Pri mne a na prsníku

24. feb 2024

Je v poriadku ak babo stale ak je nepokojne vezmem si ho ku sebe a dam mu prsnik....dudle dudle si potom troska sa napapa a dudle zase
Nemam to robit alebo je to v poriadku ?

anjelicek26
24. feb 2024

No je to blbý nápad naučiť ho ukludnit sa na prsníku a dudlovat.. pomsti sa ti to aj dvojročnym XY krát hore v noci a nespanim,lebo sa s plytkej hladiny spánku ukludni len saním.. takže cumelnosiť,hojdat,čokoľvek, ale nie non stop prisate.. keď je hladný, je to iné,ale dudlovanie fakt nie...

pribinak
24. feb 2024

Ak sa bavíme o úplne malickom bábätku tak je to v poriadku
Take malé bábätko potrebuje cítiť tvoje teplo vôňu.

blaazi
24. feb 2024

to je asi vec nazoru a tiez veku babatka. Novorodenca by som takto dudlosit nechala, dokonca je to vitane pri podpore rozbehu a udrzani dojcenia. Ja som napr. cumlik nepouzivala a usetrili sme si trapenie s oducanim. Na prsnik sa nenaucila, problem so spanim neskor nebol.

suzitok
24. feb 2024

Ja som to robila, prve 3 mesiace, nam to pomohlo aj v tom smere, že dieťa bolo pokojne a spokojne a ja som nemala problemy s prsnikmi, tvorbou mlieka, atd...potom som naučila na dudel

theanak
24. feb 2024

Ahoj, ja mám takmer 14 mesačné dieťa a takto ju uspávam stále. Veď vyrastie tak rýchlo a nebude ma pptrebovať k zaspávaniu stále. A nevadí mi ani nočné vstávanie. Ja si vždy poviem, že z tých desiatkov rokov, ktoré budem žiť, 2 roky uspávania dcéry a jej závislosti na nne zbehnú ako voda. Veď takmer všetky zvieratká majú mláďatká pri sebe, len my ich čosi rýchlo chceme naučiť byť samé. Ale samozrejme, začiatky neboli ľahké a tiež som si veľa krát hovorila, že najľahšie by bolo vydržať pár nocí plaču a naučiť ju zaspavať samú. Ale proste tie pocity keď zaspáva na mne sú na nezaplatenie.

autor
24. feb 2024

@theanak a vy do akeho veku dietata chcete.takto mat pri sebe ?

veronikakos
24. feb 2024

@theanak presne, aj ja to takto robím s mojim trojmesačným synčekom....už je štvrtý, najstarší ma 10 rokov a keď vidím ako ma každým dňom menej potrebuje tak si užívam to ako ma moje ňuňu ešte veľmi potrebuje

angel993
24. feb 2024

@anjelicek26 blbosť, deti som vždy ukľudňovala na prsníku, cumeľ nemali, nehojdala som ich ale prirodzene ako rástli potrebovali moju prítomnosť menej, v 2 rokoch im už stačilo iba sa prituliť.
Skôr bude problém neskôr odučiť od cumlika, od hojdania.
Dojčenie nie je len o nasýteni bábätka, ale je to aj prirodzený spôsob ukľudnenia dieťatka.

theanak
24. feb 2024

Ja mám v pláne ukončiť dojčenie do roka a pol, max. 2 rokov, ale uspávať budem kým to bude potrebovať. Niekedy to je o držku, keď to trvá strašne dlho, ale keď si predstavím, že by som mala dcérku nechať samú po tme v izbe, tak to radšej teda nie 🙂

mary174
1. mar 2024

U novorodenca je to uplne ok a bohuzial ak tvoje dieta bude mat koliky alebo ine problemy moze sa stat ze to tak ostane. Moj skoro 2 rocny ked idu zuby furt na prse, kedmu nic neni ani si nevsima prso a aj v noci sa malo budi. Budu ti tu pisat ze dieta sa ma naucit ukludnit same no vela zalezi na povahe a ci ho nieco boli, trapi. Mna ked nieco trapi nespim aj ked mozem.

autor
1. mar 2024

@mary174 ma 9 mesiacov a hocikedy sa taha ku mne place a ak vezmem ku sebe dam pranik tak sa upokoji dudle si kruti sa a tak
Ja len ci to mam tak robit alebo nie aby si na take babo nezvykalo ak bjde becsie aby to nerobilo... neviem, preto sa pytam o radu

mary174
4. mar 2024

Ak ho nic neboli popripade tam nehra ulohu separacna uzkost skusila by som dieta nejak zabavit a nedavat stale prso

autor
4. mar 2024

@mary174 ako zistim ze je to separacna uzkost ? Ďakujem