Preťahovanie predkožky

bettya
2. jan 2013

ahojte, je tu uz par tychto tem, no vacsinou na otazku kedy zacat pretahovat, ja sa chcem spytat, ci to davate robit lekarke, u nas je bezne ze kazdy lekar uz aj v 4. mesiaci dietatka to nasilim pretiahne, vraj ide z toho strasne vela krvi, maminy potom musia macat v repiku aj niekolko tyzdnov co sa babo nedokaze bezbolestne vycikat. preto sa pytam, ci je to vobec potrebne robit a ci je tu niekto, kto to nedal doktorovi pretiahnut vobec ? dakujem

6mia6
2. jan 2013

Nám zakázala čokoľvek robiť a ani ona neskusala. Kamarátkynmu synovi lekár tiež s tým spekuloval a odvtedy chodí k urologovi pravidelne. Má len rok. Naši chalani s tým nemajú žiadny problém

palica04
2. jan 2013

my sme nerobili nič a ani doktorka, teraz to ide úplne v pohode, nemáme s tým problém

soldi
2. jan 2013

@bettya zastavam nazor, ze priroda stvorila nase telo dokonale, cize nie je potrebne vykonavat podobne procedury este v babatkovskom veku. pokial nie je problem s cikanim (nerobi sa balon, alebo nebyvaju caste infekcie) tak nevidim dovod na pretahovanie.
tento nazor zdiela aj moja pediatricka.

stahovanie predkozky do krvava je podla mna barbarske a keby to lekar skusil urobit mojmu dietatu, tak by som nevahala sa tiez zachovat barbarsky 😀

zuzana909
2. jan 2013

@bettya mne naša doktorka tiež povedala, že netreba nič robiť, skôr ma upozornila, aby som mu predkožku v žiadnom prípade nesťahovala, že to má čas do 3 rokov a potom sa to zvykne samo uvolniť, dokonca mi povedala, že v niektorých literatúrach odborníci hovoria aj o veku 4-5 rokov.
takže ja osobne by som nič násilne nerobila, treba tomu nechať voľný priebeh 😉

keziah
2. jan 2013

@bettya tento clanok je o stahovani predkozky, zda sa mi velmi dobre a zrozumitelne napisany
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...
osobne si myslim, ze lekar, ktory bez vazneho dovody stiahne babatku predkozku si zasluzi nielen polamat obe ruky, ale aj zobrat diplom a s hanbou vyhnat z mesta

angua27
2. jan 2013

ahoj, keď bol malý bábenko boli sme sledovaný u viacerých lekárov, kvôli zložitému pôrodu. v rámci toho sme išli aj k urológovi a ten chcel násilím preťahovať, nedovolila som. časom, ako malý rástol to postupne išlo samo. treba to nechať na prírodu a jasne lekárovi povedať, že si neželáš násilím sťahovať predkožku. 😉

bettya
autor
3. jan 2013

Dakujem za rady, este otazocka, ak vy to nepovolilo, je nutne robit obriezku alebo to strhnut potom ked bude starsi?

ivetka2007
5. jan 2013

@bettya
no my sme veru museli ist k urologovi v 4 rokoch... vraj uz je neskoro a uz to malo byt a bla bla bla... nikto sa nic nepytal a malemu to stiahol... barbarske, ale ja by som to sama nezvladla... ani by som to nevedela, lebo to chcelo fakt silu, odvahu a vediet presne co robit... ale sam si to nerobi a vravi, ze nikdy ani nebude 🙂 ostala mu trauma... myslim, ze ho to v puberte prejde 😀

ingrid16
5. jan 2013

my mame 5 rokov a nerobime nic. doktorka na 3 rocnej prehliadke tiez povedala, ze nic netreba robit. ja som citala, ze sa to spravi samo, ale urcite nie do 4 roku. skor do puberty. telo pomaly zacne vylucovat nejake sekret, ktory napomaha oddeleniu. tiez som citala , ze prave tymto pretahovanim vznika vela problemov.

dudduli
5. jan 2013

@ingrid16 ,same sa to urcite nespravi,s mojim starsim synom sme skoncili v nemocnici,kde mu to pod narkozou museli obrezavat a to som mu ho od malicka pretahovala,a druheho syna ma pod dohladom od narodenia chirurg,lebo mal vo vajkach vodu a hrozila mu operacia,chvalabohu sa voda vstrebala a operacia nutna nebola.kozku mu stahoval od narodenia,pekne pomaly a mne kazal tak 3 krat do tyzdna stahovat pri kupani aby sa precistil,a chodime k nemu raz za rok na kontrolu .teraz ma 5 rokov ,kozka sa pekne stahuje a zatial nemame ziadny problem 🙂

dudduli
5. jan 2013

@bettya silou sa to nesmie robit,ale mozes to robit sama,pekne pomaly pri kupani a len kolko ti ide,so starsim synom som bola u chirurgicky lebo sa mi to nezdalo,urobila mu to nasilu,tyzden sme macali v repiku a vysledok ??? rok po tomto super zakroku skoncil pod narkozou a operacne mu to obrezavali....chvalabohu nebola treba obriezka lebo mal dost kozky 🙂

ingrid16
5. jan 2013

@dudduli no, ved mozno prave preto boli problemy , lebo ste to robili od narodenia.

