Priateľ a ja máme odlišné názory na uverejňovanie fotiek bábätka na sociálnych sieťach

9. jan 2021

Ahojte s priateľom čakáme bábätko a teda máme dosť odlišné názory na jednu vec. Ja som hneď povedala že bábätko nechcem pridávať na sociálne sieťe že keď porodím dám len tu tabuľku ktorú dávajú do postieľky a to je všetko ale priateľ hovorí že zo veľmi prežívam že nejsme žiadne celebrity aby sme toto robili že on by sa chcel pochváliť. Ale ja nechcem aj z toho dôvodu že nemáme dobrý vzťah s jeho rodinou a celkovo neprajem si aby čumeli na bábätko oni keď doteraz nás nechceli a vadí mi to aj z toho dôvodu že dieťa neni na ukazovanie a nechcem aby bolo vystavené hneď na sociálne sieťe prste podľa mňa sa to nehodí ale priateľ stále že mi šibe. Čo si myslite ako to mám už priateľovi vysvetlit aby potom bábo nikam nevešal lebo bojím sa že on to urobí aj keď sa mi to nepáči

nini1010
9. jan 2021

Ked s tym nesuhlasis tak urcite ano,mal by yo respektovat.Deti na socialnych sietach su mimoriadne citliv zalezitost a pomaly tak kontrverzna ako ockovanie 😁
Ak chce fotku tak nech prida napr foto noziciek alebo ako ho male drzi za plcek k chce verejne oznamit narodenie,ale tvaricku nie.

limetka69
9. jan 2021

Ze chudak chlap. To si myslim.

autor
9. jan 2021

@limetka69 ale prosím vás nepreháňajte to ja ho netýram ja si len neželám aby hneď narodené babatko vycapil na net ak to vám nevadí kľudne si tam dajte aj seba nahú každý mame rozdielne názory na tieto veci. A chudák kvôli tomu neni ma navarené upratané ožehlené má všetko neni pod papučou takže si neprajem aby ste sa takto vyjadrovali

pribinak
9. jan 2021

Správ kompromis a dajte 1 foto ako má on babo na rukách. Aj tak keď taký chlap drzi babo dokopy nie je nič vidieť

majamat
9. jan 2021

@limetka69 ze chudak chlap. to akoze zena musi vyhradne suhlasit s chlapom, inak je chudak? zena nie je majetok chlapa. navyse toto sa netyka zeny, ci chlapa, tp sa tyka dietata, ze ktore su rodicia zodpovedni a vystavovat dieta na soc. sietach sa moc teda neodporuca.

autor
9. jan 2021

@pribinak ja som rozmýšľala že by mohol dať tie nôžky rúčku len to sa mu nepáči alebo aj to že by ho držal na rukách odfotiť to viem aj tak aby tvaričku nebolo úplne vidno

nely1704
9. jan 2021

Úplne súhlasím, stála by som si za svojim, prípadne ak veľmi chce, môže poslať do súkromnej správy a aby dieťa nebolo úplne vidno.

jankaovecka
9. jan 2021

Ja si myslim, ze z par fotiek sa naozaj nikto nep....e
Ja nemam fotky absolutne nikde. Nemam ani facebook, ale par foto je v pohode.
Riesite hovadiny.

stanulienkat
9. jan 2021

Tebe vobec nejde o socialne siete. Tebe ide o pomstu. Nechces aby jeho rodina videla vase dieta.

autor
9. jan 2021

@jankaovecka Podľa vášho názoru hovadiny ako hovorím je mi jedno nech si tam dá kto chce čo chce ale mne to vadí

elizabet173
9. jan 2021

uplne s tebou suhlasim. Nikdy by som na socialnu siet nedala foto svojho dietata, ja tam vlastne davam fotografie vynimocne. Svoje sukromie si chranim. Nevidim zmysel davat foto deti kamkolvek. Rodine ich posles, ale preco by ich mali ocumovat ini?

sense
9. jan 2021

Ak chce ukázať dieťa rodine, nech im foto pošle cez messenger, Skype, whats IP al mailom. A nemusí to dávať na sociálnu siet

Ak ti vadí ale to ze sa chce pochváliť rodine, len preto ze ta nemusia... Tak si uvedom že on ma rovnake právo na dieťa a rozhodovať o ňom ako ty....
Alebo ty sa svojej rodine nechceš pochváliť?

autor
9. jan 2021

@stanulienkat prosím vás 😀 že som to tam vôbec písala už tu mám normálne druhu susedku ktorá nepočúva podstatu ale len jednu vec 😀 vôbec mi nejde o pomstu on môže kľudne tej rodine poslať fotky do súkromných správ ak to teda urobí keď nie tak neuvidia nič

nini1010
9. jan 2021

Iny uhol pohladu naozaj len na odlahcenie 😁 Znamym sa narodila 1.dcerka.Tolko fotiek co povesaliii...ale vsak dobre.Za par rokov sa im narodil syn.Taky bol chudacik malicky skaredy 😊 nuz neda sa to inak povedat.Proste fakt ked s narodil to bolo asi najskaredsie babenko ake som videla.Nuz,jemu pridali na fb navela navela len rucicky s paskou a hawk 😄😄

autor
9. jan 2021

@sense ale nemá právo na to aby nerešpektoval aj môj názor keby sa toto nemu nepáči okej pošlem rodine súkromne fotky do správy ale on ich chce vyslovene vycapiť na Facebook a neviem ešte kam a to mi vadí.

