Prespí vám vaše ročné dieťa?

lady511
23. okt 2012

Ahojte maminy moja otázka znie či Vám prepsí Vaše ročne dieta síce ešte nemáume rok ale večer spánok už vypuštame lebo mi spat nechce 😒 ale ked ju dam spat okolo 8 večer tak sa okolo 4rano zobudí a ideme sa hrat izerá uplne vispata a trva aj dve hodiny kým znova zaspí ☹ ..inak na obed spíme pekne,,,a ked spala aj podvečer okolo 5 tak hodinku tak sme codili vždy spat až okolo pol 10 až 10večer,,,ale ekdže tento večerny spanok odpadol,,nehcápem prečo neprespinká od tej 8 alebo 9 až do rana,,,alebo ymslíte že je ešte na nu skoro?vypuštat večerny spanok?poprípade mi napíšte ako a v akých intervaloch spinkaju Vaše detičky 😉

zigzag
23. okt 2012

@lady511 moj ma 16 mesiacov spi od cca 10-12 hodiny, cize cca 2 hodinky,a to aj tak len poslednych par tyznov, pred tym max pol hodiny, a vecer od 19 do rana do 6, nespi v kuse pomadzi vstava na vodu aj viac ako 6x za noc, a ked idu zubky, tak vstava s placom este castejsie... uz sme si zvykli 😅 nespala som odkedy sa narodil viac ako 3 hod v kuse,,,

cerez
23. okt 2012

My to máme rôzne. Buď spíme 2x za deň a to okolo 9.30 a potom okolo 14.00 hod. Večer ide spať o 19.00 hod a budí sa o 06.30 hod. Alebo spí len 1x a to okolo 12 tej poobede. Tým, že ti spinká v podvečer, nemá takú potrebu v noci spať. Skús jej upraviť denný spánok.

lenka1311
23. okt 2012

Moja ročná dcérka spí od 20.00 do 6.45, kedy vstávame so staršou dcérou do školy. Po roku som vypustila aj doobedňajšie spanie, keďže spávala už len asi pol hodinku . Teraz ju dám spinkať o dvanástej a spinká tak cca dve hodinky. Snažíme sa ju unaviť poobede a tým aj lepšie spí. Ak sa nám náhodou v noci zobudí, tak jej dám len dudlík, žiaden čaj ani vodu a nehrám sa s ňou, aby vedela, že má spinkať. Počúvam ju potom po tme ako sa stíska so svojím zajačikom až dokým nezaspí.

evina57
23. okt 2012

Môj syn má 16mes. a od narodenia spí pekne a dlho 😀 Od roka spí len raz - na obed a to okolo 10tej. Spí dve hodiny. Večer zaspáva okolo 17-18h a spí do rána 6-7h. 🙂

lucia20
23. okt 2012

@lady511 ja mam tri deti a vsetky som naucila spat. v prvom rade.... nehraj sa s nou. poznam take baby, oc takto o 4tej v noci vstali, dve hodiny sa pohrali a deti zaspali.... preco to robis? preco sa s nou hras? jasne jej treba dat najavo, ze v noci sa spi. ak chce byt hore, nech je, ale ty s nou vobec nekomunikuj a uz vobec sa nehraj. to neexistuje. to ze ti vecer nechce zaspat.... ja mam osvedcene, ze moje deti, ked nejdu na cas spat, prepnu do akehosi nudzoveho rezimu a opat sa nastartuju. skus ju dat spat skor ako je 8-9 hoddin. daj ju aj o 7. moje deti vsetky ci maju 6,5 alebo 2 roky chodia spat rovnako. padne 20,00 a stastnu cestu do postele. spia tak od cca 2 mesiacov svojho zivota. druha a tretia o 20,00 zaspia a vstavaju najskor o 9,00 na druhy den. a to sa uz casy skracuju, lebo cim boli mensie tym dlhsie spali. vacsinou az do 11,00hod.

zuzanockamt
23. okt 2012

@lady511 moj syn, ked mal tesne pred 1. narodkami, tak vstaval o 4-tej rano - uplna pohodicka 🙂 ... prisposobili sme si rezim, tak ako potreboval, kedze som bola na RD, tak som nemala problem ... spaval raz alebo dvakrat podla potreby ... nikdy som mu spanok neriadila

katuska169
23. okt 2012

moja mala chodi spavat vecer o 8 a spi do rana do 6-7hod.a naobed chodieva okolo 11-12 chodieva spavat a spi do 14-15hod. 🙂

slniecko41
23. okt 2012

moja malá chodí spať o 21.00 hod., celú noc prespinká, aj keď sa v poslednom čase začala prehadzovať a cestuje po posteli, no ale to v spánku, okolo 6.00 hod. jej dám mliečko vo fľaši, aby sa napapala /stále spí/ a spí až do 9.00 hod., cez deň spinká väčšinou 1 krát /okolo 12.30 hod./ a spinká 2-3 hodinky.

