Preventívna prehliadka detí

katarina1989
15. mar 2012

ahojte zakladam novu temu pretoze nic take som tu nenasla a chcela by som sa o tom viac dozvediet .... chcela by som vediet napriklad ako prebieha vasa preventivna prehliadka s detmi u vseobecneho lekara .... na co sa doktorka pyta alebo kde vsade by vas mala poslat na ake ine vysetrenia .... a aj ine vase postrehy .... budem rada ak sa pridate 🙂

habibi78
15. mar 2012

@katarina1989 my chodime na preventivku jedine k zubarke 😉 k detskej lekarke chodime len vtedy, ak treba, v cakarni vzdy chyti bacily aj ktore nemala, zdravu ju tam preto netaham... 😉

katarina1989
autor
15. mar 2012

@habibi78 my zijeme v zahranici takze vzdy ked prijdeme domov zajdem k doktorke nech ju prezrie a vysetri ......

habibi78
15. mar 2012

@katarina1989 a tam kde zijete mala lekarku nema?
jasne, rozumiem co sa pytas, snad ti babenky poradia 🙂

ichbinich
15. mar 2012

Tu v Rakusku su predpisane preventivne prehliadky ako pre tehotne, tak aj pre deti do urciteho veku. Potom mam isty cas na to, aby som povrdene vysetrenia odovzdala poistovni, lebo inak nedostanem pridavky/znizia sa na polovicu.

Vsetky tieto kontroly su zapisovane v specialnej knizke "Pas matky a dietata". Su tam uz predtlacene otazky, ktore sa lekar pyta a tie su prisposobene veku dietata. Pri kazdej navsteve lekara nas lekar syna popocuva stetoskopom a pozrie mu do usi. Sleduje spravanie a podla toho sa pyta dalej alebo nie, lebo vsetko vidi 😉
Minule mi kazal, nech ho dam pobehat, aby videl, ako chodi. Dalej to nekomentoval, takze bol spokojny.

Su predpisane aj prehliadky u ocneho - prva medzi 22 a 26 mesiacom. My sme boli v 24 mesiacoch, aj s nakvapkanim. Bala som sa, ale lekar bol super, a syn to zvladol tiez super. Ocny bol spokojny a mame termin za pol roka zas.

Inak k lekarovi chodime podla toho pasu na povinne prehliadky, ked je chory (no jasne) a na ockovania.

Je predpisana myslim aj navsteva usno-nosno-krncneho lekara, ale neviem naspamat, kedy.
Sestricky ma vzdy upozornia, kedy mam najblizsie prist a vacsinou si rovno dohodnem termin.

katarina1989
autor
15. mar 2012

@habibi78 mame tu doktora a ked treba idem tu samozrejme ..... ale ked som doma idem radsej este tam k doktorke nech ju prezrie a nech sa s nou aj pekne porozpravam po slovenky a nemusim koktat po anglicky :D ..... @ichbinich inak povine prehliadky tu nie su take caste ...... pri narodeni a nejake tie prve mesiace su povine prehliadky a potom az neskor neviem v ktorom veku .... a na povine ockovanie chodim na slovensko kedze som s tym ockovanim zacala tam