Pretáčanie sa na bruško

2. aug 2024

Dobrý deň. Mal niekto problém u dieťaťa s pretáčaním na bruško, ze to robil zle? Dcérka má 4,5m a robí to dosť divne. Pretoci sa na bok, potom nechá ruky pod hrudou a zdvihne zadok a je na bruchu. Ale nevie potom vybrať ruky a kolena dáva ako keby išla na styri. Hlavu udrží na bruchu len keď ju sama otočím. Ak to robí sama, je to také kostrbate. Myslite, ze časom to dopiluje a bude to vedieť lepšie? Mam veľký strach, či jej to pôjde. Ďakujem.

lelelienka
2. aug 2024

Chod s nou k fyzioterapeutovi, najlepsie zhodnoti a poradi ako to mas robit. (Neviem odkial si, v BA viem poradit perfektnu detsku fyzio). Nas maly nechcel byt na brusku, a tak sme isli a zistila som ze som robila chybu v tom, ze som ho na brusko otocila ja 😉 Ukazala mi, ako ho mam len jemne namotivovat a odvtedy to robil v pohode sam. Takze mozno aj vam bude stacit nejaka takato uplna malickost. My chodime raz za par mesiacov alebo ak mam nejaku neistotu, nech nieco zbytocne “nepokazim”.

autor
2. aug 2024

@lelelienka som z východu ale chodíme k fyzio. Cvičíme cviky. Ale ide o to pre točenie. Ze to robí sama ale tak inak. Ďakujem 🙂

minesasubu
2. aug 2024

Pozri na nete videa fyzio mama má to tam super vysvetlené ako to má správne vyzerať
náš malý to robil cez záklon bolo to preňho lahšie ale cvičili sme aby to robil správne

deti aj dosť skúšajú ale hlavné je neurýchliť vývoj kedže doposilovanie všetkých svalov je dosť dôležité neskôr to môže robiť problém