vanes10
23. okt 2012

ahojte maminy..ked čitam vaše príspevky aj vám zavidim..môj syn bude mať o pár dni rok,ale mame problém aj zo spaním v noci a aj večerným papaním.ešte stale kojíme,v noci sa zobudi aj 4-5 krát,cez den spinká tak 2-3 hod...

lovela1
23. okt 2012

moja malá cez den chodí spat okolo 12.tak na 2 hodiny,večer zaspí okolo 21.00hod,spí do rána do 4.00 hod,potom neviem prečo ale má potrebu presunút sa z postielky ku mne do postele,ihned pri mne zaspí a spí asi do 7.00hod

elli333
23. okt 2012

Mne sa občas mala zobudí o tretej v noci ale ja sa s ňou nehrám,nezapalim svetlo a neozyvam sa k nej..max poviem že mamka je tu a ona to akceptuje a snaží sa zaspať naspäť...ty jej musíš dať najavo že v noci sa spí. Inak sa na kojenie budí aj 5x-6x v noci ale to sme skôr len v polospanku obidve keďže spí so mnou 🙂 inak ide späť o ôsmej,zaspi tak o deviatej a vstavame o 7mej ked aj tatik vstáva do práce a cez deň mi spí 2x tak po hodinke-dvoch

mariannkkaa
23. okt 2012

nas maly spava raz denne od 11 mesiacov, proste viac spat nechcel. v noci spinka cca od 20 do 7, zato cez den od 12 do 15. v noci sa uz len velmi malokedy zobudi a to len dame mliecko a spinka dalej. davas jej rano o tej 4 mliecko? mozno je len hladna. pripadne ju skus nechat v postielke, ci este nezaspi ked sa trosku pohra. i ked nas maly jeden cas vstaval o 5:45, presne ako hodinky a uz ho nic nedonutilo spat 😉

euka210
23. okt 2012

@lady511 no moj ma 13m a prave mame obdobie chaosu, lebo prechadzame na 1 obedny spanok, co je pre neho malo...ale dva uz akosi nevychadzaju...tak skusame rozne varianty 🙂
Od cca 10m do teraz bol den cca: budicek okolo 6 (v lete aj o 5) max. pol 7. Spal 2x denne, pricom sa spanok postupne upravil na 1,5h vecsinou. Posledny cas spal medzi 9-11h a niekde medzi 13.30-16. a spat okolo 20. Ale rano uz vydrzi aj dhlhsie a tak poobede o 15. mi nezaspi, ked vstane po prvom o 12. Takze posunieme vecer skor...o 19 spal do rana, tak skusime este skor, lebo byva uz dost unaveny. Ranne vstavanie posunut nevieme, to je ako hodinky aj ked ide spat o 21.
Ked mal tych 11m, tak hore vydrzal 3h, rano niekedy len 2,5, vecer zase dlhsie.
Ono to chce aj cas, aby si zvykla. Zariad sa podla toho, kedy vstava, ako dlho je hore a ako dlho spi.
Vidis, moja svagrina to mali podobne, tiez chodili neskoro spat...my uz na noc pomaly a ich este len vstaval z vecerneho a rano ich vstaval a nas uz isiel spat na prvy spanok...no mali veru problem sa spolu pohrat 🙂 🙂 Ale ako dlhsie vydrzal byt hore, tak sa to posuvalo.
Takze ked to nebudes vediet napasovat a poposuvat, tak co Ti viac vyhovuje 🙂 ...ked ide spat neskoro s vami, alebo ranne buntosenie 🙂

sonca13
26. okt 2012

ahojte kočky, tak môj malý bude mať 13 mesiacov, večer ide spať okolo 20.00, budí sa najskôr okolo 5.30 ráno, to sa napapá a tak hodinu je hore a potom ide znova spať na hodinku-dve... lenže ja mám zasa taký problém, že bezo mňa vydrží spať asi len pol hodinu... potom sa zobudí s plačom, keď pri nom zostanem, prespí aj tri hodiny.. už neviem, čo mám robiť, skúšala som mu dať jeho obľúbeného plyšáka, ale nič nepomáha.. večer zaspí úplne v pohode a v noci sa ani raz nezobudí.. cez deň chodíme spávať okolo 13.00 to už je fakt riadne unavený, ale aj tak ho to nedonúti spať samého dlhšie než 30 minút...

lucka.lucy
26. okt 2012

moj ma skoro 9 mesiacov a ulozim ho o 21 a zobudi sa o 9.15 kazdy den. V noci sa ani nepohne, dokonca si aj cumlik najde sam. Odporucam precitat si knizku od Dr. Estivill, my sme zatial nemali ani jednu zlu noc od vtedy ako mame malinkeho. Takze vela stastia. 😉

vanes10
26. okt 2012

ahoj luci.a kde sa dá zohnať tá knižka?