dudduli
5. jan 2013

@ingrid16 problemy mal starsi ktoremu som to nerobila od narodenia,mladsi je v pohode 🙂

ingrid16
5. jan 2013

@dudduli napriklad v UK sa to vobec nerobi, a neverim, ze to robili ludia pred 100 rokmi, citala som, ze to pretahovanie sa zacalo akoze kvoli tomu , aby muzske telo bolo akoze ciste. podla mna je to pretahovanie uplna somarina.

ingrid16
5. jan 2013

@dudduli samozrejme, niekedy nastanu problemy, ved su zdravotne problemy hociake. ale ja som zastanca nazoru nepretahovat a dieta netryznit.

dudduli
5. jan 2013

@ingrid16 vec nazoru,nikoho nepresviedcam,len som napisala vlastne skusenosti 🙂

ingrid16
5. jan 2013

@dudduli pockaj, teraz nechapem, raz pises, ze si to starsiemu synovi od malicka pretahovala, potom, ze nie.

dudduli
5. jan 2013

@ingrid16 od malicka ano ale nie od narodenia,lebo som sa bala ,asi az od pol roka 🙂

ingrid16
5. jan 2013

no, kazdy nech si vyberie, co si mysli, ze je pre dietatko lepsie. ja som prestudovala toho o tom dost, kedze maly sa narodil v UK , kde sa to vobec nerobi , ale na SK to hlavne ti starsi odporucaju robit. po mojom uvazeni a na ziadost manzela sme sa rozhodli nechat to na prirodu. 🙂

stanislava2
5. jan 2013

My to tiež necháme na prirodu a ked bude nejaký problém a pediater odporuči ist pod nože tak pojdeme.Zlepená predkožka chlačeka chrani pred zápalom pokial má plienočky neviem prečo by som ho mala vystavovat riziku zápalu.

kadri
5. jan 2013

riadila som sa tymto

http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

http://www.solen.cz/pdfs/ped/2002/03/03.pdf

syn ma 5 rokov, predkozku su prvykrat stiahol sam, pediatricke som povedala, ze si nezelam aby mu s nou manipulovala a doniesla som jej vytlaceny clanok. syn mal 2x maly zapal na predkozke, kym sa to uvolnilo, ktory presiel po kupeli v repiku. inak vsetko ok, ziadne traumy z nasilnych procedur ap.

bettya
autor
5. jan 2013

@kadri dakujem, dobre clanky, uz viem, ze to nedovolim stiahnut

katinam
7. jan 2013

@bettya, my sme tiez presli viacerymi krajinami a nikde sa nestahuje. Kym ma chlapcek plienky, je velke riziko zanesenia infekcie a ak nie su problemy ako zapaly, odporuca sa vobec nic nerobit. Ja som pred par dnami (maly ma skoro 3roky) len tak jemne vyskusala po kupani, a v pohode sa dala pretiahnut.

althejka
8. jan 2013

ja mam dvojmesacneho krasavca a vzdy vecer pri kupani mu tu predkozku lahucko chytim a trosicka, uplne naznakovo potiahnem. obcas sa mu tam urobi smegma, tak to pekne ide prec. ale ziadne nasilne veci to ee. kedze pracujem na urologii detskej 😀 😀 😀 tak mi to potom kuknu kolegovci,ked bude treba. obvodnej by som urcite pindulaka riesit v ziadnom pripade nenechala

dodkap
8. jan 2013

@bettya v porodnici nam povedali, ze nic nerobit a lekarka nam zatial nekazala nic. Maly ma rok. Neplanujem mu tam akokolvek zasahovat. To, co pises, znie otrasne.

bettya
autor
9. jan 2013

@dodkap no napriklad sesternicinmu synovi to v 4.tom mesiaci strhol doktor , potom museli cikat v repiku, no proste hroza bolestiva, preto pisem a zistujem, nakolko moj maly je zly aj bez toho

magudsh
10. jan 2013

ahojte, my mame starsiu pediatricku a ona nam odporucila, ze pomaly stahovat v ramci kupela. Ze je to lepsie ako potom riesit operativne a pod narkozou. Moj syn ma 2 masiace a vo vanicke sme mu to stale pomaly stahovali. Zapalov z plienok sa nebojim-snazime sa pouzivat bezplienkovu metodu, cize cas v popisanej plienke je minimalny.