Prezývka môjho dieťaťa

happy8051
30. aug 2012

Moju prvú dcérku Natálku voláme okrem Natálka, Natália aj menom Nasťa, Nastenka. Viem, že to nie je tvar jej mena, prišli sme k tomu náhodne a ostalo jej to. Mne sa to zdá milé a reaguje na to rovnako, ako na ostatné.
Druhá dcérka sa volá Nela, voláme ju Nelka, Nelinka alebo Nelly.. myslela som si, že nebude mať prezvývku, ani ma žiadna nenapadla.... Jedného dňa ju staršia sestra začala volať Ňekeke 🙂)))) dúfam, že sa na to rýchlo zabudne, lebo si myslím, že by sa nám "pekne poďakovala" 🙂))

Má vaše dieťatko prezývku? Ak áno, ako k nej prišlo?

stastnamamulka
30. aug 2012

nasa Miška je niekedy aj Mišula 😀 a Matejko je Matejo 😉 to vymyslela nasa Sára a volame ich tak vsetci..az mi je smiesne,ze napr. u lekara volaju Matejka "Maťko",na co on vobec nereaguje 😅 😀

manittu
30. aug 2012

@happy8051 ja este nemam dietatko ale moja mamina mi dala meno Monika, s toho ma zacali volat moni, monka co je ok, ale nakoniec ma moj muz zacal volat manittu, monitta a od mamy mi prislo nepochopitelne MIŠO a MOJO :D

monuli1985
30. aug 2012

Dominik klasika...Domco,Domi..Domito 🙂
Timotej....My mu hovorime vseliako..Timbo,timo,timi,timberlake 😎 ale to len niekedy....
niekedy sa az smejeme ako im povieme....ale konkretnu prezyvku nemaju

macamac
30. aug 2012

@manittu 😀 😀 😀 si ma dostala 😀 že manittu 😀 😀 / a aj s dvomi T/ 😀 to napadne len mužom 😀

syn: Samuel, voláme ho samko, samuško, samo, samuelson 😀 sami, samušo ... a malá,keď sa učila hovoriť, hovorila mu saso /bez mäkčeňov 😀 /, tak mu občas povieme aj tak, že saso-sasko 😅

malá je Liliana, hovoríme jej lili, liluš, liluška, lilianka, lilika a dnes som jej asi prvý raz povedala lila-lebo ma nahnevala, obsypala sa komplet pieskom 😅
no a braček jej hovorí, keď sa hašteria lilina-pilina 😀 a ona jemu- že ty si pilin 😀 😀

ervenka
30. aug 2012

@happy8051 moja neter ked bola mala, synovec ju volala Nanina. Teraz ma neter 16, ale obcas ju este tak oslovime... Ked je zla, ja NAtasa. Ked sa jej dari aj Natalik motylik.

snopkulka
30. aug 2012

@macamac aj my máme Samka 🙂 zaujalo ma to Samuelson, tiež mu tak niekedy poviem 😀 😀
Teraz k téme - synovi občas hovoríme "Kuko", má také krásne veliké modré očiská a odmalička si všetko obzerá, doslova "kukááá", tak ta prezývka prišla nejak sama od seba - keĎ mal iba pár týždňov a používame doteraz 😉

horakovatereza
30. aug 2012

Nejsem moc zastáncem zkracování jmen, Mně mamka vždycky oslovovala jen Terezo, což okolí přišlo tvrdé,ale ona argumenetovala, že se jí (před těmi 35 lety) to jméno líbilo, vybojovala si ho, tak mi tak bude říkat. My dali synovi jméno Maxim, takže jsem se pomamila, nezkracuji na Maxe, to beru jako jiné jméno, takže říkáme Maximku nebo taky Maximálníku - protože byl při narození malinký - proto tenkrtá i Minimax. Mimichodem, manžel ignoruje, jak se jmenuju a říká mi Miluno, já jemu Milune 🙄

sarinka123
30. aug 2012

@happy8051 1. Stupeň na zakladnej škole sa Nelke vysmievali takto: Nela - Tela. Takze tie prezyvky sú este v pohode ktoré mate teraz.