kika52621
9. jan 2021

My sme sa tiež rozhodli, že malého nebudeme ukazovať na sociálnych sieťach....FB nemáme a tu na mk ho tiež nepridávam. Ale zákaz pridávať ho má celá rodina.

nely1704
9. jan 2021

Áno, ako píšeš, dala si zbytočnú otázku a odpovede Ťa len rozculia...koľko ľudí, toľko chutí... ženy z celého národa sa rozdelia na dva tábory... Tvoj život, Tvoj vzťah, Tvoj muž, Tvoje dieťa, vyriešiť a vydiskutovať, urobiť kompromis musíš sama...

slniecko66
9. jan 2021

@nini1010 to je strasne 😂😂😂

slniecko66
9. jan 2021

Dohodni sa s nim, ze nech to neda na stenu ale nech posle foto kazdemu komu chce do spravy.

meluela
9. jan 2021

uplne chapem. my ste v tomto boli s muzom nastastie zajedno. budete musiet dosiahnut nejaky kompromis. poslat foto v sukromnej poste ako bolo navrhovane je dobra moznost, pripadne verejna foto na stene len zo zaberu kde nie je tvar. par krat som uz aj ziadala znamych o stiahnutie foto mojho dietata ak nahodou zavesili z nejakej akcie, nikto s tym nemal problem. dnes je uz myslim dost vela ludi ktory chrania sukromie deti. ked budu velke same sa mozu rozhodnut, co chcu a nechcu zverejnit

zuzka251
9. jan 2021

da sa obmedzit publikum, s ktorym fotku zdielate, fotku poslat mailom alebo cez appku..

kitycat
9. jan 2021

On nema pravo pochváliť sa ze je otec? Predsa nebude 5tim kamarátom posielat foto capne jednu na FB.... Sa tu idete niektore po"rat. Jeden hrdy otec a nemoze si vlastne dieta ukazat.... Tiez si myslim, ze sa chces mostit jeho rodine cez dieta.... Ved ty ho neukazuj na svojom FB ked nechces preco by on nemohol dat jednu radostnu foto...?

lubina
9. jan 2021

Ja s tebou suhlasim, ak si to neprajes, tak by to nemal robit. Moja svagrina takto dala raz, ozaj raz nase dve deti na siet. Neopytala sa nic, tak hovorim muzovi, ze si to ja neprajem, ja sama deti na siet nedavam...odvtedy, ako sa s nou porozpraval, uz ziadna fotka nasich deti na sieti. Je to kazdeho rozhodnutie, ak ludia chcu svoje deti davat, tak nech davaju, ale ak si to niekto nepraje, tak by to partner m al respektovat..

bagre
9. jan 2021

no nech ti tu napíšeme čokoľvek, dohodnúť sa musíte vy doma.
pošlite jednu po narodení ešte vo vankúši trebárs a dosť - ostatné vybraným ľuďom, dá sa to označiť na fb alebo urobte takú inú fotku kde nie je všetko vidieť.
skôr vidím problém do budúcna, keď dieťa bude rásť a ste v tom nejednotní

ivanaempe
9. jan 2021

ja si myslím že babatka a deti nepatria na sociálne siete... kebyže som dnešne dieťa a po rokoch si lustrujem fb mojej matky a najdem si tam celý fotoalbum od narodenia po neviem aky vek, zabijem ju.. :D

siska53
9. jan 2021

Je to vasa vec, ako sa dohodnete. Tu by som nikdy fotky deti nedavala. Na fb ich mam len pre priatelov. A medzi priatelmi mam len ludi, ktorych tam chcem mat a pri ktorych mi nevadi, ze vidia moje dieta.

sense
9. jan 2021

Tak mu daj návrh nech im ich pošle mailom a keď tak nech jednu da... .. My sme sa dohodli tak ze dali sme jednu fotku kt nám urobil v nemocnici fotograf s oznámením o narodeni... . Ja mam na fb v priateľoch len rodinu a ľudí kt poznám aj v normálnom živote a žiadnych kamarátov kamarátov a podobne.
Píšeš ze nemá právo nerespekzivat tvoj nazir ale to platí aj opacne... Nájdite kompromis

petulda333
9. jan 2021

Ty chces aby on respektoval tvoj nazor ale ty ten jeho vobec. Ja nedavam vela foto. Obcas hodim do pribehu kde to po 24h zmizne. Tak urobte kompromis. Je hrdy, ze bude otec tak sa chce pochvalit. A sposob, ze poslat so spravy. No to mozno rodine, ale kamosom nie.

limetka69
9. jan 2021

Napisala som co si myslim. Cakali ste rovnake nazory od kazdej jednej. Ja neviem co je to za moda, skryvat deti ako nejake celebrity, nikto sa z vasich deti nepo*erie a nikoho nezaujimaju. Ved normalne oblecene dieta dam na net, v perinke su vsetky deti rovnake. Tak neviem, ano chudak chlap bude musiet traposit a vysvetlovat, ze jeho zena sa boji svetu ukazat decko.

limetka69
9. jan 2021

@majamat a otec dietata nema pravo na vlastny nazor, nie je podstatne co chce otec? Tu len mamicky velebite do nebies, nikto od nej nechce katalog s dietatom, muz chce hrdo oznamit, ze je otcom, aj ked sa mi zda, ze pani ho ma len za darcu spermii a co si mysli, ju uz velmi nezaujima. Nehlada ani kompromis aby sa dohodli. Palicato nie a hotovo.