrala alebo nie nič iné mi ktomu nepovedala preto sa radim tu

tenerifka
9. mar 2021

@laurikaslok Hlavne sa nestresuj, to tiez nie je dobre, tie tabulky nesedia na kazdeho, niektore deti su prvy mesiac viac spave a vypiju menej, a su tam aj ine faktory

laurikaslok
autor
9. mar 2021

@tenerifka veď to síce mám druhu dcérku ale pri prvej som nemala taketo problémy takže sama neviem . A všetko si píšem teraz a ukážem doktorke ako papa aj všetko