lenosko
30. aug 2012

svagrove decka obcas volaju uplne inac. Bianka je Jozef a Majko je Jano 😀 a nikto nevie preco

nela82
30. aug 2012

@happy8051 moje deti velmi nemaju prezivky..zdrobneniny mena ano-inac v pohode..No jedna znama kvoli prezivke nedala take meno ake chcela...Pacilo sa jej Denis-no bala sa,ze ho budu volat Denis-penis 😅 Nakoniec to meno nedala... 😉

sonalove
30. aug 2012

4 ročnej dcérke Svetlanke hovoríme Svetli, svetielko, ked neposlúcha tak Svetlana alebo svetlo, a mangel: Svetlo zhasni! - a ona mu na to : Ja nie som svetlo, ja som blikačka - blik blik! 🙂 😀 😵 😝

mummy01
30. aug 2012

@happy8051 tak ja mam dcerku Laru a prischla jej prezyvka "Tatam" 😀 pomenoval ju tak bracek ked sa ucil rozpravat a prischlo jej to.
Ked sa narodila moja mama tak sa mala volat Antonia.No jej starsia sestra to nevedela vyslovit a zacala ju volat Eja a tak jej babka dala radsej meno Eva.Mama vravi ze ju vlastne sestra zachranila 😝

kvojtanikova
30. aug 2012

My sme syna dlho volali "Frki" ako skratka zo slova frkan - maly nezbedny chlapec, a v skolke sa nam stalo presne to co tu opisuje jedna mamicka ze jej dieta nereaguje na meno u lekarky. Tak nas Matej nereagoval na meno Maťko, dokonca ani Matejko, az sa ma ucitelka sucitne opytala, ci by sme s nim nemali ist radsej na usne... 😀 Teraz uz prezyvku nema, vynahradzame si to na dcerke, ktoru ani neviem preco volame "Čondi". A este mi napadlo ze moj brat ma prezyvku Suriak - kedze priezvisko je Surovy, tak mu to vlastne tak nejako prischlo a volaju ho tak vsetci vratane jeho zeny.

pani_haf
30. aug 2012

Nás syn se jmenuje Honza a vzhledem k tomu, ze ještě nedávno nemluvil, sám si říkal ík nebo íček a už mu to zůstalo 🙂

sevi
30. aug 2012

syna sebastiana volame sebko,sebuš,agušik (jeho prve slovo bolo "agu") sestricka ho vola sebtičko. A viktoriu volame viki,vika,vikina,viktorka,viktorinka a mm jej dal prezyvku vika jigulina (citaj džigulina)

katrinka8
30. aug 2012

Dcerka je Terezka (Tereza), volame ju sice obvykle Terezka, ked je "nepocuje", tak Tereza. Ale obcas aj skratene Terez, a moje krstniatko ju ako malicku nazval Tete, tak dakedy aj Tete 🙂 Ale doslova alergicka som na "Terku" - nastastie ju tak nazvali asi zatial len 2 osoby, na co ona - samozrejme - vobec nereagovala 😉

tretulka
30. aug 2012

@katrinka8 to akoby som pisala ja, dcera je Tereza, najcastejsie ju volame Terezka, Tete - tak ju pomenoval syn, este ked bola v brusku, Terezocka, , Teri, Tetinka...nemam rada, ked ju volaju Terka, az sa mi vlasy dupkom stavaju :D

katrinka8
30. aug 2012

@tretulka - ja som potom prisla na to, ze preco sa Terezky volaju Tete - lebo male deticky, ked zacinaju rozpravat, obvykle hovoria iba prvu slabiku slov a dost casto ju aj opakuju, prip. prve dve slabiky. Prisli sme na to tak, ze dcerka si neskor sama od seba, ked zacinala hovorit, hovorila na seba Tete (v tom obdobi sme ju volali najcastejsie Terezka). Dokonca kamoskin manzel sa vola Vladimir (Vlado) a Terezka ho volala Dado (nevedela asi poveda "vla"- ked to poculi, tak vraveli, ze sranda, ze aj on sa tak nazval, ked bol maly. 🙂

