Presunuli sme mu vaničku a teraz sa bojí kúpania

leknolina
14. mar 2019

Ahojte mamicky...chcela by som sa opytat ci ste mali niekto podobny problem.. synceka sme od malicka kupavali vo vanicke ale v izbe ... teraz ma 13 mes a ked sa pokaka vzdy mu idem umyť ritku do vane a sprchujem ho... a teraz problém... dala som malu vanu do velkej a chcela som ho okupat no nedalo sa..velmi velmi plakal ... neviem preco sa bal...ved vanicku pozná aj voda bola dobra.....dakujem

ellieellie
14. mar 2019

Fiha, to riadne dlho kupete v detskej vanicke. Podla mna skuste uz kupat normalne vo velkej, rozpravaj mu, aky uz je velky chlapec, ze sa kupe v takej velkej vani, prip. okup sa aj ty s nim (samozrejme predtym osprchuj). Postupne si zvykne, aj ked to asi bude prenho tazsie, kedze uz je dost velky a dlho zvyknuty na tu malu vanicku..

nikpa
14. mar 2019

@leknolina syn má teraz 15 mesiacov a presne toto isté sme mali aj my, plakal, triasol sa, proste
sa nedal ukľudnit. Nechapali sme to, potom sme ho občas začali vodit do kúpeľne ked som sa sprchovala ja alebo muž a nakoniec si zvykol. Ale trvalo to asi 2, 3 mesiace kym sa prestal báť.

amieima
14. mar 2019

@leknolina mňa napadlo ešte skúsiť mu do veľkej vane kúpiť nejaké nové zvieratká,hračky ( mi fungujeme na pohárikoch a dcérka si počas kúpania premiéra vodu).

vektricka16
14. mar 2019

@leknolina aj my sme mali take obdobie a nasa si nechcela ani sadnut len stala a u nas pomohlo ze malu vanicku som dala do velkej vane..najprv si do nej sadla a az potom sme davali vodu do nej...vyskusajte 😉

evalin88
15. mar 2019

My sme tiez dali vanicku do kupelne do vane ale skor. Maly bude mat rok. Ked sme ju tam dali dostal aj hračky do vane a problem nemal vobec. Mna este napadli kupacie žinky na ruku v tvare zvieratiek....