reanda
30. aug 2012

@macamac @snopkulka to je sranda, aj moj synovec je samuel a tiez ho volaju niekedy samuelson 😕 😅

macamac
30. aug 2012

@reanda 😅 😀 ani neviem,odkiaľ sme to nabrali 😀 😉

andrejka1974
30. aug 2012

najstarsi syn je juraj volame ho jurko, jurino, durislav dalsi syn je simon volame ho simonko a mladsia dcerka ma 4 roky ho zacala volat siso s makcenom na obe, dalsi syn je matus a volame ho matusko on sa nazyval ze je tatus ked bol maly a dcerka ho vala patus , SINDY volame sinduska , riana volame ju rianka ja som andrea a manzel ma vola andry a tak ma uz vola cela rodina

reanda
30. aug 2012

melania je meli, melinka, melka, melusik, meluch 😀 .. ked bola malicka, hovorila som jej "chrobo", ako chrobacik 🙂 , teraz jej hovorim sojka, sojecka a muz ju vola fru-fru 😕 😀

reanda
30. aug 2012

@macamac nemali sme nejakych vikingskych predkov? 😀

macamac
30. aug 2012

@reanda 😀 😀 neviem 😀
môj muž hovorí,že on bol indián 😀 😀 😀

korenbaba
30. aug 2012

Alžbetka, okrem klasických Betka, Betuš, Bebe ešte Babeta alebo sama seba volá Abi, Abiška..to jej dost prischlo

beruska.zuzanka
30. aug 2012

Naša sa volá Ema, voláme ju Ema, Emka, Emuška, už bolo aj Emulienka, dokonca Emulienočka 😅 🤐 😀 😀 ja také zdobneliny moc nemusím, ale volám ju Em, Emi, Emča a ona sama si sem tam povie Locika 😀 😀 alebo Petrina, čo netuším čo znamená, ani odkiaľ to má 😀 Ale oficiálne sa predstavuje "volám ša Emka Dojška a mám dvapou " 😀

masinka
30. aug 2012

Nelke sme vzdy hovorili Nelka, Neluš alebo Nelúšik, ked ju moja sesternica oslovila Nela, tak som sa cudovala, ze o kom to hovori....
Dianku volame Diuš alebo Uško. Julku vola tatinko Bubo alebo Čumo - tiez dokaze peke vygulit ociska. Ja som Monika, moj otec ma vola odmalicka Pipi a brachov Hopko a Gugi (inac su Martin a Tomas). Martina decka v rodine volali Memo. A Tomasko bol Motasko 😀

elena9
30. aug 2012

@happy8051 Ja mam dvoch synov, Miska volam najcastejsie Mižu a Matka volam Maťúch, Bugriš alebo Šušník. Tuto prezyvku dostal este v bruchu, lebo sme sa nevedeli zhodnut na mene, tak to bol taky pracovny nazov. A este ich oboch volam bubák. A vlastne aj MM tak volam. U nas je to take vseobecne oslovenie.

bocinka
30. aug 2012

Sofie je klasicky Sofi, Sofinka, Sofulka, Sofoušek, ale taky jí říkáme Bibi... a z čeho, říkávala jsem jí miminko, pak mimin a pak s velikou rýmou "Bibin" a od té doby je Bibi....

ale úplně nějčastěji je prostě "OFI" tak si začala říkat sama a drží se toho babičky, tety, prostě všichni....

bocinka
30. aug 2012

@elena9 u nás je všeobecné oslovení "Míšo" jakože myšáku.... já totiž nejsem zatížená na miláčky, lásky a zlatíčka.... a hlavně na veřejnosti, takže když se oslovujem Míšo, nikdo neví o co vlastně jde, pokud nás nezná 😉